دادستان اروپا در حال تحقیق درباره “درب چرخان” در بروکسل است

[ad_1]

دادستان اروپا ، امیلی اوریلی ایرلندی ، در دفتر خود در استراسبورگ ، در 19 آوریل 2018.

امیلی اورلی ، واسطه اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، روز سه شنبه (18 مه) از آغاز تحقیقات گسترده در مورد پدیده ای خبر داد ، که علی رغم بسیاری از وعده ها ، چهره و عملکرد کمیسیون اروپا را لکه دار می کند : سیستم درب گردان. “درهای چرخان”. این چرخش مقامات ارشد و ارشد بین نهاد اروپا و بخش خصوصی چیز جدیدی نیست ، اما سرسختی وی به وضوح روزنامه نگار ایرلندی سابق را نگران می کند. بنابراین او قصد دارد به عملکرد 14 اداره کل کمیسیون ، کلیه کابینه ها ، دبیرخانه عمومی ، خدمات حقوقی ، اعتماد داخلی و غیره علاقه مند شود.

هدف: برای درک سازوکاری که او ارزیابی می کند “مشکل ساز”، طبق مشاهدات سازمان های غیر دولتی (مدیر عامل) در اروپا برای شرکت های بزرگ در سال 2019 ، تقریباً تمام درخواست های مجوز از اعضای کمیسیون که مایل به کار در بخش خصوصی هستند پذیرفته می شود. “دولت اتحادیه اروپا باید از درک عمومی که کارشناسان نظارتی در حال ورود به بخش خصوصی هستند ، جایی که دانش و شبکه آنها می تواند ارزش تجاری یا ارزش دیگری داشته باشد ، آگاهی بیشتری داشته باشد.”، واسطه می نویسد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید بی میلی بروکسل برای مبارزه با درهای گردان که توسط سازمان های غیردولتی محکوم شده است

این البته پرونده خوزه مانوئل باروزو ، رئیس ده ساله کمیسیون (2004-2014) است که اکنون در گلدمن ساکس استخدام شده است و این روحیه را نشان می دهد. در سال 2018 ، جانشین او (2014-2019) ژان کلود یونکر اصلاحاتی را برای جلوگیری از انتشار مجدد چنین اپیزودی انجام داده بود. از جمله تعهد کمیساریا برای انتظار دو سال قبل از تحول احتمالی و در هر صورت برای اعلام فعالیت هایی که می خواهند دنبال کنند. کمیساران سابق نیز در حال حاضر در اعمال وظایف جدید خود محدودیت های خاصی دارند ، اما در واقع هیچ کنترلی بر آنها وجود ندارد.

“کابل بهداشتی”

امروز س questionsالات زیادی باقی مانده است. به عنوان مثال ، برای گونتر اوتینگر ، پی در پی کمیساری انرژی ، اقتصاد دیجیتال و بودجه. مدیر آلمانی در یک شرکت ارتباطات و لابی کار می کند که به تولید کننده دخانیات در میان مشتریان اصلی خود احترام می گذارد. طبق پایان نامه بین الملل شفافیت ، در اواخر سال 2020 ، کمیسر سابق در واقع سیزده درخواست مجوز را ارائه داده بود و هفت کارفرمای بالقوه او در ثبت نام لابی اتحادیه اروپا بودند.

شما 43.94٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *