زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 ریشتر در کرواسی حداقل شش کشته برجای گذاشت ، باعث مصدومیت های متعدد و خسارات مالی قابل توجهی شد.

[ad_1]
زمین لرزه ای به بزرگی 6.4 ریشتر روز سه شنبه کرواسی را لرزاند و از آنجا خارج شد حداقل هفت کشته ، از جمله یک دختر ، و ده زخمی. با توجه به احتمال گرفتار شدن مردم در زیر آوار ، نیروهای اورژانس به عملیات جستجوی خود ادامه می دهند.

زلزله باعث شد خسارت مادی قابل توجه در پایتخت کشور، زاگرب و اطراف آن ، s پترینیا به عنوان آسیب پذیرترین شهرک و این در سایر مناطق اروپای مرکزی نیز احساس می شود.

در حقیقت ، این امر باعث شد نیروگاه هسته ای اسلوونی Krsko ، در حدود 50 کیلومتری شمال غربی زاگرب ، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه پس از زلزله شدید ، فعالیت خود را متوقف کند.

خبرگزاری کرواسی HINA گزارش داد: دامبوویچ ، که از شهر برای مقابله با اوضاع ، به ویژه نیروهای نظامی و آتش نشانی درخواست کمک کرده است ، گفت: “مردم وحشت می کنند ، به دنبال عزیزان خود هستند.”

تخلیه از پترینا

آندره پلنکوویچ ، نخست وزیر کرواسی پس از ورود به پترینجا تأکید کرد که “این یک فاجعه است” و درباید بخشی از جمعیت را تخلیه کنید. وی گفت: “حضور در اینجا امن نیست. این بسیار واضح است.”

وی همچنین تأیید کرد بسیج پلیس ، حفاظت از مدنی ، آتش نشانان و آمبولانس ها از زاگرب برای مقابله با ویرانی های ناشی از زلزله. وی تأکید کرد: “ببخشید. این یک فاجعه است.”

زوران میلانوویچ ، رئیس جمهور کرواسی نیز به پترینجا سفر کرد ، جایی که وی گفت اوضاع “وحشتناک” است. به گزارش بلومبرگ ، وی افزود: “وحشت ناب. ارتش در اینجا است ، آمده است تا به تخلیه مردم کمک کند.”

از طرف خود ، وزارت کشور از طریق حساب رسمی توییتر خود گفت که “اگر می توانید ، به بیرون بروید و از ساختمانهایی که در معرض خطر هستند دور بمانید سقوط. “

در حالی که رئیس خدمات اورژانس در زاگرب ، پاول کالینیچ ، خسارت به چندین ساختمان در پایتخت را تأیید کرده و کمک های خود را به پترینجا ارسال کرده است.

فعالیت در نیروگاه هسته ای اسلوونی متوقف شده است

در همسایگی اسلوونی ، این لرزش نیز احساس شد ، بنابراین تصمیم گرفته شد که عملیات در نیروگاه هسته ای کرسکو به حالت تعلیق درآید. طبق آژانس خبری محلی STA ، اگرچه این نیروگاه برای مقاومت در برابر زلزله های شدید ساخته شده است ، اما عملیات آن مطابق با روش منظم برنامه ریزی شده برای بلایای طبیعی

نیروگاه کرسکو ، در فاصله 80 کیلومتری کلاغ از مرکز زمین لرزه از زمین لرزه و به طور مشترک توسط اسلوونی و کرواسی مورد بهره برداری قرار گرفتند ، همچنین پس از زلزله 5.5 ریشتری که در 22 مارس زاگرب را لرزاند دستگیر شدند.

سپس بازرسی های پیشگیرانه نشان داد که زمین لرزه تأثیری بر سیستم ها یا تجهیزات کارخانه ای که در سال 1981 ساخته شد ، زمانی که هر دو کشور بخشی از جمهوری فدرال یوگسلاوی بودند ، ساخته نشده است.

قوی ترین زمین لرزه بیش از یک قرن گذشته

زلزله، بیشترین مقدار از سال 1880 تاکنون، در سراسر کشور احساس شد و پیش بینی کرد که خسارت مادی بیشتر از آن است که در روز دوشنبه ثبت شده باشد. شاهدان به نقل از Vecerni List می گویند این زمین لرزه در شهرهایی مانند اوسیژک ، ریجکا ، اسپلیت و زادار دیده شده است.

زمین لرزه ای رخ داد یک روز پس از زلزله دیگری به بزرگی 5.2 به ثبت رسید باعث وحشت در کشور ، به ویژه در شهرهای سیساک و پترینا شد ، هرچند که تلفات جانی نداشته است.

چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا در توییتر خود گفت که “او از نزدیک در زاگرب پس از زلزله ویرانگر را زیر نظر دارد”. وی گفت: “افكار ما در مورد مجروحان و كارگران خط مقدم است. در این شرایط سخت ، اتحادیه اروپا حمایت و كمك كامل خود را به مردم كرواسی و نخست وزیر ارائه می دهد.”

به همین ترتیب ، اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا تأیید کرد که با پلنکوویچ صحبت کرده و بر این مسئله تأکید کرده است بلوک “آماده کمک است”. وی گفت: “ما با کرواسی همراه هستیم.”

از طرف خود ، سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) اعلام کرد که مرکز زمین لرزه که بزرگی آن 6.4 ریشتر بوده ، منفی با عمق ده کیلومتر.

در ماه مارس حدود دوازده نفر زخمی شدند زنجیره ای از زلزله در زاگرب که همچنین خسارات مالی قابل توجهی برجای گذاشت ، از جمله ریزش جزئی یکی از دو برج کلیسای جامع سن استبان و سن لادیسلائو ، ساختمان برجسته پایتخت.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *