استخدام تخت های COVID-19 در بیمارستان های اسپانیا

[ad_1]
موج دوم شیوع ویروس کرونا در اسپانیا ، که هم اکنون بیش از 1.9 میلیون عفونت و 51000 مرگ و میر است ، همچنان فشار زیادی بر مراقبت از بیمارستان وارد می کند. نشانگر دوباره بالا می رود: الف 23.11٪ از تخت های مراقبت های ویژه (ICU) توسط بیماران مبتلا به COVID-19 اشغال شده است. طبق آخرین سند ارسال شده توسط وزارت بهداشت ، که معیارهای مشترکی را برای همه جوامع تعیین می کند ، حداقل هفت -بلارز ، کاستیا-لا منچا ، کاستیا و لئون ، کاتالونیا ، جامعه والنسیا ، جامعه مادرید و لا ریوخا- بیش از 25٪ صندلی های موجود خود را بدست آورید ، یعنی در معرض خطر استثنایی قرار دارند.

این از اینجا مشخص است داده ها از مناطق خودمختار ، که هر روز توسط وزارت بهداشت جمع آوری می شود و این نشان دهنده این است در اسپانیا 11،535 نفر توسط COVID-19 بستری هستند که 11.38٪ از تخت های بیمارستانی موجود را اشغال می کنند، و این 2220 نفر از آنها نیاز به مراقبت های ویژه دارندبه عبارت دیگر ، آنها کسانی هستند که تصویر بالینی جدی تری دارند و به کارهایی نیاز دارند که دارای تجهیزات – نظارت ، تنفس … – و کارکنان متخصص برای درمان خود باشند.

اگر نرخ اشتغال کمی پایین تر باشد حداکثر ظرفیت ارائه شده توسط انجمن های خودمختار، با توجه به داده های جمع آوری شده توسط RTVE.es ، که نشان می دهد که بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان 11،761 و 8.82٪ از تخت ها را به خود اختصاص داده اند؛ از آنها، 2093 به مراقبت ویژه نیاز دارد ، 19.73٪ از حداکثر مکانهای ارائه شده

کاتالونیا در بخش های مراقبت ویژه خود بیشترین فشار را دارد

کاتالونیا شدیدترین وضعیت را در میان جوامع خودمختار ارائه می دهد. در مجموع ، طبق داده های گزارش روزانه وزارت بهداشت ، 3515 نفر در این مراکز تحت درمان هستند ، 14.43٪ ، در حالی که 483 نفر در بخش های مراقبت ویژه متمرکز شده اند که این میزان 36.84 درصد است.

جامعه والنسیا، که چند روز با افزایش فرکانس زنجیره دارد ، دارای 4/34 درصد از بیماران مبتلا به COVID-19 در بخشهای مراقبت ویژه خود، با پذیرش 367 نفر. کل اشتغال نیز بالاتر از حد متوسط ​​است: بیمارستان ها با 2.688٪ ظرفیت خود به 2،385 بیمار خدمات ارائه می دهند.

جامعه مادرید ثبت نام 30.06٪ اشتغال در بخشهای مراقبت ویژه با 364 نفر پذیرفته شده. میزان اشباع کل 14.03٪ بیشتر از میانگین کشوری است و 2،304 نفر را خدمت می کند.

که در ریوخا، 17 بیمار در بخش مراقبت های ویژه نماینده یک 28.33٪ از اشغال واحد مراقبت های ویژه در این منطقه که با 75 بیمار بستری مبتلا به COVID ، 9.26 درصد از کل تخت های بیمارستانی وجود دارد که از افراد مبتلا به این بیماری مراقبت می کنند.

کاستیا لا منچا، که تا به امروز منطقه ای با بیمارستان های اشباع نشده است ، در حال حاضر 14.92 درصد در مراکز خود مشغول به کار است و 725 بیمار را کنترل می کند. مربوط به 106 نفر در بخشهای مراقبت ویژه بستری شدند در آنها ، a 26.84٪

به نوبه خود ، کاستیا و لئون، که چند روز پیش این میزان بالا را جمع آوری نکرده است ، 583 بیمار بستری دارد که به معنای 78/8 درصد امکانات آن است. در اسرع وقت به بخش های مراقبت ویژه ، 140 نفر تحت درمان قرار می گیرند ، 26.42٪.

گالیسیا و جزایر قناری ، جوامعی با راحت ترین واحدهای مراقبت ویژه

این مناطق نه تنها مناطقی هستند که بیشترین میزان اشتغال بیماران جدی را با ویروس کرونا دارند ، بلکه به استثنای کاستیا و لئون کسانی که بیشترین تختخواب را اشغال کرده اند به عنوان سهمی از کل بیمارستانها. همه آنها بالاتر از میانگین کشوری ، 11.38٪ است.

به همین ترتیب ، اشباع در شهرهای خودمختار ، هم در گیاه و هم در مراقبت های ویژه مشاهده می شود. ملیله، با 15 بیمار بستری و دو نفر از آنها جدی ، در اشباع 14.29٪ از بخشهای مراقبت ویژه خود باقی مانده است. از نظر خوابگاه ، میزان اشغال بیماران مبتلا به COVID-19 38/8 درصد بود.

در حالی که، سوتا از سه نفر ، بدون مراقبت های ویژه ، با میزان اشغال 1.51 of از تختخواب آنها توسط بیماران ویروس کرونا مراقبت می کند.

برعکس ، راحت ترین واحدهای مراقبت ویژه در آن قرار دارند گالیسیا ، با 53 بیمار در بخش مراقبت های ویژه و یک حرفه 7.26 ٪، و سی جزایر قناری ، که در آن بیماران جدی پذیرفته شده با SARS-CoV-2 52 و اشغال 11.74٪ از تخت های موجود

افزایش افراد بالای 65 سال که در یک بخش مراقبت های ویژه به طور فزاینده ای پذیرش می شوند

روش و منابع

داده های موجود در این نقشه تعاملی و نمودارهای همراه از گزارش های رسمی است که هر روز توسط بخش های بهداشت جوامع خودمختار و وزارت بهداشت منتشر می شود. علاوه بر این ، مورد اول مطابق با برنامه های پیش بینی شده آنها ، در صورت لزوم ، حداکثر تعداد تخت های قابل استفاده در RTVE.es را که بیشتر آنها برای مقابله با پیشرفت مرحله تنش زدایی طراحی شده اند ، فراهم می کند.

تعداد تخت های موجود در کشور باسک ، که هنوز داده های به روز شده را به RTVE.es ارائه نکرده است ، ناشی از اظهارات وزیر بهداشت در ماه آوریل در مورد الزامات تعیین شده توسط وزارت بهداشت برای تهیه برنامه های احتمالی ذکر شده است.

این نقشه هم تعداد بیماران بستری در تاریخ و هم درصد مربوط به تعداد تخت های موجود را نشان می دهد. داده ها به عنوان پذیرش در بخش و بخش مراقبت های ویژه تفکیک شده و به عنوان تعداد کل بیماران بستری در گروه طبقه بندی می شوند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *