زندگی در مادرید یا بارسلونا 20 درصد گرانتر از سایر شهرها است

[ad_1]
هزینه زندگی در مادرید و بارسلونا در سال 2020 20 درصد بیشتر بود در مقایسه با دیگر شهرهای اسپانیا ، شرایطی که عمدتا با قیمت مسکن توضیح داده می شود ، اگرچه با دستمزد بالاتر جبران می شود.

اینها برخی از نتیجه گیری های گزارش “شاخص هزینه زندگی در شهرهای اسپانیا” است که این روز دوشنبه توسط بانک اسپانیا منتشر شد و بررسی می کند که تفاوتهای زیادی در هزینه زندگی وجود دارد بین شهرهای مختلف اسپانیا در حالی که در سال 2004 تفاوت بین دو گران ترین شهر – مادرید و بارسلونا – و ارزان ترین آنها – الدا – پترر (آلیکانته) – 22 درصد بود ، در سال 2020 این میزان 31 درصد بود.

علاوه بر این ، این شکاف در طول زمان افزایش یافته است ، به طوری که هزینه اضافی زندگی در مناطق شهری نسبت به نیمی دیگر از جمعیت از 2 درصد در سال 2004 به 3.1 درصد در سال 2020 افزایش یافته است.

مادرید و بارسلونا در راس کار هستند

بر اساس این گزارش ، در سال 2020 هزینه زندگی در مادرید و بارسلونا 20 درصد بیشتر از میانگین سایر مناطق شهری این کشور بود ، عمدتا به دلیل قیمت خانه، و به میزان کمتر خدماتی مانند مهمان نوازی یا بهداشت.

بانک اسپانیا خاطرنشان می کند که این امر دو دلیل دارد. “اولاً ، هزینه مخارج با بیشترین وزن در کل مبلغ مربوط به اجاره بها است ، تقریباً 25 درصد برای کشور. و ثانیاً ، تفاوت قیمت اجاره به طور قابل توجهی بیشتر از سایر کالاها و خدمات است. ، “او گفت.

به عنوان مثال ، در سال 2020 ، اجاره مسکن در مادرید و بارسلونا 82 درصد گرانتر از سایر مناطق شهری بود. در نتیجه ، هزینه های مسکن در سال 2020 بیش از دو سوم تفاوت قیمت مادرید-بارسلونا و بقیه مناطق شهری کشور را توضیح داد.

علاوه بر این ، بانک اسپانیا اشاره می کند که برخی از آنها وجود دارد تفاوت قابل توجهی در قیمت برخی خدمات وجود دارد، مانند موارد مهمان نوازی یا موارد بهداشتی. در همین حال ، تفاوت قیمت سایر کالاها و خدمات مصرفی ، مانند غذا ، پوشاک و کفش یا ارتباطات ، کمتر قابل توجه است.

با حقوق بیشتر جبران می شود

این نظرسنجی همچنین با توجه به شاخص قیمت ارائه شده نشان می دهد که 10 درصد افزایش متوسط ​​دستمزد اسمی در مناطق شهری با 1.9٪ افزایش هزینه زندگی همراه است. بنابراین ، اگرچه مناطق شهری با درآمد اسمی بالاتر نیز درآمد واقعی بالاتری دارند ، اما تفاوت دستمزد در شرایط واقعی بین مناطق مختلف شهری با در نظر گرفتن قیمت های محلی کمتر است.

پیامدهای در نظر گرفتن تفاوت هزینه های زندگی در مورد مناطق شهری مادرید و بارسلونا آشکارتر است. به طور متوسط ​​در سال 2018 ، حقوق بخش خصوصی در این شهرها بود تقریبا 45 درصد بالاتر نسبت به میانگین سایر مناطق شهری

بنابراین ، با در نظر گرفتن تفاوت های قیمتی که در قسمت قبل توضیح داده شد ، تفاوت بین دستمزد تعدیل شده برای قدرت خرید در مادرید و بارسلونا ، در مقایسه با سایر مناطق شهری ، به 21 درصد کاهش می یابد. بانک اسپانیا در پایان گفت: “به عبارت دیگر ، این تفاوت تقریباً نصف می شود وقتی هزینه زندگی در هنگام مقایسه درآمد در مادرید و بارسلونا با سایر مناطق شهری در نظر گرفته می شود.”

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *