سانچز از شر کارمن کالوو ، آبالوس ، سلائا ، لایا ، دوکه ، کامپو ، اوریبس و ردوندو خلاص شد

[ad_1]
نخست وزیر پدرو سانچز تصمیم گرفته است به عنوان معاون اول رئیس جمهور فعلی کارمن کالو استعفا دهد. وزیر حمل و نقل و تحرک ، خوزه لوئیس آبالوس ؛ وزیر خارجه آرانچا گونزالس لایا ؛ از بخش آموزش ، ایزابل سلائا ؛ عدالت ، خوان کارلوس کامپو ؛ و همچنین صاحبان علم و نوآوری پدرو Duque و فرهنگ و ورزش خوزه مانوئل رودریگز اوریبس در چارچوبی برای تغییر ساختار قوه مجریه برای ایجاد انگیزه جدید در پایان همه گیری و در مقابل بهبودی.

منابعی از United We Can (UP) تأیید کردند که سانچز این هفته با یولاندا دیاز برای تغییرات احتمالی در بخش “بنفش” قوه مجریه مذاکره کرده است ، اما معاون سوم رئیس جمهور درخواست ماندن پنج وزیر ائتلاف را برای وی ارسال کرده است. به این ترتیب چهار مرد و سه زن از “جناح سوسیالیست” مدیر ائتلاف را ترک کردند.

رئیس فعلی دفتر رئیس جمهور نیز دولت را ترک می کند ، ایوان ردوندو که رئیس جمهور پارادورس اسکار لوپز جایگزین وی خواهد شد، شخصی بسیار نزدیک به سانچز ، که قبلاً هنگام انتصاب به عنوان دبیرکل PSOE عضوی از تیم او بود. رفتن ایوان ردوندو از قوه مجریه یکی از تعجب آورترین ها بود ، زیرا وی یکی از نزدیکترین افراد به رئیس جمهور بود. با این حال این خود ردوندو بود که خواستار عزیمت وی ​​شد.

پدرو سانچز “صادقانه” از وزرای خارج شده برای “مشارکت” شخصی و تخصصی آنها در برابر “وضعیت شدید” ناشی از همه گیری تشکر کرد. “این فقط یک تشریفات نیست ، بلکه شناخت عادلانه زن و مردی است که آنها تحت شرایط بسیار سخت پوست خود را در خدمات عمومی گذاشته اند“او اشاره کرد.

اینها جایگزین خواهند شد

کارمن کالوو جایگزین فلیکس بولانوس خواهد شد که وزیر جدید ریاست جمهوری خواهد بود. ترک Calvo به معنای این است که معاون دوم فعلی ، نادیا کالوینو ، معاون اول رئیس جمهور می شود. از طرف خود ، وزیر فعلی سیاست های ارضی و کارکردهای عمومی ، میکل ایستا ، همچنان به عنوان رهبر فرهنگ و ورزش فعالیت خواهد کرد. در حالی که رئیس جمهور فعلی سنا سمت خوان کارلوس کامپو را در دادگستری به عهده خواهد گرفت ، پیلار لپ

نام های کمتر شناخته شده دیگری نیز به مدیرعامل می پیوندند: ایزابل رودریگز ، شهردار پورتولانو، جایگزین Iceta در دپارتمان سیاست های سرزمینی خواهد شد ، اما همچنین سخنگوی جدید دولت خواهد بود ، موضعی که پیش از این توسط وزیر دارایی فعلی ماریا عیسی مونترو انجام می شد. علاوه بر این ، وزارت دارایی از قبل دارای صلاحیت عملکرد عمومی است.

راکل سانچز ، شهردار گاوا، وزیر جدید حمل و نقل خواهد بود. دیانا مورانت ، شهردار گاندیا، به عنوان وزیر علوم و نوآوری خدمت خواهد کرد. و نماینده دولت در آراگون ، پیلار آلگریا، جایگزین ایزابل سلائا در وزارت آموزش و پرورش خواهد شد. سرانجام ، سفیر فعلی اسپانیا در فرانسه ، خوزه مانوئل آلبارز، این سمت را برای هدایت وزارت امور خارجه ترک می کند.

سانچز با این تغییرات ، کابینه خود را جوان می کند ، چندین زن از شهرداری را معرفی می کند، از وزرای United We Can پشتیبانی می کند و سه نفر از افراد مورد اعتماد در قوه مجریه مانند Calvo ، Ábalos و Redondo را از هسته سیاسی خود رها می کند. نخست وزیر گفت ، این “جوان سازی بسیار مهمی” است که اجازه می دهد “دستور کار تغییر” اعلام شده در هنگام تحلیف وی ، که به یاد می آورد ، توسط COVID-19 قطع شد.

سانچز “جوان سازی دولت” را برای “تحریک رشد اقتصادی” اعلام کرد

Calvo ، Campo و اختلافات در مورد بخشش

معاون اول رئیس جمهور چند روز پس از تصویب لایحه حافظه دموکراتیک و پس از باز شدن شکاف در جنبش فمینیستی PSOE از طریق قوانین و “فقط در صورت مثبت بودن” ، آنجا را ترک کرد. او همچنین به دست آورد نقش اصلی در مذاکرات بخشش برای رهبران “روند” همراه با وزیر دادگستری ، که او نیز دولت را ترک می کند.

سانچز با عزیمت خود قصد دارد سر خود را برای بخشش رهبران کاتالان برای استقلال ببندد. علاوه بر این ، با جایگزینی کالوینو به عنوان کالو به عنوان معاون اول رئیس جمهور ، رئیس جمهور انگیزه بیشتری به وظیفه اقتصادی همزمان با شروع بهبود و ورود وجوه اروپایی خواهد داد.

ایوان ردوندو ، معتمد او

تعجب آورتر رفتن ایوان ردوندو است ، که ایدئولوگ طرح عدم اعتماد به ماریانو راخوی ، پدرو سانچز را به کاخ د لا مونکلوا برد و در طول سه سال مدیر دفتر مدیر عامل ، او استراتژیست اصلی او بود در سایه. خود ردوندو کمی بیش از یک ماه پیش به او اطمینان داد که آماده است رئیس جمهور “از درخت پرش”. وی اطمینان داد: “من این کار را اکنون و فردا اینجا انجام می دهم. و تا پایان با او خواهم بود.” با این حال ، بنا به گفته منابع وی ، پس از درخواست در سال 2019 ، تصمیم گرفته است با اختیار خود دولت را ترک کند.

هنگامی که رئیس اجرایی ائتلاف کار خود را آغاز کرد ، در ژانویه 2020 ، سانچز تصمیم گرفت نقش رئیس ستاد خود را تقویت کند و وظایف خود را گسترش دهد. ردوندو تحت کمیته راهبری خود در لا مونکلوا ، تمام بخشهای کمک رئیس جمهور مانند امور ملی ، نهادی ، بین المللی ، اقتصادی یا وزارت امنیت ملی را متمرکز کرد. معاون وی از این پس فردی نزدیک به PSOE و دوست مدیرعامل خواهد بود که تا به حال فرمانده پارادورس ، اسکار لوپز بود.

ابالوس و قانون مسکن

وزیر حمل و نقل ، تحرک و برنامه شهر فعلی بدون اینکه بتواند قانون مسکن را اجرا کند ، وزارت را ترک می کند به دلیل عدم توافق با United We Can برای راحت ترین راه برای محدود کردن قیمت اجاره. این دو سال همچنین به اصطلاح Delcygate و نجات Plus Ultra بود که هر دو به دولت نیکولاس مادورو ونزوئلا مرتبط بودند.

منابع نزدیک به آبالوس به RTVE اطمینان می دهند که وزیر وزیر خواستار عزیمت وی ​​شد و این هفته او تصمیم خواهد گرفت که آیا به عنوان دبیر PSOE ادامه دهد.

ایزتا و اصلاحات موقت

میکل ایکتا ، که کمتر از نیم سال پیش مجموعه سیاست های سرزمینی و وظایف عمومی را به عهده گرفت ، توسط نخست وزیر برای هدایت فرهنگ و ورزش انتخاب شد. در آن زمان ، وزیر پیشنهاد اجرا کرد اصلاحات عمیق برای پایان دادن به اشتغال موقت در بخش دولتی، هنجاری که منتقدان سازمانهای این گروه را در انحصار خود قرار می دهد.

رهبر پیشین KPS در ژانویه به دولت پیوست تا پست سالوادور ایلا را که وزارت بهداشت را ترک کرد به عنوان کاندیدای سوسیالیست در انتخابات 14F کاتالونیا ، ترک کند. ایکتا اکنون جای فرهنگ و ورزش را می گیرد و جایگزین خوزه مانوئل رودریگز اوریبس می شود.

پوست و بحران مراکش

وزیر امور خارجه نیز پس از بحران دیپلماتیک با مراکش دولت را ترک می کند. لایا در مورد تصمیم برای معالجه رهبر جبهه پولیساریو براهیم گالی در اسپانیا با ویروس کرونا در بیمارستانی در لوگرینو مورد سedال قرار گرفت که متعاقباً موجی از مهاجرت را در سوتو به راه انداخت.

Celaá و اصلاحات آموزشی

کسی که نام آخرین اصلاحات آموزشی را داده ، به اصطلاح “قانون Celaá” – اگرچه LOMLOE نامیده می شود – وظیفه اصلی حل شده را به عهده مدیران اجرایی می گذارد ، اما همچنین با سایر افراد در انتظار تأیید مانند اصلاح VET، توسعه برنامه های درسی آموزشی یا مشاغل آموزشی ، مأموریت هایی که باید توسط معاون وی ، پیلار آلگریا انجام شود.

اتحادیه ها گفتگوی اجتماعی کمی به سلاا ، یکی از بدترین رتبه وزیران دارند. وی همچنین از سوی آموزش های هماهنگ و ویژه و همچنین معلمانی که وزیر را متهم کردند که قانون جدید به معنای کاهش آموزش است انتقاد کرد.[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *