دادگاه عالی برزیل تغییر احکام کیفری علیه لولا را تأیید کرد

[ad_1]

رئیس جمهور پیشین لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا در 10 مارس در سائو برناردو دو كمپو كنفرانس مطبوعاتی برگزار كرد.

دادگاه عالی برزیل رأی داد: این دادخواست ، لغو احکام فساد رئیس جمهور سابق جناح چپ لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا در روز پنجشنبه (15 آوریل) را تأیید کرد. اکثریت قریب به اتفاق هشت تا سه قاضی در جلسه عمومی ، تصمیم قاضی ادسون فاسین را تأیید کرد که در اوایل ماه مارس رای داد که دادگاه کوریتیبا (جنوب) ، که لولا را در دو دادگاه محکوم کرده است ، “صالح نیست”.

دادستان کل برزیل ماه گذشته از رای دادگاه عالی تجدیدنظر کرد ، و حکم داد که برای حمایت از مجازات لولا باید تأیید شود “ثبات رویه و اطمینان قانونی”.

مطالعه را بخوانید: در برزیل ، عملی ضد فساد با روشهای مشکوک

“این دروغ واقعاً بزرگی بود. اما وکلای من ثابت کرده اند که این یک کلاهبرداری است. قاضی دروغ گفت ، وکلا دروغ گفتند ، پلیس فدرال دروغ گفت تا مرا از کارزار انتخاباتی دور نگه دارد. اکنون آماده نبرد هستم. “، رئیس جمهور سابق (2003-2010) در مصاحبه ای با کانال تلویزیونی آرژانتین C5N واکنش نشان داد.

“دادگاه عالی حقوق را تأیید کرده است [politiques] از لولا این یک روز تاریخی است. مدت زیادی طول کشید اما اتفاق افتاد. “، پس از حاکمیت گلازی هافمن ، رئیس حزب کارگران ، بنیانگذار لولا در سال 1980 ، توئیت کرد.

نامزد آینده

“با این تصمیم دادگاه عالی ، لولا نامزد انتخابات است”، رئیس جمهور راست افراطی ، جائر بولسونارو ، بلافاصله واکنش نشان داد و اشاره کرد که مردم باید نگران باشند“آینده برزیل” اگر نماد سمت چپ به قدرت برگردد.

در واقع ، لولا واجد شرایط نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2022 است.او هنوز رسماً کاندیداتوری خود را تأیید نکرده است ، گرچه بارها اعلام کرده است که آماده بازگشت به صحنه سیاسی است. وقتی زمانش برسه.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید در برزیل ، لولا حقوق سیاسی خود را بدست آورد و آرزوهای چپ پیروزی برابر بولسونارو در سال 2022 را بدست آورد

اما در حال حاضر مبارزه با جائر بولسونارو آغاز شده است ، زیرا لولا توپهای قرمز را به سمت رئیس جمهور راست افراطی شلیک می کند ، “نسل کشی” به دلیل برخورد هرج و مرج با اپیدمی کوید -19 که بیش از 365،000 نفر در برزیل جان خود را از دست داد.

“اگر لولا با رای برگشت ، همه چیز خوب خواهد شد. اما تصور کنید آینده برزیل با مردمی که با خود به دولت می آورد چگونه خواهد بود. “، رئیس جمهور بولسونارو را در برنامه هفتگی خود در فیس بوک پیشنهاد داد.

چندین جمله به اعتبار وی

با این حال ، رای دیوان عالی کشور صلاحیت اتحادیه کارگری سابق را بر اساس نیست. در جلسه آینده ، قضات باید تصمیم بگیرند که آیا دستور انتقال پرونده را به دادگاهی در برزیل یا سائوپائولو صادر می کنند.

یازده قاضی همچنین باید بعداً تصمیم بگیرد که قاضی سرجیو مورو ، که لولا را در سال 2017 به زندان محکوم کرد ، بود یا خیر “تا اندازه ای” و به ضرر رئیس جمهور چپ سابق عمل کرد. هیئت دوم دیوان عالی کشور نیز در 23 مارس به آن سمت رفته بود.

به عنوان بخشی از تحقیقات Lava Jato ، لولا به ویژه دریافت رشوه به نفع شرکت های ساختمانی در اعطای قراردادهای عمومی مربوط به شرکت نفتی دولتی Petrobras متهم شد. (“شستشوی سریع”). اما او همیشه بی گناهی خود را اعلام کرده و خواستار یک توطئه سیاسی برای جلوگیری از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 2018 شده است که در نهایت توسط جائر بولسونارو پیروز شده است.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا: “من کاندیداتوری مشکلی نخواهم دید”

پس از محکومیت در مرحله دوم ، در سال 2018 وی به مدت هجده ماه زندانی شد و بر اساس نظرسنجی ها مجبور شد از انتخابات ریاست جمهوری که در آن محبوب ترین گزینه بود ، دست بکشد. آقای بولسونارو ، چرخدار سابق آرزو کرده بود “برای پوسیدن در زندان”، سرانجام در نوامبر 2019 آزاد شد. دادگاه عالی حکم داد که اجرای حکم تنها پس از اتمام تمام اقدامات درمانی توسط محکومان امکان پذیر است.

در همان سال ، لولا در پرونده ای دیگر به هفده سال حبس در یک پرونده دیگر محکوم شد: او متهم شد که در ازای عقد قرارداد شرکت ساختمانی از کار در سایت یک ملک روستایی در آتیبایا ، سائوپائولو استفاده کرده است.

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *