تلاش های آتش بس دیپلماتیک در غزه سرعت می گیرد

[ad_1]

سخنرانی نظامی در راس دولت اسرائیل دوشنبه شب ، 17 مه هنوز لازم بود ، در حالی که جنگ ، که نام خود را با حماس در غزه نمی گوید ، در هفته دوم است.

در 17 مه 2021 ، فلسطینی ها از حملات هوایی اسرائیل به شهر غزه جلوگیری کردند.

در پایان تعطیلات یهودی شاووت ، نخست وزیر بنیامین نتانیاهو کمابیش همان سخنان روز یکشنبه را به کابینه امنیتی تکرار کرد ، با تأکید در برابر جنبش اسلام گرایی که فلسفه فلسطین را اداره می کند: “ما به حمله به اهداف تروریست ها در غزه ادامه خواهیم داد. ما برای بازگرداندن آرامش به اقدامات لازم ادامه خواهیم داد. “

ضرب مخاطبین

با این حال ، در پشت صحنه ، این عزم تحت الشعاع صدایی است که به مدت سه روز توسط اعضای کابینه امنیتی و مقامات ارشد نظامی در مطبوعات اسرائیل به وجود می آید. آنها به شرط ناشناس ماندن ، در اواسط هفته خواستار پایان دادن به درگیری هایی شدند که از 11 مه با حماس آغاز شد. آنها بیش از 212 نفر را در غزه از جمله 61 کودک و 10 نفر در اسرائیل به شمول یک کودک کشته اند. تماس ها در این راستا بهتر از خارج از کشور به ویژه در واشنگتن شنیده می شوند.

دوشنبه شب ، رئیس جمهور جو بایدن ، در تبادل جدید با آقای نتانیاهو ، تایید کرد که او طرفدار آتش بس است ، اما خواستار توقف جنگ نیست. این اولین باری است که کاخ سفید از این اصطلاح استفاده می کند. روز دوشنبه ایالات متحده با اکراه برای پیوستن به آن ، برای سومین بار از درخواست تجدیدنظر شورای امنیت سازمان ملل جلوگیری كرد “جلوی خشونت را بگیرید”. آقای نتانیاهو به آقای بایدن پاسخ داد که می خواهد در این عملیات به همه اهداف اسرائیل برسد.

تبادل آنها به دنبال تماس های بین جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی ایالات متحده و همتایان اسرائیلی وی مایر بن شبات و مصر صورت گرفت. مطابق مطبوعات اسرائیلی ، عباس کامل ، رئیس اطلاعات قاهره ، از اواسط هفته گذشته پیام های خود را از حماس به اسرائیل می رساند.

امانوئل مکرون روز دوشنبه در مصاحبه ای با عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر ، از این میانجیگری حمایت کرد. پادشاه اردن همچنین گفت که او روز یکشنبه در آنجا کار خواهد کرد. ثور ونسلند ، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای روند صلح ، نقطه دوم تماس را ارائه می دهد که در آخر هفته با نمایندگان حماس و همچنین آقای بن شبات مذاکراتی انجام داد.

قتلهای هدفمند

با این حال ، این دو بازیگر هنوز از صحبت به یک زبان فاصله دارند. روز دوشنبه ، اسماعیل هانی ، رهبر اسلامگرایان ، به یک روزنامه لبنانی گفت الاحبار که خطرات این جنگ به شدت در محدوده محاصره غزه ، تحت محاصره است. برای او نیز دفاع از بیت المقدس در برابر تلاش های دولت اسرائیل برای “یهودیت” شهر مقدس

شما 54.65٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *