جمهوری دومنیکن و هائیتی ، با حصار 23 کیلومتری از هم جدا شده اند

[ad_1]
حصار بین جمهوری دومنیکن و هائیتی در حال حاضر 23 کیلومتر از بخشهای داخلی را پوشش می دهد ایستگاه های بازرسی مرزی جیمانی و الیاس پینیا، دومین و سومین مورد مهم بین دو کشور است از جزیره هیسپانیولا.

رئیس جمهور دومنیکن ، فوریه گذشته ، از برنامه های لغو این طرح خبر داد حصار در امتداد کل خط تقسیم دو کشور برای جلوگیری از مهاجرت و قاچاق

به گفته ژنرال سانتو دومینگو گررو کلاس ، مدیر برنامه ها و عملیات ستاد کل ، کار هنوز ادامه دارد. ساخت و ساز بنا به صلاحدید خود توسط ارتش انجام شد و هدف آن کنترل مهاجرت غیرقانونی ، کاهش قاچاق ، قاچاق اسلحه و مواد مخدر و سرقت وسایل نقلیه و دام است.

ساخت این حصار از سال 2019 آغاز شد

طولانی ترین قسمت حصار از ساحل دریاچه آزوی آغاز می شود و از میان تپه های خشک هم مرز با شهر جیمانی دومنیکن ، نزدیکترین محل عبور از مرز عبور می کند. در جاده ای که سانتو دومینگو را با پورتو پرنس متصل می کند.

حصار ، در حدود چهار متر ارتفاع، نشسته بر روی دیوار آجری سیمانی و توسط آن اداره می شود مارپیچ سیم با تیغه ها، در حال حاضر با اثرات زنگ زدگی در برخی مناطق به دلیل رطوبت دریاچه.

به گفته ارتش محافظ حصار ، این جاده در هر زمان توسط نیروهای Cesfront محافظت می شود ، از دو مسیر سنگلاخی عبور می کند که قاچاقچیان و قاچاقچیان برای دسترسی به زمین دومنیکن از دریاچه استفاده می کنند.

قسمت دیگر نیز در حال ساخت است که بین سال های 2019 و 2020 ساخته شده است، بر روی تپه های نزدیک الیاس پینا ، گذرگاه رسمی بین جمهوری دومنیکن و هائیتی ، واقع در مرکز کارائیب قرار دارد.

دروازه فناوری جدید دارای دوربین ها و حسگرهای حرکتی خواهد بود

فوریه گذشته ، رئیس جمهور آبینادر هنگام سخنرانی در کنگره ملی ، رسماً اعلام کرد که حصار در آن طرف مرز ، همراه با سیستم های فن آوری مانند دوربین های تشخیص چهره ، سنسورهای حرکت و نور مادون قرمز.

هدف ، از نظر Abinader ، این است ظرف دو سال تکمیل شد با مهاجرت بی رویه ، قاچاق مواد مخدر ، قاچاق و سرقت وسایل نقلیه و دام.

380 کیلومتر از مرز را پوشش نخواهد داد

ژنرال خوزه مانوئل دوران ، فرمانده سزفرانت ، توضیح داد که حصار 380 کیلومتر مرز را پوشش نمی دهد زیرا در مناطق کوهستانی ضروری نخواهد بود، Y فقط در “مکانهای عصبی” نصب خواهد شد، که در حال حاضر “آسیب پذیر” شناخته می شوند.

ژنرال Duran در دیابون ، رئیس تقاطع اصلی بین جمهوری دومنیکن و هائیتی ، واقع در قسمت شمالی جزیره و جایی که هنوز هیچ دروازه ای وجود ندارد.

در حال حاضر ، شرکت های علاقه مند به پروژه حصار جدید در حال آماده سازی مطالعات خود برای ارائه پیشنهادات ساخت هستند که باید قبل از پایان سال آغاز شود.

به گفته منابع نظامی ، دروازه جدید احتمالاً از طریق Pedernales ، جنوبی ترین گذرگاه مرزی و کمترین سفرهای چهار افسر ، شروع به ساخت می کند.

مورد انتقاد تجار و بازرگانان هر دو طرف قرار گرفت

قبل از اعلام ساخت ، دولت دومنیکن برنامه های خود را به دولت هائیتی اطلاع داد ، اگرچه ساخت و ساز کاملاً از طریق جمهوری دومنیکن در حال انجام است ، حدود چهار متر از مراحل مرزی.

این کار جنجال برانگیخت و مورد انتقاد بازرگانان و بازرگانان دومنیکن و هائیتی و همچنین مورد انتقاد قرار گرفت سازمان های حقوق بشر.

نقطه ضعف برای افراد آسیب پذیر

جیسولا بلانک ، فعال هائیتی ، هماهنگ کننده میز گفتگو بین مرزی ، گفت که این یک “نقطه ضعف برای افراد آسیب پذیر” است ، به ویژه برای هزاران مهاجر که هر ماه از جمهوری دومنیکن عبور می کنند و بدنبال کار می روند.

“آنچه ما می توانیم ببینیم این است که آنها می خواهند قرار دهند درگیری بیشتر ، مردم را به پشت خود قرار دهید“بلانک در دفتر خود در شهر Wananamit در هائیتی گفت ، جایی که او در حال کار بر روی درگیری های میانجیگری بین دو طرف مرز Dayabon است.[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *