تفاوت بین واکسن ها

[ad_1]
واکسن ها بسیاری از بیماری ها مانند آبله ، یکی از جدی ترین و مسری ترین ها ، یا سرخک و فلج اطفال را از بین می برند. فقط این واضح است آنها برای جامعه حیاتی هستند، و با ورود واکسن کرونا ویروس آن را آزمایش کرده ایم. اما این تنها چیز نیست ، انواع مختلفی از واکسن ها وجود دارد و متخصص بوتیکاریا گارسیا به ما آموخت که آنها را در “La Hora de la 1” تشخیص دهیم.

انواع واکسن ها:

  • اولین نوع واکسن خواهد بود گونه های گرفتگی. این یک واکسن است که در آن از کل ویروس استفاده می کنیم ، اما به طوری که بدن ما یاد می گیرد از خود دفاع کند ضعیف شده است.
  • در حالت دوم ، واکسن هایی داریم که ویروس های کاملی نیز هستند ، اما وجود دارند مرده. این به عنوان مثال واکسن است آنفولانزا
  • ما واکسن های دیگری نیز داریم که ویروس در آنها دیگر کامل نیست ، بلکه وجود دارد واکسن زیر واحداین بدان معنی است که قطعات کوچک وجود دارد. اینها به عنوان مثال: هپاتیت B ، ویروس پاپیلومای انسانی …
  • آخرین نوع آن نوع فعلی است که در اسپانیا با واکسن Pzifer استفاده می شود. است برای RNA پیام رسان یعنی نوعی واکسن که دارای یک لیست طولانی از دستورالعمل ها است ، کد ژنتیکی که در آن بدن ما یاد می گیرد برخی از ویروس ها را تولید کند (پروتئین عفونی)

مدیر پزشکی Pfizer Global Vaccine درباره تولید واکسن COVID-19 توضیح می دهد

دومی دارای مواد ژنتیکی بسیار حساس هستند، مثل اینکه یک شکلاتی که خیلی راحت ذوب می شود. برای جلوگیری از این اتفاق ، آزمایشگاه ها آن را به عنوان “لاکازیتوس” ، یعنی با روشی که علاوه بر چربی دارای قند است ، می پوشانند و آنچه انجام می دهد این است مقاومت بهتر اما ما نیز مجبور به انجام آن هستیم آن را سرد بپوشانیدکه در مقایسه با انواع دیگر واکسن ها بسیار گران است.

آیا باید از واکسن Covid-19 ترسید؟

تنها خطراتی که باید بخصوص با واکسن Covid-19 در نظر بگیریم ، هستند واکنش های آلرژیک احتمالی، اصلی ترین موارد منع مصرف است.

در این زمینه ، بوتیکاریا این را توضیح می دهد لازم نیست بترسید به مفهوم افرادی که روابط آنافیلاکتیک قبلی که نمی داند به اجزای واکسن حساسیت دارند یا به واکسن های دیگر ، غذاها یا چیزهای دیگر ، آنرا گزارش کن زودتر در مرکز پزشکی خود باشید. آنها اپی نفرین در کنار خود خواهند داشت تا در صورت بروز چنین واکنشی بتوانند به سرعت آن را برطرف کنند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *