جهان بیش از چهار میلیون مورد ویروس کرونا دارد

[ad_1]
COVID-19 مرگ در سراسر جهان طبق گفته دانشگاه جان هاپکینز (JHU) در حال حاضر بیش از چهار میلیون نفر بوده است، که میزان کل افراد آلوده را بیش از 185 میلیون نفر اعلام می کند. از کل مرگ و میرها ، بیشترین میزان مربوط به ایالات متحده ، برزیل و هند است.

به گفته مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، این تعداد کشته شدگان “مطمئناً تخمین کمتری نسبت به تعداد واقعی” مرگ های همه گیر است.

دبیرکل سازمان ملل ، آنتونیو گوترش ، از “شخصیت تراژیک” گلایه می کند چهار میلیون مورد مرگ و خواستار رسیدن واکسن به دنیا برای جلوگیری از بیماری یکبار برای همیشه.

کشورهایی که بیشترین مرگ و میر ناشی از COVID-19 را از ابتدای شیوع همه گیر دارند ایالات متحده (600،000) ، برزیل (525،000) ، هند (433،000) ، مکزیک (233،000) و پرو (193،000)به گفته هاپکینز

تعداد جهانی مرگ و میرهای هفتگی بیش از دو ماه است که در حال کاهش است ، اما نگرانی وجود دارد که به دلیل افزایش جدید موارد جهانی در دو هفته گذشته ، که به دلیل پیشرفت نوع ویروس دلتا کرونا ، تقویت می شود ، منحنی افزایش یابد.

گزینه جدید در مسابقه واکسیناسیون برنده می شود

WHO اصرار دارد که توزیع ناهموار واکسن ها و ظهور انواع واگیردارتر ، که ممکن است در جوامعی با ایمن سازی کمتر سریعتر باشد ، عواملی هستند که شیوع بیماری و مرگ و میر را در مناطق مختلف آفریقا ، آسیا و آسیا توضیح می دهند. .

تدروس گفت: نابرابری در واکسیناسیون “توجیه اخلاقی ندارد و یک استراتژی بهداشت عمومی در برابر ویروس تنفسی است که به سرعت جهش می یابد.”

او بر آن اصرار ورزید “انواع ویروس کرونا در حال حاضر در رقابت با واکسن ها پیروز می شوند”، و گفت که “این واقعیت که میلیون ها کارگر و مراقب بهداشت موفق به واکسیناسیون نشده اند هنوز نفرت انگیز است.”

با این حال ، WHO کشف یک درمان موثر جدید برای موارد شدید COVID-19 (با اینترلوکین -6 ، که IL-6 نیز نامیده می شود) را جشن گرفت ، اما هشدار داد که در بسیاری از کشورها دسترسی به آن به دلیل هزینه زیاد دشوار است ، که باید سعی شود با همکاری بین المللی حل شود.

ایالات متحده و برزیل در راس آنها هستند

پس از ایالات متحده ، برزیل دومین کشور با بیشترین تعداد مرگ در قاره و جهان است که بیش از 528000 مرگ و میر دارد. پس از آن هند با بیش از 404000 مرگ و میر قرار دارد.

در اروپابه نوبه خود ، به طور مطلق ، انگلستان کشوری است که بیشترین تعداد مرگ و میر را دارد. در مورد اسپانیا ، این کشور بیش از 80،000 مرگ و میر دارد که در رتبه 14 جهان با بیشترین مرگ ناشی از COVID-19 قرار دارد. در اروپا پشت ایتالیا ، فرانسه یا آلمان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *