تمدید مبلغ 950 یورو برای SMI به شورای وزیران می رسد

[ad_1]
شورای وزیران فرمان سلطنتی ایجاد الف را تمدید کرد 5.5٪ افزایش در حداقل حقوق بین حرفه ای (SMI) در سال 2020 از 950 یورو در ماه برای چهارده پرداخت.

این تمدید سه شنبه این هفته در شورای وزیران تصویب شدپیشنهاد می کند اعتبار SMI را از سال 2020 تمدید کند تا امکان مذاکره فراهم شود ضمن حفظ اطمینان قانونی برای کارگران مربوطه ، که ممکن است از 31 دسامبر در دادرسی قانونی باشند.

این برنامه افزودنی به معنای انجماد نیست و قبلاً هفت بار دیگر استفاده شده است (1982 ، 1983 ، 1989 ، 1990 ، 1991 ، 1992 و 1993) ، كه در آن افزایش SMI پس از آغاز سال اتفاق می افتد ، در حالی كه در 1980 و 1981 مستقیماً در ژوئن تعیین شد.

بدون نگرانی بیشتر ، سال گذشته در آن زمان ، تحت دولت سوسیالیست هنوز فعال ، تمدید اعتبار SMI برای سال 2019 قبلا توافق شده بود تا زمانی که توافقی در چارچوب گفتگوی اجتماعی حاصل شود ، که اجازه می دهد گفتگوی 2020 تنظیم شود. г.

سانچز مجدداً بر تعهد خود در زمینه بالا بردن SMI در زمان قوه مقننه تأکید کرد

رئیس جمهور پدرو سانچز در حین ارائه اولین گزارش پاسخگویی دولت ، پرسید که چرا حقوق و حقوق بازنشستگی کارمندان دولت در سال 2021 و نه در بخش خصوصی افزایش یافته است ، بخش خصوصی در حال تلاش برای زنده ماندن از همه گیری است.

“ما باید به یاد داشته باشیم که کشور ما در نتیجه بازداشت و مراقبت های پزشکی فوری در رقم تولید ناخالص داخلی دو رقمی سقوط خواهد کرد. ما فقیرتر از یک سال پیش هستیم و برای نجات جان ، شرکتها ، مشاغل و ادغام مجدد بیش از 700000 نفر در ERTE و افراد بیکار باید تلاش شود. در بازار کار ، “او اضافه کرد.

سانچز آنچه انجام شده بود را تأیید کرد ، “که بسیار زیاد بود” ، و از تلاش های بازرگانان تشکر کرد. وی همچنین بر پایبندی خود به حداقل دستمزد تأکید کرد و خاطرنشان کرد که وی نه تنها ریاست دولتی را بر عهده دارد که به افزایش SMI اعتقاد دارد ، بلکه متعهد می شود که در پایان قوه مقننه به 60 درصد متوسط ​​دستمزد در اسپانیا برسد. اما او به یاد آورد “وضعیت مشکلی که کشور به دلیل همه گیری تجربه می کند.”

وی در طی سخنرانی خود تأکید کرد که دولت وی از سال 2018 “در سناریوی تورم کم یا 0” افزایش تقریباً 30 درصدی SMI را به دست آورده است. “هیچ کشور همسایه طی دو سال با چنین افزایش شدیدی برخورد نکرده است.”او گفت.

مذاکرات در داخل و خارج از دولت ادامه دارد

وزیر کار و اقتصاد اجتماعی ، یولاندا دیاز، قبلاً در هفته های اخیر ، با مداخلات مکرر ، قصد خود را برای افزایش حداقل دستمزد سال آینده روشن کرده است ، اما طرفین هنوز به توافق نرسیده اند. در حالی که اتحادیه ها می خواهند این رقم به 1000 یورو برسد ، کارفرمایان معتقدند “زمان آن نیست” که با این رشد مقابله کند ، زیرا ایجاد شغل باید در اولویت باشد.

برای شرکت بسیار نگران کننده خواهد بود اگر شرکت های اسپانیایی نتوانند رشد را جذب کنند فقط 9 یورو در ماه در سال 2021 ، که به معنای افزایش نزدیک به 0.9 است ، همان چیزی که از 1 ژانویه در حقوق کارمندان دولت یا حقوق بازنشستگی منعکس خواهد شد. یعنی افزایشی که مطابق با پیش بینی تورم برای سال آینده باشد.

سخنگوی دولت ماریا خسوس مونترو و معاون سوم رئیس جمهور و وزیر اقتصاد نادیا کالوینو قبلاً این احتمال را مطرح کرده بودند. به تعویق انداختن تصمیم افزایش تا اواسط سال 2021، پس از مشاهده پیشرفت بهبود ، در مورد افزایش SMI تصمیم بگیرید.

سال گذشته در آن زمان ، تحت دولت سوسیالیست هنوز فعال ، تمدید اعتبار SMI از سال 2019 توافق شده بود تا زمانی که توافقی در چارچوب گفتگوی اجتماعی حاصل شود ، که اجازه می دهد این برای 2020 تنظیم شود.

این در اواخر ژانویه بود ، هنگامی که شورای وزیران ، پس از توافق با کارفرمایان و اتحادیه های کارگری ، فرمان سلطنتی تأسیس 5.5٪ افزایش حداقل دستمزد بین حرفه ای (SMI) برای سال 2020 ، حداکثر 950 یورو در ماه برای چهارده پرداخت عطف به ماسبق از 1 ژانویه.

ورود به Moncloa برای افزایش حداقل دستمزد

بنابراین در حال حاضر SMI همچنان روشن است 31.6 یورو در روز ، 950 یورو در ماه و 13300 یورو در سال. با روز کاری قانونی ، در مورد کارگران موقت و موقت که خدمات آنها برای همان شرکت بیش از 120 روز نیست ، SMI 44.99 یورو در سال است. این همچنین 7.43 یورو ناخالص در هر ساعت کار در مورد کارمندان داخلی است.

اتحادیه ها از دولت می خواهند که به قول خود عمل کند

UGT و CCOO از دولت می خواهند که به قول خود عمل کند و “اجازه ندهد کارگران برای پرداخت این بحران ادامه دهند” آنها استدلال می کنند که افزایش حداقل دستمزد برای تحریک رشد و پیشرفت در برابری ضروری است و می گویند این توجیهی ندارد. آنها گفتند: “با دستمزد بهتر ، تقاضا ، رشد و اشتغال پایدار در حال افزایش است.”

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *