دادگاه انتخاباتی برزیل بولسونارو را متهم به انتشار گزارش های مخفی پلیس کرد

[ad_1]
دادگاه عالی انتخابات برزیل ، ژائیر بولسونارو ، رئیس جمهور را متهم کرد افشای اسناد و مدارک به پلیس مخفی و درخواست تحقیق در دادگاه عالی، در شرایط تشدید تنش بین رئیس جمهور و قوه قضائیه.

دادگاه انتخاباتی که پیش از این هدف بولسونارو را مشروعیت بخشیدن به رای گیری الکترونیکی اعلام کرده بود ، اکنون از عالی ترین دادگاه کشور خواسته است تا از رئیس دولت برای روشن شدن موضوع تحقیق کند. اگر مرتکب جرم “افشای اسرار” شده اید.

هفته گذشته ، رهبر راست افراطی مجموعه ای از گزارش های پلیس فدرال را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک گذاشت در تحقیقات مخفی در مورد حمله رایانه ای ادعایی به سیستم های TSE که در سال 2018 اتفاق افتاد شرکت کرد.

قضات TSE معتقدند که رفتار رئیس جمهور ممکن است جرم “افشای اطلاعات محرمانه یا محرمانه بدون دلیل خوب” باشد.

اقدام حاکم بخشی از مبارزات تهاجمی وی برای در مورد قابلیت اطمینان سیستم رای گیری الکترونیکی که از سال 1996 در برزیل کار می کند ، تردید ایجاد می کند. و اینکه او به دلیل شفافیتش توسط ناظران مختلف بین المللی مورد ستایش قرار گرفت.

درخواست بازگشت رأی کاغذی را تأیید کنید

بولسونارو بدون شواهد تاکید می کند که صندوق های رای الکترونیکی “تقلب” را تشویق می کند و بنابراین ،یا کنگره را برای تصویب بازگشت رأی کاغذی فشار دهید، علاوه بر سیستم فعلی.

جلسه عمومی اتاق نمایندگان قصد دارد این ابتکار را تجزیه و تحلیل کند ، که قبلاً توسط کمیته پارلمان این سه شنبه رد شده بود ، اگرچه پیش از این انتظار می رفت که چندین حزب به لغو آن رای دهند.

بولسونارو بدون بیان جزئیات بیشتر در بیانیه ای به گروهی از پیروانش در خارج از محل اقامت ریاست جمهوری در برزیل ، تأکید کرد: “فردا ، کنگره تصمیم می گیرد ، اما سازوکارهای دیگری وجود دارد که ما می توانیم روی آنها کار کنیم تا از تردید جلوگیری کنیم”.

برای این کارزار شدید برای بی اعتبار کردن سیستم انتخاباتی ، دیوان عالی به درخواست TSE ، بولسونارو را در جریان تحقیقات جنایی سال 2019 در زمینه انتشار گسترده اخبار جعلی علیه نهادهای دموکراتیک قرار داد، که به گروه های راست افراطی نسبت داده می شود.

به همین ترتیب ، TSE تحقیقات “اداری” دیگری را علیه رئیس جمهور در مورد همان موضوع و در نهایت آغاز کرد می تواند به عنوان پایه ای برای به چالش کشیدن نامزدی احتمالی وی برای انتخابات 2022 عمل کند.، که برای او بزرگترین مورد پسند امروز رئیس جمهور سابق لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *