رایج ترین اشتباهات هنگام استفاده از کولر خودرو

[ad_1]
در تابستان سفرهای ما افزایش می یابد بزرگراه و مگر اینکه ماشین فوق العاده قدیمی داشته باشید ، این زمان از سال است که بیشترین استفاده را از کولر می کنید. آیا می دانید که می توانید از آن اشتباه استفاده کنید؟ در La Hora de la 1 نکاتی را به شما می دهیم تا بتوانید از آن در امن ترین و م effectiveثرترین روش ممکن استفاده کنید

لنز سرد و تهویه

در تابستان ، نصب کولر گازی در خودرو نه تنها به راحتی بلکه به ایمنی جاده نیز بستگی دارد. کارشناسان خاطرنشان می کنند که در دمای خودرو در حدود 35 درجه سانتی گراد ، راننده 20 درصد کندتر از دیگری که وسیله نقلیه آن حدود 25 درجه سانتی گراد است واکنش کند. اثر “مشابه” رانندگی با BAC نزدیک به 0.5 گرم / لیتر در خون. DGT به ما یادآوری می کند که خنک نگه داشتن فضای داخلی خودرو و تهویه آن بسیار ضروری است ، بنابراین آنها برخی اشتباهاتی را که برای انجام رانندگی مناسب تر انجام می دهیم ، به ما یادآوری می کنند.

در تابستان ، اتومبیل پارک شده در زیر نور خورشید می تواند به 60 درجه سانتی گراد برسد. یکی از رایج ترین اشتباهات این است که به محض ورود هوا را به حداکثر برسانید. DGT توصیه می کند “قبل از باز کردن درها و پنجره ها و قبل از فعال کردن کولر گازی ، یک دقیقه اتاق مسافر را تهویه کنید”. به این ترتیب ، می توان “به طور طبیعی دمای داخلی را کاهش داد”. پس از تهویه ، می توانید “وارد شوید ، درها و پنجره ها را ببندید و کولر را فعال کنید.” می توانید دمای 25 درجه سانتیگراد را در نیم ساعت بازیابی کنید.

یکی دیگر از اشتباهات رایج این است که اعتقاد ندارید که دما به اندازه کافی پایین است که آن را تنظیم نمی کند ، اما بهتر است همیشه آن را فعال نگه دارید تا از مه آلود شدن پنجره ها در هنگام افزایش دمای بیرون جلوگیری شود.
این یک اشتباه رایج است که نمی دانید چگونه از دیفیوزرهایی که وارد خودرو می شوند استفاده کنید. به منظور دستیابی به توزیع مناسب هوا ، DGT یادآور می شود “دیفیوزرها باید به سمت بالا متمرکز شوند ، نه به سمت صورت”. با این حرکت ، هوا در خودرو پخش می شود و به طور مساوی به همه سرنشینان می رسد.

به یاد داشته باشید که مانند روغن ، لاستیک یا روغن ترمز ، سیستم تهویه مطبوع نیز نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی دارد. ما باید فیلترها را هر 15000 یا 20000 کیلومتر عوض کنیم.
[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *