جوامع خودمختار واکسیناسیون نوجوانان را به مدت یک ماه در طول سال تحصیلی تسریع می کنند

[ad_1]
جوامع برای واکسیناسیون نوجوانان یک ماه پس از شروع سال تحصیلی جدید در اواسط موج پنجم همه گیری ، از شتاب دهنده استفاده می کنند. چهارشنبه هفته جاری ، کاتالونیا واکسیناسیون خردسالان بین 12 تا 15 سال را آغاز کرد در حالی که اندلس و ناوارا از 12 سالگی اجازه ملاقات را داده بودند ، لا ریوخا نیز همین کار را انجام داد و دستور کار خود را برای 15 ساله ها باز کرد.

جوامع بعدی که با افراد زیر سن قانونی شروع می شود – که هنوز این کار را نکرده اند – گالیسیا خواهد بود ، که این آخر هفته انتصاب خود را برای افراد بین 16 تا 21 سال فعال می کند. جامعه والنسیا ، که هفته آینده واکسیناسیون نوجوانان بین 16 تا 18 سال را آغاز می کند. Y Castilla-La Mancha ، که از روز دوشنبه به جوامعی خواهد پیوست که از سن 12 سالگی به بعد سوراخ می کنندبه Extremadura همچنین قصد خود را برای شروع با بچه های 12 ساله در هفته آینده اعلام کرد. [Cómo va la vacunación en cada comunidad autónoma]

این روزها واکسینه شده یا در سن 12 سالگی ذکر شده است -و همچنین کاتالونیا ، اندلس و ناوارا ، که به تازگی شامل شده اند- آراگون ، آستوریاس ، جزایر بالئاری ، جزایر قناری ، مورسیا و کشور باسکبه کانتابریا این هفته در سن 18-29 سالگی آغاز شد ، در حالی که جامعه مادرید برنامه جوانان 16 و 17 ساله را برای دستیابی به پیشرفت با Moderna تمدید کرد. کاستیل و لئون هنوز شکایات علیه خردسالان را خلاصه نکرده اند.

امروز، فقط یکی از پنج تا 12 سال سن حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده است به گفته وزارت بهداشت ، در برابر ویروس جدید کرونا SARS-CoV2 ، در حالی که فقط حدود 4 درصد ایمن سازی شده است. وزیر کارولینا داریوش به آن اشاره کرد هدف باقی می ماند که “چند هفته پس از شروع سال تحصیلی ، اکثر این گروه به طور کامل واکسینه شده اند.” پس از جلسه آخرین شورای بهداشت بین قلمرو.

در حال حاضر ، نوجوانان بین 12 تا 19 سال سن دارند که 3.7 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند گروه سنی دوم با بیشترین میزان بروز -بیش از 1300 نفر در 100000 نفر در 14 روز گذشته- فقط بعد از 20-29 سالبه

ایماتولوژیست ماتیلده کانلز از مرکز تحقیقات عالی (CSIC) اشاره می کند که واکسیناسیون نوجوانان بسیار مهم است ، قبل از هر چیز به این دلیل که آنها همچنین در خطر انتقال بیماری هستند و “آنها از مشکلات Covid پایدار رهایی ندارند” ، اگرچه کمتر احتمال دارد در بیمارستان به سر برده و بمیرند. Y دوم ، محدود کردن شیوع ویروسبه “این است بخشی از جمعیت که زندگی اجتماعی بیشتری دارندکه برای جوانان نیز بسیار مهم است. که جبرانی که سالها و نیم از آنها گرفته ایم“، او به RTVE.es توضیح داد.

جزایر بالئاریک ، در خط مقدم ایمن سازی نوجوانان

جزایر بالئار در خط مقدم ایمن سازی نوجوانان 12 تا 19 ساله قرار دارند: بیش از نیمی از افرادی که در مجمع الجزایر زندگی می کنند حداقل یک سوراخ دریافت کرده انددر حالی که افراد با تمرکز کامل نزدیک به 20 هستند ، درصدی که تنها توسط شهرهای خودمختار Ceuta و Melilla ، با جمعیت بسیار جوان ، از آن پیشی گرفته است.

آراگون و کاتالونیا جوامع خودمختار با بالاترین درصد هستند -حدود 10٪ – از نوجوانان پس از جزایر بالئار واکسینه شدندبه بیشترین عقب ماندگی در مدل کامل ، گالیسیا است ، زیر 1.

جوآن کایل، پزشک انجمن اپیدمیولوژی اسپانیا و عضو بنیاد تحقیقات سل در بارسلونا ، اظهار می دارد که “امروز این اولویت واکسیناسیون افراد مسن است که به دلایلی هنوز واکسینه نشده اند یا فقط یک دوز دارند. – این یک اولویت مطلق خواهد بود – و دیگری نیز خواهد بود این گروه از افراد 12 تا 19 ساله را واکسینه کنید“.

این اپیدمیولوژیست به این نکته اشاره می کند با نوع دلتا، بسیار قابل انتقال ، به اصطلاح مصونیت گروهی که در آغاز همه گیری به 70 درصد از افراد واکسینه شده اختصاص داده شده است- در حال حاضر 90 درصد از کل جمعیت ثابت خواهد شدبه با توجه به اینکه کودکان فعلا واکسینه نمی شوند ، لازم است به 95٪ افراد واکسیناسیون بالای 12 سال برسیم، به گفته این کارشناس

سازمان بهداشت جهانی درخواست می کند به جای نوجوانان در کشورهای فقیر واکسینه شود

و در حالی که کشورهایی مانند اسپانیا نرخ واکسیناسیون را برای رسیدن به جوانترین ها سرعت می بخشند و دوز سوم برای قدیمی ترین مسلم تلقی می شود ، این هفته سازمان بهداشت جهانی از کشورهای توسعه یافته خواست که این دو مورد را به حالت تعلیق درآورد. برای واکسیناسیون جمعیت در معرض خطر و دستیابی به حداقل 10 of از جمعیت خود ، تهیه واکسن در فقیرترین کشورها را در اولویت قرار دهید. تا پایان شهریور.

ایمن شناس Caneles این را باور دارد آنها “جبهه” هستند پیگیری واکسیناسیون در کشورهای توسعه یافته و پیشرفت در کشورهای فقیرتر- “شما باید آنها را همزمان انجام دهید” و می خواهد از ارائه آنها فرار کند انگار یکی دیگری را حذف می کند. او معتقد است که تولید روزافزون واکسن ها و آزمایشاتی که در دوزهای سوم انجام می شود و نیمی از RNA قرار می گیرد ، می تواند این امر را تسهیل کند ، به گفته این متخصص که می افزاید: “ارتقاء حداکثر برنامه COVAX” بنابراین بیشترین تعداد واکسن به کشورهای در حال توسعه می رسد.

اپیدمیولوژیست کایلا نیز پیشرفت در زمینه ایمن سازی در سراسر کره زمین را ضروری می داند زیرا “مشکلی که در سراسر جهان وجود دارد” این است که هرچه مسری تر باشد ، احتمال تکثیر ویروس بیشتر است. در حالی که یک روز “به جای 50٪ گزینه دلتا قابل انتقال بیشتر ، ممکن است گزینه دیگری داشته باشیم” که نیاز به توسعه واکسن های جدید دارد. “این یک فاجعه خواهد بود.”، اشاره می کند.

این کارشناس همچنین خواستار تأمل در مورد این واقعیت است که “واکسیناسیون و هیچ چیز دیگری کافی نیست” و او به عنوان نمونه اسپانیا را ذکر می کند ، که بیشترین فراوانی را در اتحادیه اروپا دارد ، اگرچه دارای بالاترین پوشش ایمن سازی در اروپا است. “ما باید واکسیناسیون کنیم و اقدامات پیشگیرانه را ادامه دهیم و قرنطینه ها را رعایت کنیم“کایلا می گوید ، که تنها در 40-50 of قرنطینه هایی است که رعایت شده است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *