حزب حاکم و مخالفان موافقت نامه ای تحت نظارت اتحادیه اروپا را امضا می کنند

[ad_1]

رئیس جمهور گرجستان سالومه زورابیشویلی در یک کنفرانس ویدیویی با رئیس شورای اروپا چارلز میشل هنگام امضای توافق نامه پایان دادن به بحران سیاسی فعلی در گرجستان در 19 آوریل.

حزب حاکم گرجستان و مخالفان توافق نامه ای را امضا کردند که روز دوشنبه (19 آوریل) با میانجیگری اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) برای پایان دادن به یک بحران سیاسی که نگرانی ها درباره دموکراسی در جمهوری شوروی سابق را ایجاد کرده است ، منعقد شد.

نمایندگان کلیه احزاب سیاسی این متن را تأیید کردند. با این حال ، نیروی اصلی مخالفت ، جنبش ملی متحد (MNU) ، روشن ساخته است که تنها در صورت آزاد شدن رهبر خود از زندان ، همانطور که در این توافق نامه پیش بینی شده است ، به آن می پیوندد.

گرجستان از زمان انتخابات قانونگذاری در اکتبر 2020 در بحران سیاسی فرو رفته است ، مخالفانی که ادعا می کنند نتایج برای جعل قدرت حزب رویای گرجستان جعل شده است. بنابراین او خواستار انتخابات جدید شد و از شرکت در کار پارلمان جدید خودداری کرد.

همچنین بخوانید در گرجستان ، اعتراضات به قانون منع رفت و آمد باعث بحران سیاسی می شود

“یک روش واقعی اروپایی برای حل بحران”

رئیس شورای اروپا ، چارلز میشل ، تحت کنترل بروکسل ، از طریق ویدئو کنفرانس ، مراسم امضای توافق نامه در کاخ ریاست جمهوری گرجستان ، نیز از تلویزیون پخش شد. وی گفت که روز سه شنبه به پایتخت ، تفلیس سفر می کند و خواستار ارسال متن شد “یک روش واقعی اروپایی برای حل بحران” ، بر ” نقطه شروع (…) به سمت تحکیم دموکراسی گرجستان “.

آقای میشل افزود که وی با رهبران سیاسی در مورد اقدامات مشترک با هدف تقویت روابط بین کشور نامزد اتحادیه اروپا و قفقاز و بروکسل گفتگو خواهد کرد.

این توافق نامه باید از طریق ایجاد امکان بهبود فرآیندهای انتخاباتی و کمک به تأسیس ، استقلال قوه قضائیه را تقویت کند“پارلمان قادر به نمایندگی بهتر آرا of جورجیا است”.

روز یکشنبه ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده از نمایندگان گرجستان خواستند که توافقنامه سازش را در بیانیه مشترکی تصویب کنند ، که گواهی بر آغاز مجدد فعال رایزنی های بروکسل و واشنگتن در مورد همسایگان جنوبی و غربی روسیه است ، در زمانی که روابط با مسکو برقرار است دوباره متشنج شد. به خصوص در مورد اوکراین.

همچنین بخوانید: روسیه در حال سرمایه گذاری مجدد نظامی قفقاز است

جهان

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *