بازگشت وطن خردسالان مراکشی آغاز می شود

[ad_1]
پلیس ملی صبح امروز جمعه عملیات را برای نزدیک به 800 کودک خردسال بدون سرپرست مراکشی را به کشور خود بازگردانید خوش آمدید به سئوتا از اواسط ماه مه ، هنگامی که موج مهاجرت آغاز شد.

این دستگاه با انتقال گروه های کوچکی شروع به کار کرد 234 نوجوان در مرکز ورزشی سانتا آملیا پناه گرفتند، اما این روند ، که بخشی از توافق با دولت مراکش است ، پس از بازگشت 15 کودک خردسال متوقف شده است ، زیرا منابع از شهر خودمختار به RTVE تأیید کردند.

همه خردسالان خواهند بود بازگشت افراد یا خانواده های آنها یا منبع سرپرستی از مراکش ، به استثنای 50 یا 60 پسر که درخواست پناهندگی کرده اند یا خشونت یا بدرفتاری را گزارش کرده اند. همانطور که توسط Europa Press تأیید شد ، عملیات بازگشت شامل افراد زیر سن قانونی “آسیب پذیر” نمی شود.

نامه ای که وزیر امور خارجه برای امنیت ارسال کرد و افه به آن دسترسی داشت ، به طور کلمه می گوید: “ما دعا می کنیم پیش بینی ها در حال تحقق است مندرج در ماده 5 از توافقنامه بین پادشاهی اسپانیا و مراکش 2007 در زمینه همکاری در زمینه مهاجرت غیرقانونی خردسالان بدون سرپرست ، حمایت از آنها و بازگشت هماهنگ آنها “.

همچنین بیان شده است که “هدف نهایی این است که در هر صورت شرایط برای اتحاد م familyثر خانواده صغیر یا انتقال وی به یک م guardسسه قیمومیت فراهم شود”.

با این حال ، وزارت کشور تأیید نکرده است که نقل و انتقالات آغاز شده است یا توافقاتی با مراکش برای انجام این کار وجود دارد.

نماینده دولت در سئوتا ، سالوادور ماتئوس، دوشنبه گذشته اعلام کرد که “چند روز دیگر” بررسی می شود که روابط بین اسپانیا و مراکش پس از تغییر سرپرست وزارت امور خارجه دوباره “بسیار خوب” است.

ماتئوس گفت که امیدوار است قبل از شروع سال تحصیلی همه افراد زیر سن قانونی قبلاً به کشور بازگردانده شده اند ، این نشان می دهد که مذاکرات پیشرفت کرده و همه چیز برای این اقدام آماده است.

آنها به عدم وجود پروتکل اشاره می کنند

هنگامی که از عملیات مطلع شد ، وزارت حقوق اجتماعی و دستور کار 2030به رهبری یون بلارا ، متأسف است که پاسخی دریافت نکرد ، اگرچه ماه ها در اختیار وزارت کشور بود تا روی آن کار کند. پروتکل اتحاد خانواده برای خردسالانی که به تنهایی مطابق با الزامات بین المللی و ملی مهاجرت می کنند و این شامل مصاحبه های فردی و همچنین اطلاع دقیق از روش دادرسی توسط دادستان می شود.

از سوی دیگر ، همانطور که RTVE مطلع شده است ، نماینده مردم دادرسی رسمی را در وزارت کشور آغاز کرده است.
در نامه ای ، وی تعهد قانونی خود را برای احترام به قانون ارگانیک حقوق و آزادی های خارجیان در اسپانیا و ادغام اجتماعی آنها یادآوری کرد و درخواست کرد گزارش در مورد شرایط خانوادگی کودک خردسال به نمایندگی دیپلماتیک کشور مبدا ، قبل از تصمیم گیری برای شروع یک روش بازگشت به کشور.

در همین حال، دادستانی ایالت اطلاعات را جمع آوری می کند روی پرونده های افراد زیر سن قانونی

برخی از سازمان های غیردولتی مانند Save The Children هشدار داده اند که بازگشت این خردسالان “فقط در موارد خاص” امکان پذیر است. “به عنوان یک راه حل جهانی ، غیرقانونی خواهد بود آندرس کونده ، مدیرکل آن هشدار داد ، از نظر مقررات دولت اسپانیا ، ما نیز از وظایف اخلاقی تخطی می کنیم: این به سادگی غیرممکن است.

سازمان های غیردولتی بازگشت مهاجران زیر سن قانونی به سئوتا را غیرقانونی می دانند: “این با حقوق کودکان مطابقت ندارد”

وی در ادامه تأکید می کند که بازگرداندن جمعی کودکان یا نوجوانان غیرقانونی است و یادآوری می کند که اتحاد مجدد خردسالان مراکشی باید تا از حمایت آنها اطمینان حاصل شود و فردی و داوطلبانه باشند.

سئوتا از بازگشت به وطن دفاع می کند و می گوید علاقه آنها تضمین شده است

دولت سئوتا از بازگرداندن خردسالان دفاع می کند و در برابر انتقاداتی که “همیشه به نفع خردسالان عمل می کند” هشدار می دهد.

منابع از دولت شهر خودمختار خاطرنشان می کنند که وضعیت این خردسالان از زمان ورود آنها سه ماه پیش “وضعیت آسیب پذیری است ، در معرض شبکه های جنایی ، اعتیاد به مواد مخدر یا فحشا قرار گرفته اند“.” بهترین جایی که می توان این خردسالان را در آغوش خانواده خود یافت ، “آنها گفتند.

برای دولت سئوتا ، روند بازگشت به کشور از این جمعه آغاز شد. “این تضمین و نتیجه کار محتاطانه است انجام شده با مراکش ، که حفاظت از کودکان خردسال بازگشتی ، یا با خانواده های آنها ، یا در مراکز پذیرش مستقر در کشور همسایه را تضمین می کند. “[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *