دولت افزایش SMI را در ماه سپتامبر بررسی خواهد کرد

[ad_1]
نادیا کالوینیو ، معاون نخست وزیر و وزیر امور اقتصادی و تحول دیجیتال ، سه شنبه گفت که در ماه سپتامبر خواهد بود در صورت امکان احیای راه افزایش حداقل دستمزد بین حرفه ای (SMI) ، که در آن کشور قبل از ورود همه گیری بود و “با افزایش در ماه های پایانی سال جاری موافقت کرد.”

با این حال ، او تاکید کرد که افزایش SMI این بستگی به توسعه بازار کار دارد در هفته های آینده.

“با توجه به توسعه بازار کار در هفته های آینده ، در سپتامبر خواهیم دید که آیا می توان مسیر رشد SMI را بازیابی کرد و در ماه های پایانی سال با رشد موافقت کرد ، که به ما امکان می دهد به سمت هدف متوسط ​​60٪ حرکت کنیدوی در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از شورای وزیران گفت.

پیش بینی اشتغال حفظ می شود

همانطور که وزیر اقتصاد تاکید کرد ، در ماه ژوئن ، بیش از 90٪ از خالص اشتغال از دست رفته قبلاً بازسازی شده بود پس از همه گیری اول ، حدود 450،000 کارگر یا بیکار ERTE وجود داشتند که در آن زمان شغل خود را از دست داده بودند و بازگشت آنها به بازار کار “اولویت” بود ، و این در پاییز ، آنها انتظار دارند که تا فوریه 2020 به سطح اشتغال برسند.

در این زمینه ، کالوینیو خاطرنشان کرد ، افزایش SMI را می توان در ماه سپتامبر تجزیه و تحلیل کرد.، در سال 2021 با قیمت 950 یورو در ماه منجمد شد.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد که حدود یک سال و نیم دیرتر از شیوع ویروس کرونا ، این اتفاق رخ داد “بهبود اقتصادی پایدار” در حال انجام است. در واقع ، توسعه مثبت بازار کار “بهترین شاخص برای این بهبود است”.

به نوبه خود ، مشاغل آزاد تحت پوشش تعطیلی بودند در 160،000 در ژوئن، پایین ترین سطح نه ماهه.

به همین ترتیب ، وزیر اشاره کرد که پیش بینی های رشد و اشتغال مندرج در جدول اقتصاد کلان قبلی حفظ شده است. در حقیقت ، او نرخ بیکاری را برای امسال 15.2 درصد و 14.1 درصد برای سال آینده پیش بینی کرده است.

اتحادیه ها خواستار تعیین تقویم افزایش ها هستند

در ماه ژوئن ، کمیسیونی از کارشناسان قبلاً به مدیران اجرایی توصیه کرده اند که حداقل درآمد کل را افزایش دهند بین 12 تا 19 یورو در سال 2021 به تدریج آن را در پایان قانونگذاری به 60 درصد از حقوق متوسط ​​برساند.

اتحادیه ها از نخست وزیر پدرو سانچز خواسته اند ، ملاقات “در اسرع وقت و در اسرع وقت” تقویم افزایش SMI تا سال 2023 را مشخص کرده و هشدار داده بود که در صورت عدم افزایش امسال ، اعتراضات خود را تشدید خواهند کرد.

UGT تخمین می زند که کالوینو موضع خود را در مورد SMI “اصلاح” کرده و از مقامات اجرایی خواسته است تا “هرچه سریعتر” با این افزایش مقابله کنند. طبق اتحادیه ، دولت باید افزایش قیمت برق و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را در قدرت خرید “ناچیز” سه میلیون شهروند در نظر بگیرد. به همین دلیل است که او از شما می خواهد که اجرا کنید صعود “در اسرع وقت” بر خلاف آنچه برخی از انجمن های کارفرمایان هتل و رستوران می گویند.

همچنین ، آن را باور کنید هیچ دلیل “عینی” وجود ندارد که چرا شما دیگر SMI را افزایش نداده اید مطابق اتحادیه ، از ژانویه سال جاری ، همانطور که سایر کشورها نیز این کار را کرده اند ، تأکید کرد که باید در پایان قانونگذاری تا رسیدن به 60 درصد از متوسط ​​حقوق در سال 2023 افزایش یابد.

به نوبه خود ، دبیرکل کمیته های کاری، اونای سوردو ، گفت این خبر خوبی است ، اما فکر می کند دیر کرده است از آنجا که قیمت ها در ماه های اخیر به بیش از 2.5 درصد رسیده است ، بر ظرفیت مصرف افرادی که دستمزد کمتری دارند تأثیر می گذارد. به طور مشابه ، با توجه به افزایش احتمالی در ماه سپتامبر ، او معتقد است که مذاکرات باید به روز رسانی SMI سال آینده مرتبط باشد.

CEOE و ATA افزایش را “سریع” می دانند

از طرف دیگر ، رئیس جمهور فدراسیون ملی انجمن های کارگران آزاد کار (ATA) ، لورنزو آمور ، گفت که افزایش حداقل دستمزد بین حرفه ای (SMI) در سال جاری “بسیار زیاد” است و به اشتغال آسیب می رساند. وی گفت: “حتی بسیاری از فریلنسرها و شرکت های کوچک افق بهبودی را ندیده اند و افزایش SMI برای برخی از فعالیت ها نتیجه ای معکوس خواهد داشت.”

CEOE اشاره کرد که به کار خود برای تحکیم بهبود اقتصادی و بهبود اشتغال ادامه می دهد. آنها گفتند: “با این چشم انداز ، رویکرد به همان شکل باقی می ماند ، ما معتقدیم که اکنون زمان افزایش SMI نیست.”

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *