توافق اول بین چین و هند در مورد منطقه هیمالیا لاداخ

[ad_1]

در این عکس که توسط ارتش هند تهیه شده است ، تانک ها در تاریخ 10 فوریه 2021 از سواحل دریاچه پانگ گونگ در منطقه مورد مناقشه لاداخ در غرب هیمالیا خارج می شوند.

یک گام کوچک برای صلح در هیمالیا ، یک گام بزرگ برای بازگشت به روابط عادی دیپلماتیک بین چین و هند. روز پنجشنبه ، 11 فوریه ، راجنات سینگ ، وزیر دفاع هند ، رسماً به راجا سبها ، مجلس اعلی پارلمان در دهلی نو اعلام کرد که “توافق نامه قطع ارتباط متقابل” بین دهلی و پکن در لاداخ ، قلمرو عمدتا بودایی کشمیر هم مرز با تبت منعقد شد.

ارتشهای دو غول آسیایی نزدیک به ده ماه است که در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) ، منطقه را به دو قسمت تقسیم می کنند ، در ارتفاعات بین 4000 تا 5،500 متر. این خط مرزبندی شناخته نشده بین المللی در سال 1962 پس از یک جنگ صاعقه ای که منجر به الحاق بیشتر قسمت های لاداخ توسط چین شد ، پس گرفته شد. به نام آکسای چین ، سرزمینی که سپس هند از آن قطع شد ، به پکن اجازه داد تا یک اتصال زمینی بین تبت در جنوب و استان خودمختار سین کیانگ در شمال برقرار کند.

بیانیه سینگ بیانیه چهارشنبه سخنگوی وزارت دفاع چین وو کیانگ را تأیید کرد که نیروهای مستقر در هر دو طرف خط مقدم “در 10 فوریه شروع به سازماندهی عقب نشینی به صورت هماهنگ و برنامه ریزی شده کرد.”.

“ایستگاه گشت”

این توافق نامه از نظر نمادین مهم است زیرا مربوط به موقعیت دو ارتش در اطراف دریاچه پانگونگ است که قسمت غربی آن در خاک هند و قسمت شرقی در خاک چین است. هند می گوید ، در اینجا ، در آوریل 2020 متوجه اولین تحرکات ارتش آزادیبخش خلق چین شد. در آنجا نیز ، در 5 مه 2020 ، ارتش درگیر سنگ اندازی و نبرد تن به تن بود.

این توافق نامه که در 24 ژانویه امضا شد ، پس از نه دور گفتگو در ماه ژوئن بین مقامات ارشد چین و هند آغاز شد “اساساً وضعیتی را که قبل از آغاز تضاد سال گذشته وجود داشت ، بازیابی کنید”به گفته آقای سینگ ، وی لازم دانست که هند این کار را انجام داده است “هیچ چیز مجاز نیست”.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید لاداخ: درگیری با چین موقعیت جدیدی از ارتش هند را آشکار می کند

در ساحل شمالی دریاچه پانگونگ ، جایی که هشت میله موازی موازی یکدیگر را دنبال می کنند ، ارتش هند چهارشنبه از خط الراس هشتم ، جایی که خط کنترل عبور می کند ، شروع به عقب کشیدن می کند. در همان زمان ، ارتش چین هشتمین پشته را در داخل آکسای شین رها کرد. در بحبوحه تنش ها ، ارتش آزادیبخش خلق پس از احداث جاده ای در قسمت هند منطقه ، تا یال چهارم پیشروی کرد.

شما 47.49٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *