تجارت بین المللی شگفت آور و موفق کاکتوس ها

[ad_1]

کاکتوس گلدار

در برابر“در فوریه سال 2020 بود. پس از دریافت نکته ، کمانداران ایتالیایی به خانه آندره پیومبتی ، یک جمع کننده و فروشنده معروف کاکتوس در سنیگالیا ، شهری در ساحل آدریاتیک حمله کردند.

این آغاز عملیات آتاکاما بود – به نام کویر شیلی – با هدف از بین بردن قاچاق بین المللی کاکتوس ها ، می نویسد نیویورک تایمز. در نوامبر سال 2020 ، عملیاتی مشابه با هدف انجام شد یک قاچاقچی دیگر، کمی در شمال ، در ریمینی واقع شده است.

در خانه آقای پیومبتی ، ژاندارم ها در یک گلخانه موقت حدود هزار کپیاپوآ و اریوسیس ، جنس کاکتوس های منشا شیلی را پیدا کردند ، تجارت آنها به موجب کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های جانوری و حیات وحش در معرض خطر است ، همچنین به عنوان کنوانسیون واشنگتن شناخته می شود.

این اولین بار نیست که آقای پیومبتی با کمانداران مشکل دارد. در سال 2013 ، طی یک حمله ، آنها محموله ای از شش صد کاکتوس شیلیایی را از خانه وی کشف و ضبط کردند. اما پرونده به دلیل تأخیر در آیین دادرسی و اجرای قانون مدت توسط دادگاه پیگیری نشد.

کاکتوس ها بیشتر از پستانداران و پرندگان در معرض خطر هستند

در سالهای اخیر کاکتوس جایگزین فیکوس شده است: نگهبان، در سال 2017 و اهل نیویورک، دو سال بعد ، جنون کسی را توصیف کنید که به گیاه خانگی معمولی “هزاره” تبدیل شده است. اما برخی از آماتورهای ثروتمند از گونه هایی که در مراکز باغها فروخته می شوند و یا از متخصصان ویترین راضی نیستند.

بسیاری از گونه ها بسیار محلی هستند. آنها فقط در برخی از سنگهای مکزیک ، در نقاط پرو یا در اعماق تگزاس یافت می شوند.

در واقع با کاکتوس ها است آب و هوای تاکستان های بورگوندی : بسیاری از گونه ها بسیار محلی هستند. آنها فقط در برخی از صخره های سنگ آهک شیب دار در مکزیک ، در یک منطقه شن و ماسه کمتر از یک کیلومتر مربع از سواحل پرو یا عمق تگزاس یافت می شوند.

در حقیقت ، کاکتوس ها حتی بیشتر از پستانداران و پرندگان در معرض خطر هستند و در لیست قرمز اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) قرار دارند. “در حال حاضر 31٪ از گونه های کاکتوس در معرض خطر انقراض است “، نوشت IUCN در سال 2015. “تخریب زیستگاه های آن ، صنعت باغبانی و تجارت غیرقانونی به طور کلی مسئول این امر شناخته شده است تاکسون، یادداشت ها را به نوبه خود روشن کنید WWF.

شما 56.46٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *