حداقل دو کشته و سی زخمی در میان معترضین ، سرکوب در حال شدت گرفتن است

[ad_1]

دانشجویان دانشگاه پزشکی ماندالای در اعتراض به کودتای 20 فوریه در برمه گل تکان دادند.

امدادگران گفتند که دو معترض در روز شنبه (20 فوریه) در ماندالای ، مرکز برمه ، در اثر آتش سوزی پلیس در هنگام تظاهرات علیه حکومت نظامی حاکم ، کشته و حدود 30 نفر زخمی شدند. آنها گفتند ، یکی از دو کشته شده یک خردسال بود که از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت “نیمی از قربانیان توسط مهمات زنده هدف قرار گرفتند”. نتایج ممکن است هنوز موقتی باشد.

چند صد افسر پلیس در یک کارخانه کشتی سازی در شهر مداخله کردند و ترس از دستگیری مقامات بسیج شده علیه کودتا را ایجاد کردند. معترضین سپس برای جلوگیری از دستگیری به گلدان ها و قابلمه ها ضربه زدند ، اما به گفته خبرنگار خبرگزاری فرانسه در محل ، پلیس تیراندازی کرد.

“ما شش مرد را با زخم گلوله دریافت کردیم که دو نفر از آنها به شدت زخمی شدند.”یک مراقب زودتر گفت. یک پزشک در محل استفاده از مهمات زنده را تأیید کرد. به گفته رسانه های محلی ، بیش از ده نفر نیز دستگیر شده اند. روز قبل ، خریدار جوان Mya Thwate Thwate Khaing ، که بلافاصله به نمادی برای تظاهرکنندگان تبدیل شد ، بر اثر جراحات وارده درگذشت و به اولین قربانی سرکوب نظامی تبدیل شد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید سرکوب گسترده نظامی در برمه در حال سازماندهی است

“تو شهید ما هستی”

حکومت نظامی پس از کودتای 1ъъъъ فوریه فشارهای خود را بر جنبش دموکراسی خواهی افزایش می دهد. با این حال ، چندین هزار معترض ، از جمله اعضای بسیاری از اقلیت های قومی با لباس سنتی ، روز شنبه دوباره به خیابان های رانگون ، پایتخت اقتصادی آمدند. آنها خواهان بازگشت دولت غیرنظامی ، آزادی بازداشت شدگان و لغو قانون اساسی هستند که این امر مطلوب ارتش است.

به احترام Mya Thwate Thwate Khaing در نزدیکی بتکده معروف Shwedagon در مرکز شهر یک تاج گل تشییع کردند. گلوله ای که او را سوراخ کرد به همه سرمان اصابت کردیک معترض گفت “تو شهید ما هستی”، دیگری نوشت ، و یک گل رز سفید در پایین پرتره خود قرار داد.

پزشکان گفتند که این دختر با مهمات زنده از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت. مقامات می گویند در آن روز پلیس فقط از پوسته لاستیکی استفاده کرده است. قرار است روز یکشنبه مراسم خاکسپاری برگزار شود.

خواستار نافرمانی مدنی است

تقریباً سه هفته پس از کودتایی که دولت غیرنظامی آنگ سان سوچی را سرنگون کرد و یک انتقال شکننده ده ساله دموکراتیک را خاتمه داد ، کنسرت اعتراضات بین المللی و اعلام تحریم های جدید ژنرال ها را لرزاند.

طبق گفته یک سازمان غیردولتی که به زندانیان سیاسی کمک می کند ، بازداشت ها با تقریباً 550 نفر دستگیر شده (رهبران سیاسی ، مقامات اعتصابی ، راهبان ، فعالان و غیره) ادامه دارد. فقط حدود 40 نفر آزاد شده اند.

با این وجود ، همزمان با تجمع ها ، خواستار نافرمانی مدنی یکی پس از دیگری دنبال می شد ، پزشکان ، معلمان ، کنترل کنندگان ترافیک هوایی و کارگران راه آهن همچنان در اعتصاب بودند. بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی ، یک سرباز قبل از پیوستن به تظاهرات ، در انگلستان (مرکز) یک سلام سه انگشتی (به عنوان نشانه مقاومت) داد.

سرآشپزهای ماندالایی نیز با حک کردن صورت آنگ سان سوچی روی هندوانه های تزئینی به شیوه خود به این تماس ها پاسخ می دادند. بر اساس اعلام NetBlocks ، رصدخانه تخصصی مستقر در انگلستان ، برمه همچنین برای ششمین شب متوالی دچار خاموش شدن تقریباً کامل اینترنت شده است. دانشنامه آنلاین ویکی پدیا به تمام زبانها مسدود شده است.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید در برمه ، “نسل Z” در خط مقدم علیه حکومت نظامی

“قطعنامه افراد مصمم”

معترضین از میا تواته توته خائینگ ، معترض 20 ساله ای که روز جمعه ، 20 فوریه 2021 ، بر اثر اصابت گلوله به سرش جان باخت ، ادای احترام می کنند.

روز شنبه ، ژوزپ بورل ، وزیر خارجه اروپا خشونت های اعمال شده توسط پلیس برمه را محکوم کرد و گفت اتحادیه اروپا چنین خواهد کرد “تصمیمات درست بگیرید”. “من از ارتش و پلیس می خواهم که فوراً به خشونت علیه غیرنظامیان پایان دهند”او همچنین گفت در توییت. اتحادیه اروپا ، که وزرای خارجه آن قرار است روز دوشنبه برای بحث و گفتگو درباره اقدامات احتمالی علیه حکومت نظامی دیدار کنند ، پیش از این به نزدیکان Mya Thwate Thwate Khaing تسلیت گفته و نظرات خود را ابراز کرده است. “همبستگی با مردم” برمه ای

“آنها می توانند زن جوانی را بکشند ، اما نمی توانند امید و عزم راسخ افراد مصمم را بدزدند.”گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه حقوق بشر در برمه تام اندروز نیز روز جمعه در توییتر نوشت.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید در برمه ، فاجعه بی پایان آنگ سان سوچی

انگلستان ، یك قدرت استعماری سابق ، تحریم ها را برای اعلام كرده است “نقض جدی حقوق بشر” سه ژنرال برمه ای ، در حالی كه كانادا اقدام مشابهی را علیه 9 نفر از نظامیان انجام داد و افشا كرد “کارزار سیستماتیک سرکوب”. ایالات متحده آنها را دارد “تماس های مکرر از ارتش برمه برای عدم استفاده از خشونت علیه تظاهرکنندگان صلح طلب”.

با این حال ، گروه های مدافع حقوق بشر معتقدند که لازم است اقدامات بیشتری را انجام دهند و به فعالیت های اقتصادی ارتش در استخراج سنگ های قیمتی و آبجو یا بخش بانکی حمله کنند. حکومت نظامی ، با آغاز رهبر خود ، ژنرال مین اونگ هلاینگ ، که به دنبال جنایاتی که در سال 2017 علیه مسلمانان روهینگیا انجام شد ، به یک تبعید بین المللی تبدیل شد ، تا کنون گوش به محکومیت های بین المللی متعدد زده است. براساس انجمن کمک به زندانیان سیاسی ، از اوایل فوریه نزدیک به 550 نفر دستگیر شده اند.

جهان با AFP[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *