دولت اصطلاح “کاهش یافته” را از قانون اساسی حذف می کند

[ad_1]
شورای وزیران این سه شنبه پیش نویس اصلاح ماده 49 قانون اساسی اسپانیا (CoE) را تصویب کرد تا حذف اصطلاح “کاهش” و افراد معلول را قادر سازد تا با شرایط برابر در جامعه مشارکت کنند.

با این تصویب ، درمان پارلمانی از اولین اصلاحات اجتماعی EC، بازیگران اجتماعی كه از “یك روز تاریخی” برای حقوق افراد دارای معلولیت و خانواده هایشان صحبت كردند ، به اتفاق آرا درخواست شدند.

ماده 49 جدید اصطلاح “افراد دارای معلولیت” را جایگزین اصطلاحات “افراد دارای معلولیت” می کند. با این حال ، ابتکار عمل فراتر از تغییر اصطلاحات زبان اساسی است و شامل می شود “اصلاح جامع و کامل ساختار و محتوای” استاندارد، سخنگوی دولت ماریا عیسی مونترو در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از شورای وزیران گفت.

با این کار ، مگنا کارتا را با کنوانسیون 2006 در مورد حقوق افراد دارای معلولیت به روز کرد ، که نقطه عطفی در به رسمیت شناختن و حمایت از حقوق آنها است. معلول آنها بازیگران اصلی قانون می شوند و هر نوع تبعیض صریحاً ممنوع خواهد بود.

شمول اجتماعی و احترام به آزادی انتخاب

در ماده جدید آمده است که اختیارات عمومی با احترام به ترجیحات و آزادی انتخاب آنها ، استقلال کامل و درج اجتماعی آنها را تضمین می کند و برای اولین بار در قانون اساسی صریحاً تشخیص می دهد حفاظت ویژه مورد نیاز زنان و دختران دارای معلولیت ، به دلیل اینکه گروهی به ویژه آسیب پذیر و تبعیض آمیز هستند.

علاوه بر این ، همانطور که توسط دارنده حقوق اجتماعی و برنامه 2030 Ione Belarra بیان شده است ، کلیه سیاست های اجرا شده تدوین خواهد شد با تکیه بر سازمانهای نماینده افراد معلول

نقطه تماس – برابری برای زنان و دختران معلول – 26.03.21 – اکنون گوش دهید

“با این اصلاحات ، ما قادر به ادامه مدرن سازی مگنا کارتا هستیم آن را بهبود بخشید و آن را با اسپانیا واقعی سازگار کنیدمونترو با تأکید بر اینکه “نیاز آنها آشکار است” برای ارائه تضمین های بیشتر به بیش از سه میلیون معلول در اسپانیا ، گفت:

به همین ترتیب ، وی این اصلاحات را “گامی به جلو” توصیف کرد و تأکید کرد که اگرچه قانون اساسی پیش از این “سنگ بنای” پیشرفت حقوق افراد دارای معلولیت بود ، اما با گذشت زمان نیاز به تجدید نظر در اصل 49 بود.

یکی از اولین اقدامات پس از پایان شرایط زنگ خطر

است برای یکی از اولین اقدامات پس از شکست وضعیت هشدار، همانطور که در قانون اساسی آمده است ، چون در زمان جنگ ، در وضعیت هشدار ، محرومیت یا محاصره ، نمی توان تغییر قانون اساسی را ایجاد کرد.

این طرح توسط معاون اول رئیس جمهور کارمن کالوو به شورای وزیران منتقل شد. یکی دیگر از اعضای کابینه او ، یون بلرا ، موافقت کرد مشارکت کار کنید برای تضمین حقوق افراد دارای معلولیت.

“از این پس ، اسپانیا مطابقت بیشتری با گفتمان حقوق بشر دارد و ناهنجاری قانونی ، اجتماعی و اخلاقی اصلاح می شود با افراد معلول ، زیرا شناخت موثر حقوق بشر هدف و مسیر دولت اسپانیا است. “بلارا در حساب کاربری خود در توئیتر گفت. علاوه بر این ، اصلاحات” به طور کامل “اعضا را اصلاح کرد تا” خود را ترک کنند ” تندرستی “.

کمیته نمایندگان معلولین اسپانیا (Cermi) بر اهمیت حذف “افراد معلول” تأکید کرد ، اصطلاحی “آسیب رسان” و که در الگوی اجتماعی معلولیت نمی گنجد ، اما بیش از هر چیز مقاله جدید “بسیار گسترده تر و جامع تر بود چشم انداز حقوق بشر را متبلور می کند مطابق با چارچوب بین المللی و اروپایی “.

برای کنفدراسیون معلولین اسپانیا (Cocemfe) ، این اصلاحات “شامل رویکرد به حقوق بشر ، حمایت از ورود و زندگی مستقل ، دیدگاه جنسیتی ، گفتگو با سازمان ها و زبان فراگیر است”.[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *