ترمیم ملیله بایوکس در دیپلماسی فرانسه و انگلیس مشکلاتی ایجاد کرد

[ad_1]

ملیله بایو (قرن یازدهم) ، در موزه بایو (کالوادوس).

او نزدیک به پنج ماه در تاریکی دراز کشید و از خشم جهان در پشت شیشه های زره ​​پوش خود به ضخامت سه سانتی متر جدا شد. مانند همه موزه های فرانسه ، موزه میزبان ملیله بایو در کالوادوس نیز از 30 اکتبر سال 2020 درهای خود را باز نکرده است که توسط دولت تعطیل شده است تا اپیدمی را به دلیل ویروس کرونا متوقف کند. یک درد دل برای شهر نورمن ، که شاهد خالی شدن خیابان هایش و خالی شدن کشوهایش بود. اما یک خوش آمد گویی برای بوم قرون وسطایی ، ثبت شده در ثبت “حافظه جهان” یونسکو.

نزدیک به هزار سال قبل برای جشن پیروزی ویلیام فاتح در انگلیس ، در سال 1066 ، گلدوزی شده است ، بانوی پیر ملحفه رنج می برد و به شدت نیاز دارد. ملیله بایو از زمان نصب در سال 1983 در ساختمانی برای آن ، در قلب پایتخت بسین ، به صورت عمودی در معرض دید قرار گرفت ، با وجود تمام اقدامات احتیاطی که برای اطمینان از حفاظت از آن انجام شده ، ملیله بایو “ترک” می خورد.

در ژانویه سال 2020 ، تیمی متشکل از هشت مرمتگر متخصص در منسوجات قدیمی با بهره گیری از تعطیلی سالانه موزه ، 68.4 متر از اثر را بازرسی کردند ، اولین محوطه طبقه بندی شده به عنوان یک بنای تاریخی در سال 1840 توسط Prosper Merimee. حکم آنها که یک سال بعد در ماه فوریه منتشر شد ، کافی بود که حتی محافظه کاران جعلی نیز به لرزه درآیند.

در کل 24204 نقطه ، 16،445 برابر و 9،646 مکان “شکافهای پارچه یا گلدوزی” فهرست شده اند ناراحت کننده تر ، سی اشک “تثبیت نشده” مشاهده شده اند “چنین گزاره ای هرگز روی صورت گلدوزی نشده”، ما به اداره منطقه ای امور فرهنگی (DRAC) در نرماندی اطمینان می دهیم. یک چشم انداز با وضوح بالا ، که به صورت آنلاین و در ماه فوریه در وب سایت موزه به صورت رایگان منتشر شده است ، ایده ای از میزان خسارت را ارائه می دهد..

نظارت بر وضعیت ملیله بایو توسط محافظه کاران نساجی در موزه بایو (کالوادوس) در ژانویه 2020.

هزار سال ناملایمات

دلایل آن مشخص است. “پشت تکنیکی” که ملیله روی آن توسط مدرسه بول روی آن دوخته شد ، که به آن امکان می دهد روی ریل بلغزد ، منسوخ شده و بر روی کل بوم سنگین است ، سرشار از 626 کاراکتر. این گره ، که در پایین در XIX اضافه شده استه قرن ، احتمالاً در دهه 1860 ، الیاف را نیز کشید و پایین بوم را تغییر شکل داد.

مانند نقاشی های قدیمی ، “Telle du Conquest” ، نام دیگر ملیله ، “اسکروپل” هایی را در پشت خود نشان می دهد ، آن دسته کوچک گرد و غبار و خاک که رطوبت را حفظ می کنند. “قطعات بازسازی شده در XIX اضافه شده استه قرن ، همچنین باعث تنش می شود “، ماتیلد لاباتوت ، متصدی جوان یادگارهای تاریخی که نظارت بر کار در DRAC در نرماندی را اضافه می کند.

شما 76.84٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *