ساکنان اسپانیا و لیست شده در جبل الطارق تا 2022 به مزایای بیکاری دسترسی خواهند داشت.

[ad_1]
دولت این سه شنبه بسته اقدامات انتقالی در محل کار برای کارگران مرزی با جبل الطارق را تحت تأثیر قرار داد Brexit، از جمله ضمانت دسترسی به مزایای بیکاری تا دسامبر 2022 است.

این یک قانون سلطنتی است که مقررات را تنظیم می کند روابط حقوقی اسپانیا با انگلستان قبل از او ترک اتحادیه اروپا که در تاریخ 1 ژانویه پس از پایان دوره انتقالی پیش بینی شده در توافق نامه برداشت انجام می شود.

با این رژیم انتقالی ، دولت دسترسی به مزایای بیکاری اسپانیا را برای اروپاییانی که روزانه برای کار به جبل الطارق سفر می کنند تضمین می کند. تا 31 دسامبر 2022.

ابزار بین المللی مورد نیاز است

مدیر اجرایی اظهار داشت که از اول ژانویه 2021 ، بازپرداخت این مزایا توسط مقامات انگلیسی درخواست می شود. برای این منظور ابتدا باید یک ابزار بین المللی ایجاد سازوکارهای همکاری در این زمینه تصویب شود.

این اقدامات برای شركتهای تاسیس شده در اسپانیا كه در اول ژانویه 2021 كارگرانی را كه موقتاً در انگلستان یا جبل الطارق اعزام می شدند ، لازم است به اعمال قوانین آن کشور ادامه دهید در طول دوره اعزام و به شرطی که درمان متقابل شناخته شود.

به همین ترتیب ، شرکت های مستقر در انگلستان یا جبل الطارق با کارگران اعزامی به اسپانیا قبل از 31 دسامبر 2020 می توانند از 1 ژانویه در اسپانیا بمانند و تا 31 دسامبر به ارائه خدمات خود ادامه دهند.

از این به بعد ، برای گسترش فعالیت شما نیاز به درخواست اقامت و اجازه کار دارید. طبق قانون مصوب ، کارگران از اول ژانویه 2021 در اسپانیا اعزام شدند. باید ویزا و / یا اجازه اقامت و کار دریافت کنید مقررات مهاجرت اسپانیا پیش بینی شده است.

همه این اتفاق خواهد افتاد بدون تعصب توافقات و تعهدات این می تواند در توافق احتمالی بین اتحادیه اروپا و انگلستان پیش بینی شود.

قرارداد تجاری پس از Brexit به طلاق چهار ساله بین انگلستان و اتحادیه اروپا پایان داد

هیچ توافقی برای جبل الطارق وجود ندارد

علی رغم توافق تجاری حاصل شده در لندن و بروکسل در بعد از ظهر شب کریسمس ، اسپانیا مذاکرات با انگلستان در مورد توافق برای جبل الطارق را ادامه می دهد. از این نظر ، وزیر خارجه آرانچا گونزالس لایا هشدار داد “بدون برنامه B” برای جبل الطارق و اگر قبل از اول ژانویه توافق نامه ای با انگلیس حاصل نشود ، این کشور به “مرز خارجی اتحادیه اروپا” تبدیل خواهد شد. گونزالس لایا در مصاحبه با RNE اظهار داشت که این “تنها” Brexit سخت “خواهد بود ، وضعیتی که حتی با ایرلند شمالی نیز اجتناب شده است.

علاوه بر این ، وزیر به RNE اطمینان داد كه هر دو مادرید به عنوان لندن ادعاهای غیر قابل جبران در مورد حاکمیت در جبل الطارق، اما او طرفدار “یافتن راه حل های عملی” برای جبل الطارق ها و شهروندان Campo de Gibraltar بود.

وزیر امور خارجه همچنین روشن کرد که دولت اسپانیا جستجو خواهد کرد تا آخرین ثانیه توافق به منظور محافظت از منافع شهروندان منطقه. وی گفت: “اما ما نمی توانیم با خودمان مذاكره كنیم. توافق نامه ای با انگلیس لازم است.”


جبل الطارق فقدان توافق نامه مرزی را “کاملاً محتمل” می داند

از طرف خود ، دولت جبل الطارق “کاملاً محتمل” می داند که هیچ توافق مرزی با اسپانیا قبل از 31 دسامبر وجود نداشته باشد ، اما آماده از سرگیری گفتگوها پس از 1 ژانویه جوزف بوزانو ، وزیر توسعه اقتصادی و ارتباطات از راه دور پون ، به EFE گفت ، برای جلوگیری از “تأثیر منفی” در تجارت.

“موضع فعلی این است که مذاکرات به تأخیر افتاده است و کاملاً ممکن است که ما تا 31 (دسامبر) توافق نکنیم ، اما نهیا مهلت داریم و ، تا آنجا که من می دانم ، نه دولت اسپانیا ، بنابراین ما در صورت لزوم ، پس از اول ، صحبت خواهیم کرد. “

اگر اسپانیا و انگلیس به توافق نرسند ، ایجاد یک توافقنامه ضروری است کنترل کالاها و اشخاص ، به استثنای کارگران مرزی که به همین ترتیب ثبت شده اند و به لطف یک سند خاص قادر به حرکت آزادانه خواهند بود.

آنها هر روز از دروازه اطراف عبور می کنند 15000 کارگر و 200 کامیونو برای منطقه ال کامپو دو جبل الطارق ، پیوند با مستعمره نشان دهنده یک چهارم تولید ناخالص داخلی آن است و سالانه حدود 120 میلیون یورو کمک می کند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *