بعد از رفع محدودیت های جدید ، هرج و مرج قانونی افزایش می یابد

[ad_1]
اختلاف نظر بین دادگاه های مختلف بالاتر ، در صورت عدم وحدت دکترین توسط دیوان عالی کشور ، این امر منجر به آمدن مداوم و خاتمه اقدامات علیه ویروس کرونا شد. در جوامع این سه شنبه ، دادگاه عالی ناوارا منع رفت و آمد مقرر شده توسط دولت منطقه را لغو کرد زیرا آن را متناسب نمی دانست ، اما مجاز به محدودیت شش نفر در جلسات دادرسی بود. در اندلس ، دادگاه منطقه ای پیرامون سه شهرداری را تأیید کرد ، اما از انجام این کار در دیگری ، مونتفریو (گرانادا) امتناع کرد ، چیزی که مدیر اجرایی خوآنا مورنو به دادگاه عالی تجدید نظر می کند.

اکنون تصمیم گیری در مورد این منبع احتمالی و تحمیل شده توسط جامعه دیگری ، جزایر قناری ، در اختیار دیوان عالی کشور است که در آن دیوان عالی منع رفت و آمد و محدودیت محیط در چندین جزیره را تصویب نکرده است. ما امیدواریم که دستور دیوان عالی کشور در پاسخ به این منابع به ایجاد یک معیار مشترک کمک کند. این می تواند توسط دادگاه های منطقه ای دنبال شود ، که تاکنون اختلاف زیادی در آرا opinions نشان داده اند. در حالی که در جزایر بالئاریک و جامعه والنسیا ، قضات قانون منع رفت و آمد را تأیید کردند ، در کشور باسک آنها را رد کردند به این دلیل که جامعه نمی تواند حقوق اساسی را محدود کند.

انتظار نمی رود که تصمیم اعلی حداقل یک هفته دیگر ، جلسه دوم بین دادستان کل دولورس دلگادو و دادستان های آن دادگاه قرار بود روز سه شنبه برای متحد کردن دکترین قطعنامه های آینده. پس از پایان چتر قانونی وضعیت هشدار ، در تاریخ 9 مه ، کلیه اقدامات جامعه که حقوق اساسی را محدود می کند – از جمله تعطیلی ، ممنوعیت عبور از منزل یا ممنوعیت محدودیت ها – باید توسط دادگاهها تأیید شود.

در بعضی موارد ، دادگاه ها تصویب کرده اند که قانون بهداشت عمومی در سال 1986 به جوامع اجازه می دهد تا حقوق اساسی را محدود کنند ، در حالی که برخی دیگر معتقدند که این امر بدون نگرانی امکان پذیر نیست. با این وجود ، اختلافات در مورد تأیید محدودیت ها یا نه نه تنها بین TSJ ها بلکه حتی در همان دادگاه نیز بوجود آمداز جمله معیارهای اندلس ، معیارهای مختلفی اعمال شده است. در حالی که دادگاه TSJA در گرانادا دستگیری مونتفریو را تصویب نکرده است ، دادگاهی در سویل از بسته شدن محیط سه شهرداری دیگر ، کاسترو دل ریو (قرطوبا) ، بورنوس و ویلامارتین (کادیز) دفاع کرده است.

دولت از خود در برابر حمله به “قانون غیرقانونی” دفاع می کند

اکنون تمرکز بر روی دولت است ، که حکم داده است که دیوان عالی کشور آخرین حرف را در منابع جامعه دارد و کدام احزاب آن طرف طاق مجلس ، از جمله شرکای خود ، “قانونگذاری” را انتقاد نمی کنند و به “هرج و مرج قانونی” کمک می کنند. رئیس جمهور پدرو سانچز و رئیس مجلس ماریا خسوس مونترو از این سه شنبه دفاع کردندجوامع خودمختار دارند، “همراه با وزارت بهداشت” ، به گفته سانچز “ابزارهای گسترده ای برای مقابله با بیماری همه گیر در وضعیت فعلی”.

مونترو به نوبه خود برای تأمین محدودیت های خودمختاری به قوه قضائیه اعتماد کرد. “شک نداریم که وقتی اقدامات موجه است ، دادگاه ها و دیوان عالی کشور به درستی تصمیم می گیرند که سرزمین ها چه می خواهند. “ تصویب شده پس از شورای وزیران.

دولت برای مقابله با بیماری همه گیر به معیارهای دادگستری اعتماد می کند

وی همچنین یادآوری کرد که خودمختاری ها دارای یک “مجموعه ای” از اقدامات یک دست که محدودیت های اساسی مانند محدود کردن یا کاهش ظرفیت هتل را ایجاد نمی کند. با این حال ، TS Navarrese TSJ همچنین در مورد این مسابقه تردید ایجاد می کند ، زیرا بسته شدن تراس های این جامعه را در ساعت 22:00 رد می کند ، با توجه به اینکه این اقدام ممنوعیت رفت و آمد است.

در روز دوشنبه دولت قبلاً “ایجاد تغییرات قانونی اضافی” را آغاز کرده است به گفته خوان كارلوس كمپو ، وزیر دادگستری در تریبونی در ال پائیس ، به طوری كه جوامع بتوانند اقداماتی را انجام دهند. با این حال ، او اصرار کرد که پوشش قانونی فعلی است “زرادخانه نظارتی” کافی را ارائه می دهد.

انتقاد از قضات

حتی قبل از پایان وضعیت هشدار ، قضات از دولت و مخالفان به دلیل “شستن دست” انتقاد کرده اند با عدم آماده سازی جایگزین قانونی برای وضعیت اضطراب ، همانطور که توسط انجمن قضایی Francisco de Vitoria تقبیح شده است. “قضات لازم نیست حکم بدهنداین تصمیمات مطابق با اختیارات عمومی است “، از رئیس اتاق سوم دیوان عالی کشور ، که مسئولیت تصمیم گیری در مورد منابع جامعه را دارد ، شکایت کرد.

در برابر فرجام خواهی جدید ، که دولت از دیوان عالی کشور خواست تا حداکثر ظرف سه روز کاری تصمیم بگیرد و این تجدید نظرها را تلفیق کند ، وی همچنین خدمات فنی بخش اداری مورد اختلاف دیوان عالی کشور را متهم کرد. در گزارشی ، آنها خلاف قانون اساسی بودن این مصوبه را زیر سال بردند و هشدار دادند که رعایت حداکثر مهلت سه روزه “بسیار مشکل ساز” خواهد بود.[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *