بیش از 1400 مهاجر آخر هفته وارد جزیره لامپدوسا ایتالیا شدند

[ad_1]

زخم های عملیات نجات مهاجران در 24 نوامبر 2019 به لامپدوسا بازگشت.

رسانه ها گزارش دادند ، بیش از 1400 مهاجر شنبه ، 8 و یکشنبه 9 مه با حدود 15 قایق در جزیره کوچک لامپدوسا در جنوب ایتالیا وارد شدند. آژانس های ایتالیایی گزارش دادند که نزدیک به 400 مهاجر از ملیت های مختلف ، از جمله 24 زن و کودک ، در کشتی بودند که در نزدیکی لامپدوسا رهگیری شد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید در لامپدوسا مهاجران روبرو با ویروس کرونا

یک قایق 20 متری دیگر با 325 نفر در حدود 13 کیلومتری ساحل جزیره گرفتار شد ، در حالی که صدها مهاجر دیگر با قایق های کوچکتر وارد شدند.

این فرودها توسط ماتئو سالوینی ، رهبر اتحادیه (حزب راست افراطی) محکوم شد ، که قرار است در سال 2019 ، زمانی که وزیر کشور بود ، به دلیل مهاجران گرفتار در دریا محاکمه شود. “با میلیون ها ایتالیایی که در سختی هستند ، ما نمی توانیم به هزاران مهاجر غیرقانونی فکر کنیم”وی گفت ، خواستار ملاقات با نخست وزیر ماریو دراگی است.

سازمان غیردولتی (NGO) Alarm Phone که یک خط تلفن ویژه برای نجات مهاجران را حفظ می کند ، خواستار کمک برای بردن مسافران از پنج قایق حامل بیش از 400 نفر از سواحل مالت شده است. “وضعیت موجود در هواپیما بسیار مهم است. (…) رستگاری اکنون لازم است! “، به این سازمان هشدار داد.

همچنین بخوانید “بسوزانید یا بسوزانید”: آدام ، 25 ساله و در حال حاضر چهار تلاش برای ترک تونس دارد

ادامه حرکت مهاجرت غیرقانونی

در همین حال ، مقامات قضایی سیسیل این آخر هفته اقداماتی را برای منع هرگونه مداخله در دریا توسط قایق نجات تمدید کردند گارد دریایی 4 توسط یک سازمان غیردولتی آلمانی که قرار بود آن را در بندر پالرمو ، سیسیل ، به مدت شش ماه لنگر دهد ، تا ماه مارس ، پس از بازرسی ، بسته به اندازه آن ، تعداد زیادی جلیقه نجات در لبه پیدا شد.

همچنین بخوانید صد مهاجر نجات یافته توسط گارد ساحلی ایتالیا

اعضای سازمان غیردولتی معتقدند که این بازرسی برای مقامات مسدود کردن ساختمان و جلوگیری از نجات مهاجران در دریا یک دور زدن بود. “ما امیدواریم که مقامات با همان اتهامات پوچ ما عادت نکنند که به مدیترانه مرکزی برویم.”، Sea-Watch ایتالیا روز جمعه پس از بازگشت از آخرین مأموریت خود توییتی نوشت.

یک کشتی دیگر ، گارد دریایی 3، بار دیگر به بهانه مشکلات امنیتی توسط گارد ساحلی در بندر آگوستای سیسیل مسدود شد.

با وجود بحران بهداشتی مرتبط با بیماری همه گیر Covid-19 ، حرکت مهاجرت غیرقانونی از کشورهای مغرب ، به ویژه تونس و لیبی ، به اروپا ، به ویژه به ایتالیا ، جایی که مهاجران امیدوارند کار و چشم انداز پیدا کنند ، ادامه یافته است. طبق اعلام سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) ، یک سازمان بین دولتی مستقر در ژنو ، از ابتدای سال 2015 حدود 530،000 مهاجر به سواحل ایتالیا رسیده اند. بین 1ъъъъ در ژانویه و 21 آوریل 2021 ، بر اساس اعلام IOM ، 8604 نفر به ایتالیا و 65 نفر به مالت وارد شدند ، در حالی که 359 نفر در راه جان خود را از دست دادند.

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *