دولت چراغ سبز را به قانون سواران نشان می دهد

[ad_1]
دولت این سه شنبه به آیین نامه جدید چراغ سبز نشان داد که سیستم عامل های دیجیتالی را مجبور به این کار می کند توزیع کنندگان خود را حداکثر به مدت سه ماه استخدام کنید، معروف به قانون سواران ، ابتکاری با هدف “محافظت” از یک گروه “آسیب پذیر” مانند جوانان و رد سیستم عامل های عمده تحویل مواد غذایی در اسپانیا مانند Deliveroo ، Glovo یا Uber Eats.

“هیچ کشوری در جهان جرأت وضع قانون در این زمینه را نداشته است (…) برای اولین بار جهان به اسپانیا نگاه می کند“در پایان شورای وزیران ، وزیر کار و معاون سوم رئیس جمهور یولاندا دیاز ، که تأکید کرد که تغییرات فناوری” غیرقابل توقف “هستند و دولت” از آنها نمی ترسد “گفت ، اما باید مراقبت و محافظت کند حقوق بشر

این آیین نامه جدید ، که سه ماه پس از انتشار در روزنامه رسمی دولت (BOE) لازم الاجرا می شود ، به مدل خود اشتغالی جعلی پایان می دهد و شرکتها را ملزم می کند کارگران خود را به عنوان مزدور استخدام کنند ، با حقوق کارگری که بر آن دلالت دارد. “دولت تلاش هایی را در این آیین نامه انجام داده است ، زیرا از آن زمان از آسیب پذیرترین افراد محافظت کرده است [es una situación que] این روی جوانان این کشور ، افرادی که از حمایت اجتماعی برخوردار نیستند ، تأثیر می گذارد “، وی تأکید کرد.

شورای وزیران قانون سواران را تصویب می کند: کارگران حقوق دریافت می کنند

در همین راستا ، دیاز اصرار داشت که “مرد جوانی که دوچرخه سوار است کارآفرین نیست” ، مطابق با رای دادگاه عالی در سپتامبر 2020 که تأمین کنندگان استخدام می شوند ، نه خود اشتغالی. این وزارتخانه به همراه CC.OO و UGT و سازمانهای تجاری CEOE و Cepyme در مارس گذشته به توافق رسیدند تا وضعیت این کارگران را تنظیم کنند.

طبق داده های ارائه شده توسط وزیر ، سازمان بازرسی کار بیش از 16000 کارمند استخدام کرده است که دارای تأثیر اقتصادی است 29 میلیون یورو.

کنترل سیستم های هوش مصنوعی

این وزیر بود که با استفاده از مداخله خود اعلام کرد ایجاد کمیسیونی از کارشناسان برای مشاوره به دولت و استفاده آسان از هوش مصنوعی و الگوریتم ها در روابط کار در اسپانیا را با سهولت کشف کنید. وی گفت: “همه شركت ها امروزه از هوش مصنوعی استفاده می كنند ؛ به همین دلیل شجاعت و مدیریت تغییر بسیار مهم است.”

از نظر وی ، “امنیت” برخی “تعصبات در عملکرد روابط کار” وجود دارد. به همین دلیل و با اصلاح ماده 64 اساسنامه کارمندان ، شرکت ها باید کارمندان را از این امر مطلع کنند پارامترها ، قوانین و دستورالعمل هایی که الگوریتم ها یا سیستم های هوش مصنوعی بر اساس آنها ساخته شده اند که ممکن است بر شرایط کار ، از جمله دسترسی به و نگهداری از شغل و مشخصات ، تأثیر بگذارد.

دولت کمیسیونی از متخصصان برای نظارت بر استفاده از الگوریتم ها در روابط کار ایجاد خواهد کرد

وزیر با این اقدام می خواست پیام “خوش بینی” ارسال کند. “اکنون الگوریتم ها در خدمت اکثریت اجتماعی خواهند بود. این تعیین کننده دولت مترقی استکه در خدمت مردم است “، وی تأکید کرد.

فروشندگان تظاهرات می نامند

در راستای تصویب مقررات جدید ، Repartidores Unidos و APRA تظاهرات این سه شنبه را در 9 شهر اسپانیا تشکیل دادند و متوجه شدند که این اقدام “گام بعدی” برای “بیش از 15000 مرد را با زایمان بیکار بگذارید“هر دو انجمن اعضای کنگره را به رای مخالف با هنجار دعوت کردند.” ما به “نه” شما به قانون سواران نیاز داریم. این قانون بدون مشارکت کسی نمی تواند حکمی باشد “، آنها تأکید کردند.

به همین ترتیب ، انجمن سیستم عامل های خدمات تقاضا (APS) ، که اصلی ترین سیستم عامل های تحویل غذا در اسپانیا ، Deliveroo ، Stuart ، Glovo و Uber Eats را پوشش می دهد ، از تصویب فرمان سلطنتی از مسیر اضطراری و بدون بحث پارلمان ابراز تأسف می کند.

به گفته وی ، هنجار “قرار می دهد در معرض خطر توسعه بخشی است که بیش از 700 میلیون یورو به تولید ناخالص داخلی اسپانیا کمک کند و این که بدون در نظر گرفتن بازیگران اصلی آن تهیه شده است: رستوران ها ، سیستم عامل ها و تعجب آورتر اینکه خود تأمین کنندگان نیز تهیه شده اند. “

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *