حملات اسرائیل به سوریه پس از “شلیک موشک” به جنوب اسرائیل

[ad_1]

بر اساس دیده بان حقوق بشر سوریه (OSDH) ، حملات اسرائیل روز پنجشنبه (22 آوریل) یک افسر سوری را در نزدیکی دمشق کشت ، که اضافه کرد سه نظامی نیز در این حملات به شدت زخمی شدند. اسرائیل می گوید که به شلیک موشک از خاک سوریه و فرود آمدن در صحرای نگب ، نزدیک تاسیسات هسته ای اسرائیل که یک راز محسوب می شود ، پاسخ داده است. ارتش اسرائیل باتری موشک را از آن شلیک کرد و سایر باتری های موشک زمین به هوا سوریهاسرائیل در بیانیه ای کوتاه گفت.

آژانس خبری رسمی عرب سوریه (سانا) ، ارتش اسرائیل موشک هایی را از ارتفاعات جولان شلیک کرد “به مواضع نزدیک دمشق”. “باتری پدافند هوایی ما موشکها را رهگیری و اکثر آنها را سرنگون کرد. در این حمله چهار سرباز زخمی شدند و خسارات مادی به بار آورد. “آژانس سوریه با استناد به یک منبع نظامی محلی افزود.

صدها اعتصاب از سال 2011 تاکنون

براساس OSDH ، حملات اسرائیل یک پایگاه دفاع هوایی در منطقه دومایر ، شهری در 40 کیلومتری شمال شرقی دمشق را هدف قرار داده است ، جایی که گفته می شود سلاح های شبه نظامیان طرفدار ایران در آن ذخیره شده است. آنها آنجا دارند “از بین رفتن” باتری های دفاع هوایی ، با توجه به همان منبع.

اوایل شب ، ارتش اسرائیل گفت آژیرهای خطر هشدار دهنده حمله احتمالی در نزدیکی روستای بادیه نشین ابو کرنات ، چند کیلومتری نیروگاه دیمونا به صدا درآمده است. اسرائیل هرگز زرادخانه هسته ای خود را تصدیق نکرده است ، اما کارشناسان خارجی با تکیه بر شهادت مردخای وانونو می گویند که دولت یهود بین 100 تا 300 کلاهک هسته ای دارد.

از زمان آغاز جنگ در سوریه در سال 2011 ، اسرائیل صدها حمله علیه مواضع نیروهای سوریه و متحدان آن ، نیروهای ایرانی و مبارزان حزب الله لبنان انجام داده است.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید جنگ دریایی اسرائیل و ایران بیشتر تشدید شد

اسرائیل گفته است که در تلاش است تا مانع از دستیابی دشمن اصلی خود ، ایران در سوریه شود. در حالی که داعش صدها حمله در سوریه انجام داده است ، به ندرت این حملات را به طور علنی تصدیق کرده است. بیشتر آتش سوزی ها از سوریه توسط سپر موشکی گنبد آهنین اسرائیلی بدون رسیدن به جنوب اسرائیل رهگیری شد.

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *