استراتژی صفر کوید در آسیا تضعیف شده است

[ad_1]

ویرایش “جهان”. هنگامی که ، در بهار سال 2020 ، اروپا ، خرد شده و خلع سلاح شد ، مرکز همه گیری Covid-19 شد ، آسیا نمونه ای مثالزنی را ارائه داد. فراتر از چین ، که مدیریت اقتدارگرای آن در بحران بهداشت و درمان در غرب قابل تقلید نیست ، به لطف تجربه بیماری های عفونی تنفسی به دست آمده در طی این اپیدمی ، دمکراسی های آسیایی توانسته اند به سرعت گردش ویروس را کنترل کنند. SARS ، در اوایل سال 2000 ، نیز به لطف نظم و انضباط مردم و آشنایی آنها با فن آوری های جدید.

کمی بیشتر از یک سال بعد ، اوضاع کاملاً متفاوت است. اگر همه گیری در اروپا و آمریکای شمالی به شدت در حال کاهش است ، به تازگی شیوع ویرانگری را در هند تجربه کرده است و چندین کشور در جنوب شرقی آسیا دچار اپیدمی شده اند ، حتی کشورهایی که مانند تایوان یا سنگاپور کاملاً فرسوده به نظر می رسیدند.

همچنین بخوانید: واکسن های اضافی در هنگ کنگ ، جایی که مردم واکسیناسیون را ترک می کنند

این برای کل جهان بدیهی است: راه برون رفت از بحران و بازگشت به عملکرد طبیعی کشورها ، جوامع و اقتصادها تا حد زیادی به سطح واکسیناسیون بستگی دارد. در این راستا ، به چند دلیل ، منطقه آسیا و اقیانوسیه بسیار عقب تر از اروپا و آمریکای شمالی است ، اما دلیل اصلی این است که ، با توجه به خطر کنترل عفونت ، آسیایی ها واکسیناسیون را مفید نمی دانند.

تهدید گزینه های جدید

چندین دولت از تجویز به موقع دوزها غافل شده اند و اکنون باید منتظر تحویل از طریق مکانیسم Covax با حمایت سازمان ملل متحد باشند. هند برای مقابله با بحران خود مجبور شد صادرات محصولات خود را متوقف کند. در مورد چین ، این واکسن تولید می کند ، اما به عنوان بخشی از دیپلماسی واکسیناسیون ، نیمی از آنها را برای صادرات حفظ می کند.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید Covid-19: آسیا پشت واکسیناسیون است

این اختلاف سرعت بازگشت به سطح عادی حرکت مردم بین کشورها را کاهش می دهد و در عین حال از سرگیری فعالیت اقتصادی را کند می کند. در صورت تهدید مداوم گزینه های جدید ، مانند گزینه ای که در هند ظاهر شد ، کشورهای آزاد شده از همه گیری اما بدون استراتژی موثر واکسیناسیون محکوم به طولانی شدن تعطیلی خود هستند.

استرالیا نمونه بارزی از این تناقض را نشان می دهد ، که حدود استراتژی صفر کوید را نشان می دهد. با بهره گیری از وضعیت جزیره ای خود ، مرزهای خود را خیلی زود بست و یک سیاست قرنطینه ای مضحک و همچنین سیستم زندانهای محلی فوری را به محض ظهور پرونده های جدید تحمیل کرد. این سیاست ، که به طور گسترده توسط افکار عمومی پشتیبانی می شود ، بسیار اثبات شده است ، اکنون سطح آلودگی نزدیک به صفر است و جمعیت تقریباً طبیعی زندگی می کنند.

قربانی موفقیت خودش

نکته منفی این است که برای جلوگیری از ظهور گزینه های جدید ، کشور باید بسته بماند. کانبرا به تازگی اعلام کرده است که مرزهای استرالیا تا اواسط سال 2022 بسته خواهد ماند: این دو سال انزوای اجباری است ، با تمام تأثیرات این اقدامات بر خانواده های تقسیم شده ، اقتصاد ، مهاجرت. بسیاری معتقدند تهدید به تعقیب کیفری علیه شهروندان استرالیایی هندی تبار که به هند عزیمت کرده و در تلاش بازگشت هستند بسیار شدید است.

در دوره ای که بخش خوبی از جهان دوباره زندگی می کند ، مرزهای خود را شکسته و به تدریج باز می کند ، به یک معنا ، آسیا قربانی موفقیت خود است. به نفع همه است که اکنون تولید و عرضه واکسن با اثربخشی که در مدیریت بحران سلامتی نشان داده تسریع شده است.

جهان

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *