برای سازمان ملل ، کمک های بشردوستانه در یمن بسیار ناکافی است

[ad_1]

یک کارگر در اول مارس 2021 کیسه آرد تهیه شده توسط یک سازمان غیردولتی را به ذینفعان اردوگاه آوارگان در حومه صنعا یمن حمل می کند.

ناامیدی عالی بود ، دوشنبه 1ъъъъ راهپیمایی برای سازمان ملل متحد ، که با کمبود بسیج برای یمن روبرو است ، در آستانه قحطی عمومی. در این کنفرانس اهداکنندگان که به طور مشترک توسط سوئد و سوئیس از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد و 100 دولت و اهداکننده انفرادی شرکت کردند ، تنها 1.7 میلیارد دلار از 3.85 میلیارد دلار پیش بینی شده (حدود 3.18 میلیارد یورو) جمع آوری شد. “نتیجه جلسه امروز (…) ناامید کننده است، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متاسف شد. میلیون ها کودک ، زن و مرد یمنی برای زنده ماندن به شدت به کمک نیاز دارند. کمک به اضافه کارها به معنای مجازات اعدام است “

تخریب جدید

با این حال ، آقای گوترش نسبت به وخامت جدید در کشور هشدار داد ، که طبق اعلام سازمان ملل متحد ، بدترین بحران انسانی جهان در حال حاضر است. شش سال پس از آغاز درگیری بین شورشیان حسین مورد حمایت ایران و نیروهای وفادار به دولت یمن با پشتیبانی ائتلاف شبه نظامی به رهبری عربستان سعودی ، بیش از 130،000 نفر کشته و 3.3 میلیون نفر آواره شده اند. “برای اکثر مردم ، زندگی در یمن در حال حاضر غیرقابل تحمل است، دبیرکل سازمان ملل را توصیف کرد. دوران کودکی در حال حاضر جهنم است. این جنگ یک نسل کامل از یمنی ها را نابود کرد. “

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید کمیته نوبل با احترام به برنامه جهانی غذا ، فوریت گرسنگی در جهان را هشدار می دهد

طبق اعلام سازمان ملل ، بیش از 16 میلیون یمنی یا تقریباً نیمی از جمعیت 29 میلیون نفری یمن امسال با گرسنگی روبرو خواهند شد. تقریباً 50،000 نفر از آنها “آیا آنها قبلاً در شرایط نزدیک به گرسنگی از گرسنگی مرده اند؟” و 400000 کودک زیر 5 سال می توانند در اثر سو acute تغذیه حاد بمیرند “بدون درمان اضطراری”. قحطی و شیوع بیماری Covid-19 و وبا از دیگر آفت ها در این کشور است ، جایی که اقتصاد فروپاشیده است ، سیستم بهداشتی فروپاشیده و کودکان بی شماری بدون تحصیلات باقی مانده اند ، حتی برخی از آنها برای مبارزه انتخاب می شوند.

آوکه لوتسما ، مدیر برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) گفت: “در شش سال جنگ ، این کشور نزدیک به بیست سال در توسعه از دست داده است و یک نسل کامل با این درگیری بزرگ شده اند و هزینه آن را خواهند پرداخت.”

کاهش بودجه کمک در زمینه همه گیری – به ویژه از عربستان سعودی و امارات متحده عربی ، که همچنین سو m استفاده از کمک ها توسط هوتوها را محکوم می کند – وضعیت را بدتر کرده است. تا سال 2020 ، 1.5 میلیارد دلار از 3.4 میلیارد دلار مورد نیاز سازمان ملل متحد مفقود شده است ، و این سازمان را مجبور به قطع کمک های اساسی به 300 مرکز بهداشتی و کاهش ، در صورت قطع نکردن ، بیش از یک سوم برنامه های اصلی بشردوستانه خود می کند.

“کمبود معیشت”

“ما نه تنها با بدترین بحران انسانی در جهان ، بلکه با بدترین بحران توسعه نیز روبرو هستیم. در شش سال جنگ ، این کشور نزدیک به بیست سال در توسعه از دست داده است و یک نسل کامل با این درگیری رشد کرده و هزینه آن را پرداخت خواهند کرد.Auke Lootsma ، مدیر برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) در یمن گفت. “قحطی به دلیل کمبود غذا نیست ، بلکه به دلیل کمبود معیشت است. یمنی ها نمی توانند غذایی را که 90 درصد وارد شده است خریداری کنند. کمک های غذایی باید با برنامه هایی برای توسعه معیشت محلی ، کشاورزی و شیلات تکمیل شود. “، انسان دوست را اضافه می کند.

حمله 8 فوریه توسط شورشیان حوثی در استان نفت خیز ماریب ، 120 کیلومتری شرق پایتخت صنعا ، برای ربودن آخرین قلعه وفادار در شمال این کشور ، ترس از یک بحران انسانی جدید را افزایش داده است. این منجر به جنگ مرگبار و گلوله باران مواضع هوتو توسط نیروی هوایی سعودی شد ، در حالی که بیش از یک میلیون یمنی به این استان پناه آورده اند. براساس دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) ، در حال حاضر بیش از 8000 نفر آواره شده اند. در صورت رسیدن جنگ به شهر ماریب ، بیش از 380،000 نفر دیگر می توانند آواره شوند.

همچنین بخوانید یمن: ایالات متحده هوتوها را از لیست گروه های تروریستی خارج می کند

بشردوستان امیدوارند که تغییر بنیان ایالات متحده پس از ورود جو بایدن به کاخ سفید باعث شود که گفتگوی سیاسی از سر گرفته شود و درگیری پایان یابد. دولت جدید حمایت از مداخله نظامی ائتلاف به رهبری ریاض را رها کرده و شورشیان حوثی را از لیست “سازمانهای تروریستی” تا مانع از رساندن کمک های بشردوستانه در مناطقی که آنها کنترل می کنند و اکثر مردم یمن زندگی می کنند ، نشود.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *