رئیس جمهور عبدالمجید تبون خواستار “خاطره ای صلح آمیز” با فرانسه است

[ad_1]

رئیس جمهور الجزایر عبدالمجید تبونو در الجزایر در تاریخ 13 دسامبر 2019.

عبدالمجید تبونو ، رئیس جمهور الجزایر خواستار روز چهارشنبه ، 2 ژوئن است “حافظه آرام ، شناخته شده” ، بین کشورش و فرانسه ، که وی برای آن ضروری می داند “دروازه ها” به شرطی که امانوئل مکرون در پاریس پاسخ دهد. در یک مصاحبه هفتگی نقطه، رئیس جمهور تیبون بار دیگر خواستار به رسمیت شناختن وقایعی شد که در زمان استعمار الجزایر توسط فرانسه (1830-1962) اتفاق افتاد.

“آنچه می خواهیم یک خاطره آرام و شناخته شده است. بیایید از این افسانه الجزایر “terra nullius” خارج شویم [territoire sans maître] جایی که استعمار به تمدن منجر می شود. همانطور که گفته شد ، ما درباره فرانسه ، روشنگری ولتر قضاوت نمی کنیم. این فرانسه استعماری است، او توضیح می دهد. همه اینها به نسل رئیس جمهور مکرون و برخی از روشنفکران فرانسوی مربوط نمی شود که مورد سرزنش قرار نمی گیرند ، اما تأیید این واقعیت ها مهم است. چرا که چرا ما می خواهیم رنج ارمنی ها و یهودیان را بشناسیم و آنچه در الجزایر اتفاق افتاده را نادیده بگیریم؟ “

همچنین بخوانید الجزایر همچنان خواستار “توبه” فرانسه برای دوره استعمار است

روابط دو کشور برای گرم شدن دائمی در تلاش هستند. در اوایل آوریل ، در واقع سفر ژان کاستکس ، نخست وزیر فرانسه ، به دلیل بحران بهداشت ، رسماً به دلیل بحران بهداشت به آخرین لحظه موکول شد ، زیرا الجزایر از شکل هیئت فرانسوی ناراضی بود.

سوال آزمایش هسته ای

“ماکرون برای من احترام قائل است.” او از همه روشن تر است. همه روسای جمهور دیگر با الجزایر سابقه داشته اند. “، با این حال ، رئیس دولت الجزایر را ارزیابی کرد. “اگر نتوانیم بین ریاست جمهوری ماکرون پل های محکمی بین دو کشور ایجاد کنیم ، این هرگز اتفاق نخواهد افتاد و کشورهای ما همیشه نفرت متقابل را حفظ می کنند.”او هشدار داد ، با اشاره به این “شناخت نوعی توبه است”.

ریاست جمهوری فرانسه رد کرد “عذرخواهی” و “توبه” ، اما امانوئل مکرون در ماه های اخیر متعهد شده است که مجموعه ای از“اقدامات نمادین” سعی کنید “آشتی مجدد خاطرات” بین دو ساحل مدیترانه.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید فرانسه و الجزایر: “ما باید” مجازات مضاعف “را که بر بایگانی های هسته ای تأثیر می گذارد پایان دهیم”

عبدالمجید تبونو نیز به خاطر آورد که س askingال کرده است “اینکه فرانسه در حال پاکسازی سایتهای آزمایش هسته ای است ، عملیاتی که در حال انجام است”. اما او مذاکرات مالی را رد کرد. “ما آنقدر به مردگان خود احترام می گذاریم که خسارت مالی می تواند کاهش یابد. ما مردم گدا نیستیم ، مردمی سربلند هستیم و شهدای خود را ارج می نهیم. “

فرانسه 17 آزمایش هسته ای در صحرای الجزایر بین سالهای 1960 و 1966 در سایت رگگان و سپس در اکر انجام داد. یازده نفر از آنها ، همگی در زیر زمین ، طبق توافقنامه اویان سال 1962 ، که پایان جنگ استقلال الجزایر بود ، پیروی کردند ، اما یک بند به فرانسه اجازه استفاده از این سایتها را تا سال 1967 در صحرا داد. این پرونده یکی از اختلافات اصلی درباره خاطرات بین الجزایر و پاریس است.

“این هیراک اصلی نیست.”

در این مصاحبه طولانی ، رئیس جمهور الجزایر همچنین درباره انتخابات مقدماتی قانونگذاری که در 12 ژوئن تشکیل داد بحث کرد. علی رغم مبارزات انتخاباتی که باعث خالی شدن جمعیت نشد ، آقای تبونه این را تضمین کرد“دیوانگی وجود دارد ، به ویژه در میان جوانان ،” برای این بولتن ، که توسط بخشی از مخالفان تحریم شده ، و هشدار می دهد که“چاره دیگری نیست”.

وی همچنین معتقد است که جنبش اعتراضی محبوب هیراک – که باعث سقوط رئیس جمهور پیشین عبدالعزیز بوتفلیکا در سال 2019 شد – مشروعیت خود را از دست داده است. “امروز ، در آنچه از هیراک باقی مانده است ، همه چیز را می یابیم ، افرادی هستند که آن را دولت اسلامی می نامند!” و دیگران شعار “بدون اسلام!” معترضین ممکن است خشم خود را ابراز کنند ، اما این هیراک اصلی نیست. بسیار ناهمگن است. “او ادعا میکند.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید فرانسه-الجزایر: جستجوی دشوار سازگاری خاطرات

آقای تبونه در مورد موج سرکوب علیه مبارزان عراقی ، مخالفان سیاسی و روزنامه نگاران سedال کرد “اقلیت [qui] از انتخابات خودداری کرد “. “من فکر می کنم هر الجزایری حق ابراز وجود دارد ، اما من دستورات اقلیت را رد می کنم.”، پاسخ رئیس دولت ، منتخب در دسامبر 2019 با رکورد ممتنع (60٪). به گفته گروه های حقوق بشر ، بیش از 200 نفر در حال حاضر به دلیل اقدامات مربوط به هیراک و / یا آزادی های فردی در زندان هستند.

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *