به دلیل همه گیری ، تشخیص ملانوم 21٪ کاهش یافت

[ad_1]
هماهنگ کننده کمپین یوروملانوما از جانب آکادمی پوست و دام شناسی اسپانیا (AEDV)، دکتر ادواردو ناگور، هشدار داد که در سال 2020 ، 21٪ ملانوم کمتر نسبت به سالهای دیگر تشخیص داده شد “افت آشکار” درخواستهاناشی از بیماری همه گیر COVID-19.

“یعنی هر پنجمین ملانوم تشخیص داده شده در سال قبل تشخیص داده نشده است ، که به معنای تغییر فرکانس نیست، اما ملانوماها وجود دارند که می رقصند “، این متخصص در ارائه کمپین Euromelanoma 2021 تحت تأثیر قرار گرفت.

همانطور که وی به تفصیل تصریح کرد ، تخمین زده می شود که ممکن است بیش از 1100 ملانوم وجود داشته باشد که هنوز برای تشخیص آن مشورت نشده است ، و وی یادآوری کرد که بیش از 80٪ مرگ و میر ناشی از سرطان پوست را به عهده دارند.

بر اساس این داده ها ، این کارشناس براساس مطالعه AEDV که در آوریل منتشر شد ، توضیح داد که سه ماه تأخیر در تشخیص می تواند بقا را تا پنج سال کاهش دهد در کارسینوم سلول سنگفرشی تا 8٪ و در ملانوم این درصد 13٪ است.

کاهش 40 درصدی در مداخله تومور

به همین ترتیب ، گزارش شده است که در سال 2020 تعداد تومورهای عمل شده تا 40 درصد کاهش یافته است. “در مقابل ، تعداد تومورهای ضخیم افزایش یافته است ، یعنی. سرطان های چاق ، که در نتیجه پیش آگهی بدتری در ارتباط با آن دارند. “، از متخصص پوست شکایت می کند. وی گفت: به تعویق انداختن تشخیص به معنای اجازه دادن به رشد تومور است و ما شاهد سرطان های پیچیده و پیچیده تری هستیم.

“از Fundación Piel Sana de la AEDV می خواهیم سعی کنیم مکانیزمی را برای ارتقا the تشخیص زودهنگام سرطان پوست ، با همکاری مردم تحریک و ارتقا دهیم. از طریق خودآزمایی همراه با مشاوره فوری با یک متخصص پوست“، آماده است.

در طول این جلسه توضیح داده شد که بروز سرطان پوست در اسپانیا در اروپا بالاترین نیست ، با وجود این واقعیت که 42٪ از موارد تشخیص در مشاوره های پوستی در اسپانیا با آسیب شناسی تومور است. با این حال، سالانه بیش از 5000 مورد تشخیص داده می شود که از این تعداد 900 نفر می میرند.

عادت های کودکی و نوجوانی در طول سالها تأثیر خود را می گذارد ، مخصوصاً آنهایی که به خورشید مربوط می شوند. همانطور که هماهنگ کننده ملی کمپین یوروملانوما ، دکتر آنجلس فلورس منندز گفت ، “اگر عادات پوستی سالم از کودکی ایجاد شود ، می توان از بروز ملانوم کاسته شود ، زیرا آسیب ناشی از اشعه ماوراlet بنفش در طول زندگی جمع می شود”.

“بنابراین امسال ما می خواهیم به مردم الهام بخشیم سطح پوست خود را برای نشانه هایی از فعالیت عجیب و غریب اسکن کنید ، بنابراین شما می توانید در اسرع وقت با متخصص خود تماس بگیرید ، زیرا تشخیص زودهنگام بسیار مهم است. این مسئله ایجاد جنبشی برای نجات جان انسانهاست. “” دکتر آگوستین بوئندیا ، مدیر ستاد بنیاد اسکین سانا گفت.

دکتر Buendía به یاد می آورد که کمپین Euromelanoma هر ساله با یک هفته آزمایش پوستی بر روی جمعیت توسط متخصصین پوست مشخص می شود. وی توضیح داد: “با این حال ، امسال تصمیم گرفتیم که با توجه به شرایط موجود ، این مطالعات را با احتیاط از سر نگیریم.”

خودآزمایی ، اولین خط دفاعی

در این زمینه ، وی یادآوری کرد که وقتی شرایط اجازه مشاوره پوستی را نمی دهد ، خودآزمایی های ماهانه پوست اولین خط دفاعی در برابر ملانوم است. “خودآزمایی و تشخیص به موقع از مرگ و میر جلوگیری می کند و به میزان بسیار بالایی برای بقا دست می یابد”، با اشاره به.

همانطور که این متخصص پوست توضیح می دهد ، یک بررسی کلی از کل پوست بدن خود nیا باید بیش از چند دقیقه در ماه مصرف کنید ، و کافی است فردی که با ظاهر پوست خود آشنا است ، بتواند تغییرات مشکوکی را که ارزش ارزیابی صحیح توسط یک متخصص پوست را دارد ، تشخیص دهد.

وی گفت: “ما توصیه می کنیم جلوی یک آینه تمام قد بایستید و از آینه دستی برای بررسی مکانهایی که دسترسی به آنها دشوار است برای پوشاندن کل بدن استفاده کنید. ضروری است که همه پوست خود را بدانند تا تغییرات را درک کنند.” بوندیا

ضد آفتاب

از طرف دیگر ، پزشک تأکید ویژه ای بر اقدامات پیشگیری اولیه دارد ، یعنی. محافظت از نور کافی براساس محدودیت قرار گرفتن در معرض آفتاب در ساعات مرکزی روزاستفاده از سایه ها و ضد آفتاب های فیزیکی مانند کلاه ، کلاه یا عینک آفتابی. و همیشه با استفاده از یک عامل محافظت در برابر آفتاب برابر یا بیشتر از 30 هر دو ساعت در معرض قرار گرفتن.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *