در تیمبوکتو ، دادستان ICC از بازسازی مقبره ها استقبال کرد

[ad_1]

وسایل نقلیه سازمان ملل متحد در مقابل مسجد سنکور در تیمبوکتو ، 31 مارس 2021 ، به مناسبت دیدار فاتو بنسود ، دادستان کل دادرسی کیفری بین المللی

حجاب سر او ، همان سبز سوسک بزرگ او ، در سکوت کوچه های مسجد خلیج Jingarei در تیمبوکتو ، میراث جهانی یونسکو ، توسط دادستان دادگاه کیفری بین المللی (ICC) ، فاتو بنسودا در حال قدم زدن است. او با دقت به توضیحات استاد مکان برای گچ کاری سالانه دیوارها ، در ورودی هوا گوش می دهد. صد یاردی بیرون ، مقبره هاست.

این بازدید توریستی به نظر می رسد. نه سال است. نه سال پس از اشغال تیمبوکتو توسط جهادگران در سال 2012 ، یونسکو ، دولت مالی ، ICC و صندوق قربانیان ICC برای بازدید از میراثی که در حال حاضر بازسازی یا بازسازی شده است ، حضور دارند و دیدار روز چهارشنبه هوایی است. انتقام از تاریخ.

همچنین بخوانید در مالی ، تیمبوکتو مقبره های خود را پیدا می کند که توسط جهادگران نابود شده است

در آن زمان ، به نام مبارزه با “بت پرستی”، گروه جهادی وابسته به القاعده انصارالدین در چهارده مزار مقدسین کلنگ برداشتند.

“برای من ، دور تمام شده است! “، فاتو بنسودا ، که غرور خود را پنهان نمی کند ، چند هفته پس از ترک دفتر توضیح می دهد. محکومیت احمد الفقی المهدی جهادگر مالی در سال 2016 ، که به جرم دست داشتن در تخریب مقبره ها مقصر شناخته شد ، یکی از وی است “پیروزی” قاضی برای اولین بار ، تخریب اموال فرهنگی توسط دادگاه ها جرم جنگی تلقی می شود.

“اینها فقط ساختمان هستند”

یورو نمادین توسط صندوق قربانیان مالی و جامعه جهانی روز سه شنبه اهدا شد. غرامت مالی اضافی برای فرزندان مقدسانی که قبور آنها مورد حمله قرار گرفته است در نظر گرفته شده است.

وقتی من شروع به تحقیق با تیم هایم کردم ، مردم پرسیدند ، “چرا بنسودا در مورد جرایم خون تحقیق نمی کند ، این فقط ساختمان است؟”“، او روشن می کند. اما خیلی مهم بود! باید این پیام ارسال می شد که تخریب سایت های ذکر شده در یونسکو نمی تواند بدون مجازات انجام شود. “

همچنین بخوانید چرا جهادی ها به مسلمانان صوفی حمله می کنند

نسخه های خطی قدیمی شهر علمی باستان اکنون در مرکز احمد بابا نگهداری می شود. دانشجو جوان سکو بابا با روسری سرخ ، قرآن را در دستان خود نگه می دارد که هنوز تاریخ نگذاشته است. نشان می دهد که چگونه برگ ها ، توسط قرن ها زرد شده ، حفظ و بازیابی می شوند.

ناگهان ، در مقابل اتاق بایگانی 3 پوندی ، دو سرباز مالیایی فریاد می زنند: “سلام! اما این Fatu Bensuda است!” وزیر پیشین گامبیا وانمود می کند که اتفاقی نیفتاده ، پشت ماسک خود لبخند می زند و راه می رود. این دیدار در حال اجرا و تحت حفاظت ده ها حافظ صلح از مأموریت سازمان ملل در مالی است.

“آنچه در تیمبوکتو است متعلق به بشریت است”

بین اقدامات جهادی ها ، گروه های مسلح و قاچاقچیان ، اوضاع در منطقه همچنان ناپایدار است. تنبوکتو خود به دلیل تنش های قدیمی بین جوامع بین جمعیت سیاه پوست بی تحرک و عشایر عرب رنج می برد.

با ادعای اینکه فرهنگ عامل انسجام است ، معاون مدیر کل یونسکو ، سینگ کو ، می خواست در مقابل امامان سه مسجد بزرگ رسمی شود: “میراث شما میراث ماست. آنچه در تیمبوکتو است متعلق به بشریت است. “ امام گوش کردند ، سپس یکی به ممن بنسودا: “المهدی محکوم شد ، اما او تحت مسئولیت دیگری ، ایاد آگ عمل کردگالی “

همچنین بخوانید مردی که گنجینه های تیمبوکتو را نجات داد

در آن زمان ، او در راس انصارالدین بود ، وی اکنون سکانس اصلی جهادی مرتبط با القاعده ، گروه پشتیبانی از اسلام و مسلمانان (GSIM) را بر عهده داشت. “کار ما در مالی به پایان نرسیده است”، دادستان پاسخ داد.

پس از یک عکس نمادین دیگر ، فاتو بنسودا آمد تا با خبرنگاران خبرگزاری فرانسه مشورت کند “اخبار از لاهه”، مقر ICC ، که همان روز در پرونده جنایات علیه بشریت علیه رئیس جمهور سابق عاج ، لوران گباگبو و یکی از نزدیکان وی ، چارلز بلر گود ، حکم صادر کرد. این دو مرد در سال 2019 تبرئه شدند ، اما او ، فاتو بنسودا ، درخواست تجدید نظر کرده بود.

“این درست نیست! “، وقتی فهمید که پیش از اتمام بازدید از برائت ها تأیید شده است ، با تماس تلفنی در ماشین زره پوش خود قفل شده است ، او خود به خود آزاد شد. او با هوشیاری در پایان روز می نویسد تا داشته باشد “علامت گذاری شده” قضاوت

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *