“تولید تراشه یک نیروی استراتژیک اصلی برای تایوان در برابر چین است”

[ad_1]

شماتیک و اجزای نوت بوک.

Mathieu Duchatel مدیر برنامه های آسیا در موسسه Montaigne و نویسنده است گزارش ، “نیمه هادی ها ، تقاضای چین” ، ژانویه گذشته منتشر شد.

چرا چین برای توسعه صنعت میکروالکترونیک خود بسیار سخت تلاش می کند؟

اولین مشکل دسترسی به فناوری های خارجی است. سیاستمداران آمریکایی و تایوانی با حفظ اختلاف سه نسل ، همیشه از انتقال ابتکاری ترین فن آوری ها به چین خودداری کرده اند. دشواری دوم: منابع انسانی؛ و سرانجام سرمایه گذاری: رویکرد چینی در گفتن “ما همه چیز را می خریم زیرا سرمایه داریم” جواب نداد ، زیرا اکنون واکنش های دفاعی را برانگیخته است. ما هفته گذشته آن را در ایتالیا با شرکت LPE دیدیم که قرار بود توسط صندوق شنژن خریداری شود: این سرمایه گذاری توسط دولت ایتالیا مسدود شد. ده سال پیش ، مثل نامه ای از طریق پست بود.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید نیمه هادی ها: اشتباه چین

در این زمینه ، تحریم های ایالات متحده چین را وادار می کند تا سهام خود را در صنعت دو برابر کند. آیا این برای آمریکایی ها منفی نیست؟

این مسئله اصلی برای همه انتقال فناوری است. با استفاده از نیمه هادی ها ، باید به فکر گلوگاه ها و بزرگراه ها باشید. با حمایت از تحقیق و توسعه و تولید چیپس در خاک آمریکا ، شاهد بازگشت سیاست صنعتی در ایالات متحده هستیم. فردا ژاپنی ها و پس فردا اروپایی ها هستند. بنابراین چین با یک مشکل مضاعف روبرو است: محدودیت در انتقال فناوری و رقابت مداوم.

“تا زمانی که چین از آستانه 7 نانومتری عبور کند ، ایالات متحده از پیشرفت آنها برای انتشار گسترده فناوری خود استفاده خواهد کرد.”

این بدان معنا نیست که دسترسی به نیمه هادی های شرکت نیمه هادی تایوانی وجود نخواهد داشت. [TSMC] برای برخی مارک ها مانند شیائومی. وابستگی متقابل به طور کامل از بین نرفته است. اما تا زمانی که چین از آستانه 7 نانومتری عبور کند ، ایالات متحده از پیشرفت آنها برای انتشار گسترده فناوری خود ، به عنوان مثال در صنعت اسلحه استفاده خواهد کرد. ما می توانیم آن را با انتخاب دولت فدرال ایالات متحده برای تأمین بودجه ریخته گری TSMC در آریزونا ببینیم: اهداف نظامی نیمه هادی ها 1٪ از فروش صنعت را نشان می دهد ، اما از نظر استراتژیک بسیار بیشتر است. ایده این است که یک حلقه فضیلت بین تولید و تحقیق و توسعه بوجود می آید ، و این بخشهای مختلفی را تغذیه می کند.

شما 34.07٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *