اکثریت متفاوت برای یک ماموریت ظریف

[ad_1]

ماریو دراگی ، در اولین جلسه دولت خود ، در 13 فوریه ، در رم.

تحریریه آیا ماریو دراگی با شکستن رکوردی از حمایت گسترده از رئیس شورا ، اقدام خود را در راس دولت ایتالیا آغاز خواهد کرد؟ میزان توافقی که مورد نظر است این را نشان می دهد.

در حالی که انتظار می رود روز چهارشنبه ، 17 فوریه ، در مجلس نمایندگان رأی اعتماد به سنا صادر شود ، فقط هیئت کوچک جنبش Fratelli d’Italia (پست فاشیست) تمایل خود را برای ادامه مخالفت ابراز داشت تعداد معدودی از مخالفین ، جنبش ستاره ای (ضد سیستم) با اجتناب از به تخت نشستن ، شوخ طبعی خود را نشان ندادند.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید در ایتالیا ، یک تیم رنگارنگ از دولت ماریو دراگی

در هر صورت ، رئیس کل سابق بانک مرکزی ایتالیا و رئیس جمهور سابق بانک مرکزی اروپا می تواند بهتر از سلف دور خود ماریو مونتی در سال 2011 عمل کند. این کار ساده ای نیست.

طی دو هفته ، ماریو دراگی موفق به تشکیل دولتی شد که کل (یا تقریباً) فضای سیاسی ایتالیا را در اطراف خود متحد کند. اگر حمایت احزاب میانه رو (حزب دموکرات در چپ ، فورزا ایتالیا در سمت راست) برای او به دست می آمد ، با توجه به تسلط بر پارلمان نیروهای سیاسی که کل گفتمان خود را بر اساس رد اتحادیه اروپا بنا کرده اند ، این کافی نیست. نخبگان ، از جمله او یک تجسم است. بنابراین بانکدار سابق مرکزی در تلاش است جنبش 5 ستاره Beppe Grillo و League of Matteo Salvini را متقاعد کند ، با استفاده از مهارت های مانور چشمگیر در تمرین.

ایتالیا را نجات دهید

در نظر گرفتن حمایت اجباری از چنین نیروهای متنوعی به عنوان ائتلافی به شکل مناسب ، گمراه کننده خواهد بود ، زیرا می دانیم که اتفاق نظر در سیاست همیشه مبتنی بر سوund تفاهم است.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید ایتالیا: بپه گریلو توافق فعالان M5S را برای حمایت از دولت دراگی پس گرفت

چه مدت قادر خواهد بود از انفجار جنبش 5 ستاره جلوگیری کند و تبدیل ماتئو سالوینی در اروپا چقدر صادقانه است؟ در اولین انتخابات مهم سیاسی می توانیم انسجام کل را قضاوت کنیم. کافی است نارضایتی ناشی از اعلامیه اتحادیه در مورد تعطیلی آسانسورهای اسکی و پیست های اسکی را مشاهده کنیم ، هرچند بیماری همه گیر Covid-19 برای اینکه ما را متقاعد کند که وحدت اکثریت یک مبارزه دائمی است ، خیلی دور است.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید ایتالیا: بازگشت به تجارت لیگ ، هدیه ای سمی برای ماتئو سالوینی

ماریو دراگی با قدرت شهرت خود به عنوان ناجی یورو وارد سیاست شد ، اکنون مجبور است دست کم به همان وظیفه دشوار ، ایتالیا را نجات دهد. ورود وی به تجارت همزمان با یک لحظه تاریخی است: در واقع ، کشور ذینفع اصلی طرح عظیم بهبودی اروپا است. پس از یک ربع قرن ریاضت اقتصادی و انتخابات بودجه ای ناشی از بی اعتمادی بازار ، این مبلغ غیرمنتظره بیش از 200 میلیارد یورویی می تواند ایتالیا را برای حل برخی از مشکلات زیرساختی ساختاری و راه اندازی “انتقال محیط زیست” که جنینی است فراهم کند .

طی سالهای گذشته ، احزاب ایتالیایی بارها “تکنسین های” مسئول تسویه حساب و آرامش بازارها را به دولت این کشور واگذار کرده اند. این بار مأموریت کاملاً متفاوت است: صرف بهترین مقاومت با مقاومت در برابر وسوسه های انتخاباتی. در صورت موفقیت ، ماریو دراگی به یک رقیب منطقی برای انتخابات ریاست جمهوری در اوایل سال 2022 تبدیل خواهد شد. اگر او نتواند بر تناقضات ائتلاف خود غلبه کند ، احتمالاً فرود برای او خصوصاً برای کشور دردناک خواهد بود.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید ماتئو رنزی: “ماریو دراگی به عنوان یک ایتالیایی یورو را نجات داد. او به عنوان یک اروپایی ایتالیا را نجات خواهد داد. ”

جهان

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *