برای شاه عبدالله دوم ، بحرانی که اردن را لرزاند “پایان یافته” است

[ad_1]

برای اولین بار از زمان وقوع بحران بی سابقه در این سلطنت صد ساله در آخر هفته ، ملک عبدالله دوم روز چهارشنبه 7 آوریل برای اردنی ها سخنرانی کرد. وی گفت: بحرانی که طی روزهای اخیر سلطنت را به لرزه درآورد و در آن برادر ناتنی وی شاهزاده حمزه متهم به دست داشتن بود ، حل شد.

“من به شما اطمینان می دهم که شورش در جوش شکسته شده است”، وی در بیانیه ای که یک مجری تلویزیون عمومی از طرف وی خوانده است ، گفت. “چالش چند روز اخیر برای ثبات کشور خطرناک ترین نبود ، اما برای من دردناک ترین بود ، زیرا طرف های درگیر این سرقت از خانه و بیرون ما بودند.”وی بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت.

“نقشه شیطانی” برای بی ثبات کردن تاج و تخت

وی همچنین اعلام کرد که شاهزاده حمزه با خانواده اش در خانه است. “حمزه امروز با خانواده اش در قصرش ، تحت حمایت من است. او به خانواده تعهد داد [hachémite] راه پدر و مادر و مادربزرگش را دنبال کند ، به پیام آنها وفادار باشد و منافع اردن ، قانون اساسی و قوانین آن را بیش از ملاحظات دیگر قرار دهد. “، او اضافه کرد.

مقامات برادر ناتنی شاه را به شرکت در آن متهم کردند “طرح شر” با هدف بی ثبات کردن تاج و تخت “من نمی توانم آنچه احساس کردم به عنوان شوک ، درد و خشم به عنوان یک برادر و نگهبان خانواده هاشمی و به عنوان رهبر این عزیزان است.”، عبدالله دوم اضافه کرد.

ایمن صفدی ، معاون نخست وزیر اردن روز یکشنبه گفت که تحقیقات انجام شده است “اجازه نظارت بر مداخلات و ارتباطات با کشورهای خارجی با هدف بی ثبات کردن امنیت اردن”بدون تعیین ملیت.

بیست نفر در پشت میله های زندان هستند ، از جمله باسم عوضالا ، رئیس سابق دفتر پادشاهی که مورد نفرت بسیاری از مردم است و کلانتر حسن بن زاید که زمانی نماینده ویژه پادشاه در عربستان بود. پادشاه گفت که نتایج تحقیقات به دست خواهد آمد “شفاف درمان شده”.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید در اردن ، شاه عبدالله دوم و شاهزاده حمزه آشتی خود را مهر و موم کردند

پشتیبانی بین المللی

در روزهای اخیر ، پادشاه از رهبران سراسر جهان حمایت کرده است. جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه با او تماس گرفت. “رئیس جمهور جو بایدن امروز با پادشاه عبدالله دوم اردن صحبت كرد تا حمایت شدید آمریكا از اردن را ابراز كند و بر اهمیت رهبری عبدالله دوم برای ایالات متحده و منطقه تأكید كند.”، کاخ سفید در بیانیه ای گفت.

و او روز چهارشنبه در امان ، پایتخت اردن ، با رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین ، که در توییتر اطمینان داد خواست اتحادیه اروپا برای ادامه “مشارکت طولانی مدت و کمک به سعادت و ثبات”.

بیانیه پادشاه زمانی اعلام شد که توطئه ادعایی ، به دنبال ممنوعیت انتشار اطلاعات مربوط به تحقیقات ، به طور کلی از مطبوعات محلی ناپدید شد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید در اردن ، ماجرای شاهزاده حمزه پادشاهی را تقسیم می کند

لوموند با خبرگزاری فرانسه و رویترز

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *