آتش سوزی در سن پترزبورگ: دو نفر دستگیر شدند

[ad_1]

بیش از 10 هزار متر مربع بین دوشنبه 12 و سه شنبه 13 آوریل در یک کارخانه در سنت پترزبورگ روسیه توسط شعله های آتش ویران شد.

آتش نشانان هنوز سه شنبه ، 13 آوریل ، آتش سوزی عظیم که از روز دوشنبه یک کارخانه تاریخی در سن پترزبورگ روسیه را ویران کرده است ، پایان نداده اند. این آتش سوزی در بین آتش نشانان یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت. دو نفر دستگیر شدند.

آتش سوزی اندکی پس از ساعت 11:30 صبح (به وقت فرانسه) روز دوشنبه به دلایلی که هنوز ناشناخته است ، رخ داد. شعله های آتش به وسیله یک باد طوفانی که به سرعت منتقل شده بود ، به سرعت در این مجموعه عظیم از آجرهای قرمز گسترش یافت و بخشی از آن به قرن نوزدهم برمی گردد.ه قرن.

“ما کار آبیاری را ادامه می دهیم (…) و از بین بردن برخی از آتش سوزی ها. در حال حاضر ، آتش سوزی هنوز 500 متر مربع را تحت تأثیر قرار داده است. “بیانیه ای از وزارت شرایط اضطراری روسیه روز سه شنبه گفت.

چندین مورد نقض ایمنی در برابر آتش سوزی

در همین حال ، کمیته تحقیق روسیه از دستگیری مدیر تولید و معاون وی به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد این موضوع خبر داد “سهل انگاری منجر به مرگ”. به گفته محققان “تعدادی از تخلفات” از نظر ایمنی در برابر آتش سوزی ، مدیریت این مجموعه عظیم نیز مطرح شد “من کاملا می دانستم” که نباید مکان اشغال می شد.

“بازرسی های انجام شده در سال های 2020 و 2021 تعداد زیادی تخلف را نشان داد. (…) بهره برداری از این ساختمان نمی تواند انجام شود ، اگرچه مستاجر به کار خود ادامه می دهند. “، کمیسیون تحقیق توضیح داد.

شعله های آتش که از روز دوشنبه از مرکز تاریخی پایتخت شاهنشاهی روسیه سابق ، بیش از 10 کیلومتر دورتر قابل مشاهده است ، بیش از 10 هزار متر مربع را ویران کرد.

یکی از بزرگترین کارخانه های نساجی در دوران اتحاد جماهیر شوروی

وزارت اورژانس گفت ، یک آتش نشان درگیر در عملیات نجات جان خود را از دست داده و سه نفر دیگر زخمی شده اند که دو نفر از آنها نیمی از بدن خود را دچار سوختگی کرده اند. این است “جدی ترین آتش سوزی در نوزده سال گذشته” به نقل از یک وب سایت خبری محلی ، در سن پترزبورگ آبنما.

نوسکی زاود، ساخته شده توسط یک صنعتگر انگلیسی در نوزدهمه قرن ، یکی از بزرگترین کارخانه های نساجی در اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده است. به عنوان یک بنای تاریخی منطقه ای طبقه بندی شده است ، تا حدی یک مکان صنعتی باقی مانده و بقیه به عنوان محل تجاری رها شده یا اجاره می شوند.

انفجارها یا آتش سوزی های تصادفی و مرگبار در روسیه به دلیل تخریب زیرساخت ها یا عدم رعایت استانداردهای ایمنی نسبتاً رایج است. در دسامبر سال 2020 ، یازده نفر در آتش سوزی در خانه سالمندان در اورال جان خود را از دست دادند.

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *