اتحادیه اروپا به دنبال جبران خسارت از AstraZeneca است

[ad_1]
اتحادیه اروپا (EU) پرونده جدیدی علیه داروسازی AstraZeneca به دلیل تأخیر در تأمین واکسن ویروس کرونا. به همین مناسبت ، وی به دنبال جبران خسارت وارده است و می خواهد حداقل 120 میلیون دوز را تا پایان ماه ژوئن تحویل دهد. بروکسل قبلاً در ماه آوریل نبرد حقوقی خود علیه این شرکت انگلیسی-سوئدی را با شکایت دیگری آغاز کرده است که در آن فوراً از آن می خواهد تا تحویل های وعده داده شده را رعایت کند.

“هدف بدست آوردن پول نیست ، بلکه گرفتن دوزها است.”

در جلسه دادرسی علنی این سه شنبه در دادگاه بدوی بروکسل ، وکیل کمیسیون اروپا و بیست و هفت نفر ، رافائل جفرالی ، خواستار جبران خسارت “موقت” یک یورو برای آنچه که او نقض قرارداد تا حدی توسط AstraZeneca و منتظریم تا مبلغ نهایی بعداً نهایی شود.

به همین ترتیب ، وکیل اتحادیه اروپا به دادگاه بلژیک گفت که شرکت در حال تحویل کالا است 120 میلیون دوز در پایان ماه ژوئن و 90 میلیون دوز در سه ماهه دومکه در اواخر ماه مارس به 30 میلیون بار ارسال خواهد شد.

بنابراین ، مدیر اجرایی جامعه این را مطالبه می کند “هدف این نیست که پول بدست آوریم ، بلکه دوزها را می گیریم”. سخنگوی بهداشت ، استفان دی کیرسماکر ، در یک کنفرانس مطبوعاتی پیش رو توضیح داد ، تنها در صورت تحویل نکردن شرکت توسط آنها ، کمیسیون سعی در جریمه نقدی دارد.

2 بعد از ظهر – Pfizer برای پیشبرد 50 میلیون دوز در اتحادیه اروپا ، که از ماه جاری شروع می شود – اکنون گوش دهید

AstraZeneca قصد دارد 100 میلیون دوز را تا ماه ژوئن ارائه دهد

با این حال ، هدف AstraZeneca ارسال است 100 میلیون دوز تا اواسط سالهمانطور که وکیل شرکت ، حکیم بلاربارا در جلسه دادرسی روز سه شنبه تأیید کرد ، زمانی که این قرارداد از دسامبر تا پایان ژوئن تا 300 میلیون دوز واکسن را پیش بینی کرده بود. آنها در حال حاضر 50 میلیون دوز را تحویل داده اند که طبق نقشه راه بروکسل با زایمان های ژانویه مطابقت دارد.

اما مانند پرونده های قبلی ، وکیل AstraZeneca استدلال کرد که این شرکت ملزم به ارائه طیف وسیعی از دوزهای موجود در قرارداد نیست ، زیرا آنها فقط متعهد شده اند “بهترین تلاش منطقی” خود را انجام دهیدهمانطور که به معنای واقعی کلمه در سند امضا شده ذکر شده است.

علاوه بر این ، در طول این ماه ها درگیری با اتحادیه اروپا ، این شرکت اشاره کرده است مشکلات تولید و محدودیت های صادراتی برای توجیه تأخیر ، برخی توضیحات که رئیس کمیسیون اورسولا فون در لاین را قانع نکرد.

دلیل علنی دوم

جلسه دادگاه که این سه شنبه آغاز شد ، به موازات پرونده دیگری که به تاریخ 28 آوریل در همان دادگاه آغاز شد ، به همان دلایل و با همان دفاعیات و اتهامات مشابه. این اولین دادخواست به سرعت رسیدگی شد ، بنابراین حکم وی تا پایان ماه ژوئن پیش بینی می شود. با این کار ، اتحادیه اروپا تصمیمی می خواهد که AstraZeneca را مجبور کند دوزهایی را که تا پایان نیمه اول سال تحویل نداده است ، تحویل دهد. برای شرکت ، این درخواست بی دلیل است زیرا با محتوای قرارداد مطابقت داشته است.

در مورد دوم ، که روز سه شنبه آغاز شد ، اساساً و بدون فوریت ، بروکسل درصدد تشخیص این موضوع است. آزمایشگاه قرارداد را نقض کرده است و بنابراین برای جبران خسارت. به گفته وکیل دادگاه ، وی یک بار دیگر می خواهد فوریت لوازم “با توجه به چالش های زندگی بشر ، آزادی های فردی و وضعیت اقتصادی” به رسمیت شناخته شود.

سرانجام ، به منظور “شفافیت” ، کمیسیون اسناد تولید دارو توسعه یافته توسط دانشگاه آکسفورد و بر اساس ویروس آدنوویروس ، ادعایی که AstraZeneca با آن مخالفت کرد. پیش از این ، اتحادیه اروپا از این شرکت خواسته بود شواهدی از چگونگی هزینه 224 میلیون یورویی که اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر برای خرید مواد واکسن پرداخت کرده است ، ارائه دهد.

پس از یک درگیری عمومی برای ماهها که در آن کمیسیون AstraZeneca را به انتقال دوزها به سایر کشورها متهم کرد مانند انگلیس ، اختلافات در دادگاه های بلژیک ادامه دارد و ممکن است تا سال آینده ادامه داشته باشد. در این پرونده دوم به صلاحیت ، قاضی جلسه بعدی را برای ماه سپتامبر تعیین کرد.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *