اشعه ایکس ویروس کرونا در خانه سالمندان

[ad_1]
تعداد مرگ و میر ویروس کرونا تقریباً ترک کرده است 5457 خانه سالمندان اسپانیایی – چه دولتی ، چه با هماهنگی و چه خصوصی – نه ماه پس از شیوع بیماری همه گیر در اسپانیا از 24900 نفر فراتر رفت. خاص ، بالغ بر 25،038 نفر است با توجه به داده های انجمن های خودمختار جمع آوری شده توسط RTVE.es با COVID-19 یا علائم مشابه. این بدان معناست که حدود 49٪ از مرگ و میرهای گزارش شده توسط وزارت بهداشت به افراد مبتلا به ویروس کرونا در میان افراد مسنی که در خانه سالمندان زندگی می کنند رخ داده است. بیشترین مرگ و میرها در مادرید ، کاتالونیا و کاستیا رخ داده است و لئون و کاستیا-لا منچا.

در حالی که موج دوم شیوع همه گیر اسپانیا را فرا گرفت ، آخرین گزارش گزارش شیوع گوگرد ، منتشر شده در اواسط دسامبر ، نشان داد که مصونیت کارگران 12.3٪ است، اگرچه این رشته همچنین شامل کارکنان در محل های اقامت افراد دارای معلولیت است.

به گفته فرناندو سیمون ، مدیر مرکز هماهنگی علائم بهداشتی و اورژانس ، اقامتگاه هایی که در حال حاضر تحت تأثیر قرار گرفته اند ، مناطقی هستند که در موج اول تحت تأثیر قرار نگرفته اند ، بنابراین اگرچه مراکز بیشتری وجود دارد ، اما تأثیر متناسب آن بر جمعیت آن بیشتر است -کمی.

به طور خلاصه ، اگر میزان مرگ و میر در حدود مارس در خانه ها به 13٪ و در افراد بالای 80 سال به 23-22٪ برسد ، اکنون در این گروه سنی به 8-8.5٪ کاهش یافته است.

بستگان با افراد مسن در خانه های سالمندان دوباره عدم مراقبت در موج دوم همه گیری را محکوم می کنند

اگرچه مراقبت های بهداشتی تعداد مرگ و میر در این مراکز را ارائه نداد ، یک سند داخلی مشترک با انجمن های خودمختار ، که RTVE.es در ژوئیه به آن دسترسی داشت ، تخمین می زند که حداقل 27،359 نفر و بیش از دو سوم وجود دارد ، به 18،883 ، مربوط به مرگ افراد مبتلا به COVID-19 است.

شش ماه بعد، یک پروژه جدید دولتی ، هنوز منتشر نشده است ، این رقم را تا 29 ژوئن به 20268 افزایش می دهد، پس از تأیید ، تصفیه و اصلاح داده ها توسط IMSERSO. از این مرگ ها ، شامل مواردی که در خدمات اجتماعی جمعی هستند ، و به ویژه مواردی که افراد مسن و معلولین با هم زندگی می کنند ، 51٪ توسط آزمایش تشخیصی مثبت برای عفونت فعال (PDIA) -PCR ، آزمایش سرولوژی و غیره تأیید می شود ، که تخمین می زند از 10364 مرگ صحبت می کند. 9904 مرگ باقیمانده به عنوان مرگ “سازگار با علائم” با COVID-19 به انجمن ها گزارش شد. بدون تایید

گزارش OECD به نوبه خود این ارزیابی را انجام می دهد 2221 نفر از افراد بالای 60 سال به ازای هر میلیون نفر در اسپانیا جان خود را از دست داده اند، چهارمین درصد بالاترین میزان از 20 کشور اتحادیه اروپا که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است ، تنها از ایرلند (2،359) ، انگلستان (4،302) و بلژیک (4،343) و تقریباً دو برابر میانگین (1،121) پیشی گرفته است. از نظر مرگ گزارش شده در خانه ها ، بیشترین آسیب را افراد بالای 80 سال با 7168 مرگ در هر میلیون در این نوع مراکز.

از آغاز همه گیری ، خانه های سالمندان به یکی از کانون های اصلی تبدیل شده اند. کارکنان وی خرد شدند ، و هیچ منبعی برای مراقبت پزشکی در این مراکز وجود نداشت. وزیر دفاع مارگاریتا روبلز گفت که ارتش افراد سالخورده متوفی را که با ساکنان دیگر زندگی می کردند در مراکز پیدا کرده است ، اما تحقیقات برای دادستان های هر منطقه انجام شده است.

در اواسط ماه جولای دادستانی دولت 178 دادرسی مدنی و 228 تحقیق دیگر را حفظ کرده است در ارتباط با مدیریت بحران ویروس کرونا در اقامتگاه ها. جامعه مادرید بیشترین دادرسی کیفری را تشکیل داده است (147) و به دنبال آن کاتالونیا (28) ، کاستیا-لا منچا (23) ، کاستیا و لئون (18) و گالیسیا (14) ، بر اساس شکایت از سیاستمداران ، انجمن ها و افراد در کشورها.

داده های جمع آوری شده توسط RTVE.es براساس داده های ارائه شده توسط مقامات مختلف منطقه ای است و به شرح زیر است:

مادرید و کاتالونیا بیش از 10 هزار مرگ در محل زندگی خود اضافه می کنند

از زمان بروز همه گیری ، 710 اقامتگاه در مادرید به انجمن اضافه شده است 6038 در اثر ویروس کرونا یا علائم درگذشت، رقمی که وزارت سیاست اجتماعی به ریاست آلبرتو ریورو از 28 سپتامبر گذشته به روز نکرده است.

از طرف خود ، آژانس رفاه اجتماعی مادرید (AMAS) در پاسخ به درخواست اطلاعات مادر مادرید که توسط Europa Press جمع آوری شده است ، از 9 مارس تا 1 ژوئن 2020 هزار و 751 قرارداد تقویت در 25 محل اقامت در جامعه را اجرا کرد.

بیش از 42000 نفر در مراکز خدمات اجتماعی مسکونی در مادرید زندگی می کنند و برای جلوگیری از شیوع بیماری ، دولت منطقه بازدید از تقریباً 30 نفر از آنها را از زمان تنش زدایی منع کرده است.

نزدیکان به 85 پیرترین ویروس کرونا در محل اقامت مادرید ادای احترام می کنند

متوفی با ویروس کرونا در اقامت در کاتالونیا از 15 مارس به 4389 یعنی 50 ٪ تعداد کل جامعه، با توجه به ثبت نام از خانه های تدفین منطقه ای.

در مجموع 64،093 سالمند در منطقه وجود دارد که در یکی از 1073 اقامتگاه در این جامعه اعم از دولتی یا خصوصی زندگی می کنند و حداقل 28،337 نفر از آنها ویروس کرونا تشخیص داده شدند، طبق داده های ارائه شده توسط وزارت بهداشت کاتالونیا.

بیش از 2600 مورد در کاستیا و لئون تأیید شده اند

که در کاستیا و لئون، 73٪ از کسانی که به دلیل COVID-19 مردند در خانه های سالمندان زندگی می کردند. صندلی های اقامتگاه های عمومی و خصوصی تقریباً 44300 و 3737 نفر در مراکز دولتی و خصوصی درگذشتند، با توجه به هیئت مدیره. از آنها، آزمایش 2632 از نظر ویروس کرونا مثبت بود و 1105 علائم سازگار داشت. اگر محل مرگ در نظر گرفته شود ، هزار و 654 نفر در بیمارستان ها و 2 هزار و 83 نفر در مراکز آنها فوت کردند.

که در کاستیا لا منچا، ویروس کرونا ویروس 2 863 کاربر خانه سالمندان. از این تعداد ، 1675 مورد تأیید شده است و 1188 مربوط به افراد مشکوک به آلودگی است. با هم ، آنها 70٪ از کل مرگ گزارش شده را تشکیل می دهند. 52 مرکز در منطقه با ساکنان مبتلا به عفونت فعال COVID-19 وجود دارد که در مجموع 334 مورد مثبت است.

که در جامعه والنسیا مرده اند 957 نفر با ویروس کرونا در محل اقامتکه حدود 31٪ از کل مرگ ها را تشکیل می دهد. بر اساس داده های ارائه شده توسط وزارت بهداشت به ژنرالیتات ، در حال حاضر موارد مثبتی در 109 مرکز وجود دارد که 35 مورد از آنها تحت نظارت فعال بهداشتی هستند.

مناطقی که مرگ و میر در آنها بیش از 50 درصد از کل مناطق است

که در Extremadura موارد COVID-19 در اقامتگاه ها مجددا اعلام شده و 604 کاربر آلوده درگذشته اند، طبق دولت Extremadura. ساکنان فقید 56٪ از کل مرگ ها را نشان می دهد. در حال حاضر 252 فرد مثبت و 78 کارگر آلوده در این مراکز وجود دارد.

Extremadura در حال آماده سازی مدل جدیدی از اقامتگاه ها است که شامل واحدهای پزشکی خاص خود می باشد

محل سکونت ناوارا 534 زندانی را با COVID-19 از دست داده است. این رقم معادل 54.9٪ از مرگ و میرهای منطقه است و شامل موارد تأیید شده و مشکوک است. اگرچه در اواخر ماه ژوئن رایگان بودند ، این مراکز دوباره بیمار هستند: 19 عفونت از متخصصان وجود دارد و هیچ یک از آنها در بین ساکنان وجود ندارد.

که در Cantabria ، تعداد مرگ و میر در بین جمعیت 240 نفر است که تقریباً 60 درصد از کل جمعیت را نشان می دهد و تعداد تلفات انباشته شده در بین جمعیت 1527 نفر است که 34 نفر از آنها عفونت فعال هستند ، در حالی که در حال حاضر 45 متخصص آلوده و 550 نفر از ابتدای بروز همه گیر وجود دارد

آستوریاس، به نوبه خود ، اطلاع می دهد 786 مرگ در اقامتگاه ها در اوایل دسامبر ، با توجه به مورد اخیر گزارش مرگ و میر ویروس کرونا از رصدخانه بهداشت آستوریایی. در همین حال در آراگون، حداقل 1286 کاربر خانگی درگذشته اند (48٪ از کل مرگ ویروس کرونا در منطقه). طبق آخرین به روزرسانی ، این مراکز شامل 52 شیوع با 1490 نفر ساکن آلوده و 463 کارگر آسیب دیده است.

از سوی دیگر، تقریبا نیمی از مرگ و میرها در لا ریوخا در محل های اقامت رخ داده است و جمع شده توسط 286 مرگ.

وضعیت سایر جوامع

که در گالیسیا ، 582 نفر در خانه های مسکونی جان خود را از دست دادند: 245 نفر این کار را در مراکز سالمندان و 336 نفر در بیمارستان ها و اقامتگاه های یکپارچه انجام دادند. این منطقه 142 کاربر و 97 متخصص آلوده را به ثبت می رساند.

همانطور که در آنجا وجود دارد ، ج جزایر بالئاریک آنها همچنین دوباره آلوده شدند: 69 نفر از ساکنان – 67 نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند – علاوه بر این 66 کارگر. مردگان 218 نفر هستند که حدود 45٪ از کل مرگ ها را تشکیل می دهد.

اندلس ، که در آن خانه های سالمندان 8037 سکنه دارند ، که به عنوان موارد مثبت SARS-CoV-2 تأیید شده است 1507 مرگ، که 29٪ از کل مرگ های گزارش شده را نشان می دهد.

به نوبه خود ، ناحیه باسک در نظر بگیرید که وجود دارد 896 مرگ در خانه هایشان به دلیل COVID-19 ، بیش از 30٪ از کل مرگ و میر در جامعه خودمختار. Bizkaia 434 را ثبت کرد ، در حالی که حداقل 173 کشته شده با COVID-19 در اقامتگاههای Araba و 289 کشته شده در Gipuzkoa در یک خانه سالمندان زندگی می کردند.

مورسیا، که اطلاعات خود را از 21 اکتبر به روز نکرده است ، 78 مورد مرگ را گزارش می دهد ، کمی بیش از 10 درصد از کل مرگ و میر در منطقه و بیش از نیمی از آنها در موج اول همه گیری ثبت شده است. در حالی که، جزایر قناری گزارش 37 مورد مرگ در 133 اقامتگاه مجمع الجزایر در طول دو موج همه گیری و هیچ مرگی در مراکز مسکونی در شهرهای خودمختار سوتا و ملیلا گزارش نشده است.

در مواجهه با این وضعیت ، دولت پیشنهاد می کند كه انجمنهای خودمختار كاری باشند كه از هماهنگی مراكز مسكن با سیستمهای بهداشت خودمختار ، كه دارای برنامه های عملیاتی Covid-19 با هدف تشخیص زودرس هستند ، و همچنین اقدامات پیشگیری و بهداشتی سازمانی با توجه به کارگران ، مصرف کنندگان و بازدید کنندگان برای جلوگیری از خطرات عفونت.

روش و منابع

برای جمع آوری این اطلاعات ، ما از داده های ارائه شده توسط بخش های بهداشتی انجمن های خودمختار و مراکز سرزمینی RTVE استفاده می کنیم.

درصدی که در رابطه با تعداد کل مرگ ها ظاهر می شود ، در رابطه با تعداد کل مرگ های وزارت بهداشت ارسال می کند. از طرف دیگر ، در سرشماری نهایی بیمارانی که علائم Covid-19 را بدون گذراندن آزمایش نشان دادند ، مورد توجه قرار گرفتند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *