در ساحل عاج ، ادای احترام هنرمندان به حامد باکایوکو

[ad_1]

خواننده کنگویی ، فالی ایپوپا در استادیوم

در محفظه ای که هنوز آرام است ، یک مرد کوچک مخاطب را شعله ور می کند. رامپا جونیور از ابتدای 11 سالگی خود در تور استادیوم بزرگ المپیک در Ebimpe ، شمال آبیدجان بوده است. او با یک میکروفون در دست ، متن ترانه ای را که به افتخار نخست وزیر حامد باکایوکو ، که در 10 مارس در آلمان در اثر سرطان درگذشت ، تولید می کند: “خداحافظ ، او رفته است ، حامد اوو ، حامد اوو ، پدر من ، پدر حامد اوو ، پدر می رود.”

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید ساحل عاج: مرگ نخست وزیر حامد باکایوکو ، مردی که جیغ می کشد در قدرت

این هنرمند بسیار جوان یتیم است. مانند هزاران خواننده و چهره تجاری دیگر از ساحل عاج ، قاره و دیاسپورا. “او واقعاً پدرخوانده فرهنگ بود، A’salfo ، رهبر گروه Magic System را توضیح می دهد. وی وزیر فرهنگ دوم بود: در دسترس ، همیشه هنگام دعوت حضور دارد. دنیای هنر خیلی به او بدهکار بود. “ ادای احترام عصر چهارشنبه ، 17 مارس ، در حضور نزدیک به 30،000 نفر برگزار شد.

در صحنه استادیوم Ebimpé ، ستارگان محلی و بین المللی تا ساعات اولیه صبح یکدیگر را دنبال می کردند. یو زوگبو جونیور ، یك دوست قدیمی هامباك ، یك چهره تلویزیونی سابق عاج كه به ارتباطات دولتی تبدیل شده بود ، نقش مربی مراسم را بازی می كرد. در میان سر و صدای ووووزلا و سیستم صوتی ، او می خواهد عکسی را که در دهه 80 با مرحوم گرفته شده است ، روی تلفن خود نشان دهد. “برای او ، فرهنگ راه نجات از فشار سیاسی بوداعتماد کرد او پس از ورود به دنیای فرهنگی همه چیز را رها کرد. هامباک ها دو نفر بودند: روش شناس سیاسی و انسان پرشور فرهنگ. “

دیدیه بیل ، خواننده و تهیه کننده ساحل عاج ، تأیید می کند: “حتی زمانی که ما دانشجو بودیم ، او کسی بود که دوست داشت شرایط را تنظیم کند ، این نمایش را دوست داشت ، این همیشه در DNA او بود. “ حامد باکایوکو هنگامی که در سال 1993 مدیر اجرایی رادیو نوستالژی شد ، فقط 28 سال داشت. این تاجر سیاستمدار شد و نخست وزیر سابق نیز به عنوان یک حامی باقی ماند. او یکی از هواداران اولیه جشنواره موسیقی شهر Anoumabo (Femua) بود که توسط سیستم جادویی برگزار شده بود و گاهی اوقات از نظر مالی به هنرمندان کمک می کرد.

محبوب از کینشاسا تا لاگوس

دومی آن را برگرداند: حامد باکایوکو سیاستمداری بود که اغلب توسط خوانندگان ساحل عاج نقل می شد. اما محبوبیت او از مرز عبور کرده است. در روزهای پس از خبر درگذشت وی ، احترام از سراسر قاره سرازیر شد. وزیر پیشین به ویژه در کینشاسا ، جایی که علاقه او به رومبا کنگو و نمایندگان آن شناخته شده بود ، ناراحت بود. “او کار بسیاری از هنرمندان زائری را آغاز کرد، یادداشت دیدیه بیله. Abidjan برای آنها تبدیل به یک چیز ضروری شده بود ، برخی مدیون او هستند. “

همچنین بخوانید ساحل عاج پس از مرگ نخست وزیر آن در شوک

با عبور از ساحل عاج در ژانویه برای یک سری کنسرت ها ، فالی ایپوپا نیز چهارشنبه شب آنجا بود. او غالباً با وزیر مجللی که او تماس گرفته از او عکس می گیرد نیمه خدای، خواننده کنگوئی در ورزشگاه Ebimpe از وی تجلیل کرد. “من هنوز هم تعجب می کنم که آیا این درست است […] خورشید دیگر طلوع نمی کند ، خداحافظ برادرم »، همچنین کوفی اولومید را زمزمه کرد، از جمله آهنگی که در 15 مارس منتشر شد ، به کسی اختصاص دارد که مرتباً او را به شرکت در پایتخت اقتصادی ساحل عاج دعوت می کند.

مرگ چیزی “دوست ستاره ها” در لاگوس ، مکه موسیقی آفریقای غربی ، بی تفاوت نگذاشت. دیویدو ، خواننده و تهیه کننده آمریکایی-نیجریه ای ، در شبکه اجتماعی اینستاگرام نسخه ای از مبادله خصوصی با حامد باکایوکو را منتشر کرد که در آن دومی به او گفت انتظار او را در دسامبر سال 2020 در آبیدجان داشته باشد.

اما اگر بسیاری از هنرمندان بتوانند از ارتباط قوی با هامبک مباهات کنند ، هیچ رابطه ای با دی جی عرفات ، “پادشاه کوپه” که در تصادف موتور سیکلت در آگوست 2019 جان خود را از دست داد ، مطابقت ندارد و این دو نفر را نیز متحد می کند. از خانواده های کم درآمد ، و همچنین از محلات و “فرزندان مردم” در نظر گرفته شده است. هامبک از کسی که او را صدا کرده دفاع کرد “فرزند پسر” از افراط و تفریطش ، بدون شک چندین بار او را از زندان نجات داد. باندا سیاه ، شلوار پاره ، پرچم قرمز … چهارشنبه شب در جایگاه ها ، “چین” ، همانطور که دی جی عرفات طرفداران خود را صدا می زد ، به تعداد زیادی حضور داشت.

گزارش ما در Abidjan در سال 2017: در ساحل عاج ، بخشی از گوگرد و وزیر

“هیچ کس در ساحل عاج به اندازه او از موسیقی حمایت نمی کند، دیدیه بیله را محاسبه می کند. و آنچه او را قوی کرد این بود که او این کار را به شیوه حمل و نقل ، بدون فرقه گرایی و قبیله گرایی انجام داد. “ در روزهای اخیر ، رگی آلفا بلوندی و تیکن جا فاکلی ، و همچنین غول های یود و سیرو ، که همه با مقامات مشکل داشتند ، همچنین به کسانی که می دانستند چگونه از آنها محافظت کنند ادای احترام کرده اند. حامد باکایوکو معروف در نزدیکی جوانان “او بین سیاست و جامعه فاصله ای ایجاد نکرد ، او پل بود”، Yode را توسعه می دهد: “وقتی وزیری به کنسرت شما می آید ، افتخار می کنید ، اما وقتی او را می رقصید ، بیش از هر چیز است. “

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *