دولت بایدن از تعلیق حق ثبت اختراع در میان “شرایط خارق العاده” حمایت می کند

[ad_1]

جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در کاخ سفید در واشنگتن در تاریخ 5 مه.

دولت بایدن خواستار لغو حقوق مالکیت معنوی واکسن های طراحی شده برای مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 شده است. هدف: تسریع در تولید جهانی. “این یک بحران بهداشت جهانی و شرایط خارق العاده فراگیر Covid-19 برای اقدامات اضطراری است.کاترین تای ، نماینده تجاری ایالات متحده در روز چهارشنبه (5 مه) گفت. دولت به شدت به حفاظت از مالکیت معنوی اعتقاد دارد ، اما در خدمت پایان این همه گیری ، از چشم پوشی از این محافظت برای واکسن های Covid-19 پشتیبانی می کند. “

اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) روز پنجشنبه نیز همین روند را دنبال کرد. “اتحادیه اروپا آماده است تا در مورد هر پیشنهادی که به روش موثر و عملی به بحران پاسخ دهد ، بحث و گفتگو کند”رئیس جمهور کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین گفت.

ایالات متحده یكی از اصلی ترین موانع این افزایش بود ، در درجه اول به این دلیل كه آزمایشگاه های آمریكا واكسن های مهمی را برای مبارزه با بیماری همه گیر اختراع كردند (Pfizer با آزمایشگاه BioNTech و Moderna آلمان) و سیستم تحقیقاتی آنها ، حتی تا حد زیادی توسط مقامات دولتی تأمین می شود ، مبتنی بر مالکیت معنوی خصوصی “این یک لحظه با اهمیت در نبرد با Covid-19 است”گفت Tedros Adhanom Gebreesus ، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی.

شرایط خاص این افزایش مالکیت معنوی باید با توافق در سازمان تجارت جهانی (WTO) تعیین شود. “ما برای دستیابی به این هدف در مذاکرات WTO شرکت فعال خواهیم داشت” گفت ممن نوع این سازمان در اکتبر سال 2020 از هند و آفریقای جنوبی مصادره شد. حدود صد کشور از این رویکرد حمایت کرده اند. در طول جلسه بحث روز چهارشنبه ، نگوزی اوکونجو-ایولا ، مدیر کل WTO از کشورهای عضو خواست به جلو حرکت کن “.

همچنین بخوانید Covid-19: آیا برای تولید بیشتر باید حق ثبت اختراع واکسن صادر شود؟

صنعت داروسازی این تصمیم را “ناامیدکننده” می داند

این موضوع در اواخر آوریل در طی یک مصاحبه تلفنی بین رئیس جمهور بایدن و نارندرا مودی نخست وزیر هند مورد بحث قرار گرفت. هفته گذشته دولت آمریكا صریحاً اعلام كرد كه م componentsلفه های لازم برای واكسیناسیون را در اختیار هند قرار می دهد. مسئله مالکیت معنوی در ایالات متحده در این مرحله از اپیدمی حساسیت کمتری دارد ، در حالی که در این کشور مشکلی با واکسیناسیون وجود ندارد.

شما 63.69٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *