اتحادیه اروپا برای اصلاح CAP برای دوره 2023-2027 به توافق می رسد

[ad_1]
نهادهای اتحادیه اروپا (کمیسیون ، پارلمان و شورا) این جمعه به توافق رسیده اند که مذاکرات را در مورد آنها به پایان برسانند اصلاح سیاست مشترک کشاورزی (CAP) برای 2023-2027، همانطور که توسط کمیسر اروپایی کشاورزی Janusz Wojciechowski اعلام شده است.

ووجيچوفسكي در حساب توئيتر خود نوشت: “او خوشحال است كه مي توانم تاييد كنم كه ما به اين موفقيت دست يافته ايم.

توافق راه را برای هموار می کند CAP “ساده تر ، منصفانه و سبزتر” که آینده ای پایدار را برای کشاورزان تضمین می کند اروپایی ها ، شورا در بیانیه ای گفت ، CAP جدید اقدامات زیست محیطی را تقویت می کند و همچنین شامل مقرراتی برای حمایت بیشتر از مزارع کوچکتر و کمک به کشاورزان جوان برای دستیابی به این حرفه است.

“ما از پیشرفتی که طی دو روز گذشته داشته ایم بسیار خوشحالیم که به ما اعتماد به نفس می بخشد ما شرایط دستیابی به توافق را داریم“وزیر کشاورزی پرتغال ماریا دو سه آنتونس گفت. با این حال ، وی تصریح کرد که” این پیشنهادات باید توسط کشورهای عضو تصویب شود و فقط در این صورت است که واقعاً می توانیم بگوییم که آیا به توافق رسیده ایم یا خیر. “

این توافق نامه باید توسط شورای کشاورزی و شیلات تصویب شود

توافق حاصل شده باید توسط شورای کشاورزی و شیلات که دوشنبه و سه شنبه آینده در لوکزامبورگ برگزار می شود ، تصویب شود.

“یک توافق وجود دارد! پس از مذاکرات طولانی ، ما در مورد سه پرونده CAP توافق سه جانبه داریم. کشاورزی اروپا برای دوره جدیدی آماده است“، توئیتر اولریک مولر ، نماینده پارلمان اروپا لیبرال ، عضو تیم چهار مذاکره کننده پارلمان اروپا ، را توئیت کرد.

یکی از موضوعات حساس تأمین مالی اصطلاحاً بود “Ecoesquemas” ، ابزاری که در خدمت ارتقا شیوه های کشاورزی و دامداری خواهد بود که تأثیر مطلوبتری بر آب و هوا و محیط زیست دارند ، که پارلمان درصد بیشتری از بودجه کشورها را می خواهد.

تاریخی که از آن اصل است که فقط مزارعي كه به حقوق كار احترام مي گذارند كمك CAP را دريافت مي كنند یا درصدی از متوسط ​​پرداخت پایه در منطقه تولیدی خود که هر کشاورز باید دریافت کند.

مذاکره کنندگان همچنین باید تلاش کنند تا در زمینه کمک به توسعه روستایی در مورد مسائل زیست محیطی و توزیع عادلانه تری از کمک های کشاورزیبه این ترتیب ، درصدی از مربوط به هر کشور برای کشاورزان کوچک اختصاص می یابد.

صبح امروز ، ده ها عضو انجمن های کشاورزی از سراسر اروپا ، تحت نظارت دو سازمان بزرگ اروپایی COPA-COGECA گرد هم آمدند و در میدان لوکزامبورگ بروکسل مقابل پارلمان اروپا گرد هم آمدند تا خواستار توافق پایدار در مورد CAP شوند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *