در حمله افراد مسلح در نیجریه دست کم 40 نفر کشته شدند

[ad_1]
حداقل 40 نفر جان باختند سه شنبه شب در حمله افراد مسلح ناشناس در مرکزی نیجریهبه این رویداد در Jelva Zangam ، در ایالت فلاتو ، زمانی رخ داد تعداد زیادی از افراد مسلح آنها به جامعه حمله کردند ، به مردم محلی حمله کردند و چندین خانه را به آتش کشیدند.

“من می توانم تأیید کنم که بیش از 40 نفر در جریان این حمله کشته و تعداد زیادی زخمی شدند. ما هنوز در جنگل به دنبال این هستیم که ببینیم آیا اجساد دیگری وجود دارد یا نه. “

در بیانیه ای ، سیمون باکو لالونگ ، فرماندار فلات ، این حمله را تأیید کرد ، اما تلفاتی ارائه نکرد. لالونگ علت حمله را به راهزنان متخصص در آدم ربایی و اطمینان داد که نیروهای امنیتی عملیاتی را آغاز کردند که در آن شش جنایتکار را کشتند و ده مظنون را بازداشت کردند.

حملات دیگر در منطقه

وضعیت فلات صحنه اخیر است درگیری بین جوامع محلی و کشیشان گروه قومی فولانیکه به دلیل تفاوت در کاربری زمین عمدتا مسلمان هستند.

افراد مسلح از 31 جولای تا 2 آگوست حمله ای سه روزه در روستاهای مناطق باسا و ریون این ایالت انجام دادند. دست کم 45 نفر کشته و بیش از 200 ساختمان تخریب شدبه مالیسون دیویدسون ، سخنگوی انجمن توسعه مسیحی Irigiwe ، حمله را به کشیشان فولانی می داند.

در 14 آگوست ، افراد مسلح هنگام حمله به کاروان اتوبوس خود در جوس ، پایتخت فلات ، 22 مسافر مسلمان را کشتند. پلیس جوانان Irigive را مسئول این حمله دانست ، اما دیویدسون آن را تکذیب کرد.

در این منطقه از نیجریه ، درگیری های بین قومیبه ویژه در میان فولانی ها ، از دین مسلمان و که خود را وقف مراقبت های شبانی می کنند و مسیحیان محلی که منابع طبیعی کمیاب موجود را به چالش می کشند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *