ایالات متحده خواهان بازگشت به شورای حقوق بشر سازمان ملل است

[ad_1]

آنتونی بلینکن ، رئیس دیپلماسی ایالات متحده ، 24 فوریه 2021

ایالات متحده به وضوح در حال بازگشت به صحنه دیپلماتیک بین المللی است. همانطور که انتظار می رفت ، آمریکایی ها رسماً اعلام کردند که برای کسب کرسی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد (HRC) نامزد می شوند. این اعلامیه ، چهارشنبه ، 24 فوریه ، توسط رئیس دیپلماسی آنها آنتونی بلینکن، یادداشت رها کردن سیاست روی صندلی خالی از سالهای ترامپ را یادداشت می کند.

“خوشحالم که اعلام کردم ایالات متحده برای دوره 2022-2024 به دنبال کرسی در شورای حقوق بشر خواهد بود. ما متواضعانه خواستار حمایت از همه کشورهای عضو سازمان ملل در خواست خود برای نشستن دوباره در این نهاد هستیم. “، بلینکن در جریان یک کنفرانس ویدئویی با شورای حقوق بشر گفت.

دولت ترامپ در ژوئن 2018 با صدای بلند اعلام کرد که این نهاد مستقر در ژنو را که بالاترین ارگان سازمان ملل متحد برای حفاظت از حقوق بشر است ، ترک می کند و آن را به ریا و آزار و اذیت علیه اسرائیل متهم می کند.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید با دولت بایدن ، ناتو با تسکین ، از جمله مشکلات ، به حالت عادی بازگشت

توجه

“ایالات متحده دموکراسی و حقوق بشر را در قلب سیاست خارجی خود قرار داده است زیرا برای صلح و ثبات ضروری است.”، آقای بلینکن تأکید کرد. “این تعهد ریشه در تجربه خود ما از دموکراسی با نقص و غالباً کمتر از آرمانهای خود دارد ، اما با این وجود می خواهد به کشوری متحد ، با احترام و آزادتر تبدیل شود.”، او با لحنی متضاد با لحن قبلی خود مایک پمپئو ، که گاهی مرز استکبار را داشت ، قول داد.

در حالی که آقای بلینکن مفید بودن شورا را ستود و بر اهمیت آن ، به ویژه برای تمرکز سریع بر بحران ها تأکید کرد ، با این وجود به اعضای آن هشدار داد.

“ما شورای حقوق بشر را تشویق می کنیم که در مورد چگونگی عملکرد آن تحقیق کند ، و این همچنین به معنای توجه نامتناسب به اسرائیل است.”، وی هشدار داد ، پیشنهاد کرد که با اسرائیل و سرزمین های فلسطین مانند هر کشور دیگر برخورد شود. “کسانی که بدترین نتایج حقوق بشر را دارند نباید عضو این شورا باشند.”، او گفت.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید بین ایالات متحده و متحدان اروپایی آن ، گردهمایی بدون ریزش

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *