سایمون ، سیزده تکنسین بهداشت و یک کارشناس خارجی مشاوران دولت در زمینه کاهش تنش بودند

[ad_1]
وزارت بهداشت نام های 15 تکنسینی که بخشی از کمیسیونی بودند که در ماه مه و ژوئن به دولت مشاوره می دادند همانطور که در قطعنامه پرتال شفافیت در پاسخ به درخواست لعنتی.

به ویژه ، متخصصانی که در این کمیسیون شرکت داشتند ، 14 تکنسین وزارت بهداشت بودند: فرناندو سیمون ، ماریا خوزه سیرا ، برتا سوارز رودریگز ، پلو لاتاسا ، کارمن وارلا ، پیلار سولر ، النا ونسا مارتینز سانچز ، لوسیا گارسیا سان میگوئل ، اسکار پرز اولاسو ، سوزانا مونگه ، کارمن اولمدو ، سیلویا ریوزا ، ماریا کی ریوزا؛ به آن باید یک متخصص خارجی ، معاون رئیس انجمن بهداشت عمومی مادرید (آماساپ) ، خاویر سگورا دل پوزو.

سایمون ، به عنوان مدیر مرکز هماهنگی علائم بهداشتی و اضطراری (CCAES) و سیرا ، “شماره دو” وی ، ریاست کمیته را بر عهده داشتند. در کنار آنها ، برتا سوارز رئیس منطقه CCAES است. کارمن وارلا دانشمند تمام وقت در مرکز ملی اپیدمیولوژی (CNE) است. پیلار سولر یک تکنسین ارشد در اداره کل بهداشت عمومی است. و پلو لاتاسا مدیر کل بهداشت عمومی فعلی لاریوخا است ، اما او یک تکنسین CCAES بود.

علاوه بر این ، النا ونسا ، سیلویا ریورا و لوسیا گارسیا سان میگل تکنسین های CCAES هستند و پالوما گونزالس متخصص اپیدمیولوژی نیز CCAES است. اسکار پرز و سوزانا مونگه پزشکان متصل به این بدن هستند. کارمن اولمدو رئیس بخش برنامه های ایمن سازی وزارت است. و ماریا وی. وازکز متعلق به اداره کل بهداشت عمومی است.

بیشتر این کارشناسان نامه را در مجله علمی امضا کردند لانست که در آن دکتر سیمون از راهنمای ساخته شده در اسپانیا دفاع می کند و از سیاست زدگی همه گیری انتقاد می کند. در کنار سیمون ، ماریا خوزه سیرا ، سوزانا مونگه ، برتا سوارز رودریگز ، لوسیا گارسیا سان میگوئل ، سیلویا ریورا آریسا ، النا ونسا مارتینز سانچز ، اسکار پرز اولاسو ، پلو لاتاسا ، برناردو گوزمن هرادور ، لیدیا ردیا ویلاورده و عیسی پرز فرمگیو. به عبارت دیگر ، 9 عضو از 15 عضو کمیسیون تخصصی کاهش تنش نامه را امضا کرده اند.

در متن شما امضا کنندگان اظهار داشتند که آنها صاحب نظران خارجی هستند که در تصمیم گیری استراتژیک به آنها مشاوره می دهند. “همکاری بین اداره بهداشت عمومی و بیش از 30 انجمن علمی از ژانویه آغاز شده است و کارشناسان خارجی تصمیمات استراتژیک را توصیه می کنند. گروه های کاری بین قلمرو بسیاری از سطح فنی تا سطح سیاسی بالا وجود دارد که حداقل هفته ای یک بار جلسه می گیرند. از تصمیمات ، “آنها گفتند.

مسئولیت وزارت بهداشت

در قطعنامه ای که این سه شنبه منتشر شد ، بهداشت توجیه کرد که “تهیه گزارش های فنی برای ارزیابی اپیدمی COVID-19 در هر یک از جوامع خودمختار در طی روند تنش زدایی انجام شده در ماه مه و ژوئن مسئولیت وزارت از طریق اداره کل بهداشت عمومی بود و به عنوان واحدی از این اداره کل CCAES. به همین ترتیب ، آنها ادعا می کنند که “این کار با هماهنگی بخش های بهداشتی هر یک از جوامع خودمختار انجام شده و تجزیه و تحلیل مشترکی از اوضاع انجام شده است.”

همین یک هفته پیش ، وزارتخانه پاسخ داد برنامه ارسالی به شورای شفافیت و حکمرانی خوب (CTBG)، اطلاع از بدن در مورد خبره هایی که گزارشات مربوط به روند تنش زدایی جوامع خودمختار را تهیه کرده اند. اما تا این سه شنبه ، هویت این تکنسین ها به تفصیل مشخص نبود.

در تاریخ 30 نوامبر ، CTBG به بهداشت دستور داد كه نام فرد را ظرف ده روز فاش كند ، زیرا حق حفاظت از داده ها نقض نشده و برعكس ، از نظر عمومی فعالیت های شهروندان در “تصمیمات مربوطه” طرفداری می كرد. .

بنابراین او با وکیلی که در 6 مه درخواست مداخله شفافیت را داد ، موافقت کرد ، در همان روزی که سیمون در یک کنفرانس مطبوعاتی حاضر نشد که ترکیب کمیسیون کارشناسی را علنی کند. به ویژه ، این وکیل از بهداشت خواسته است تا تعداد افرادی که آن را اختراع کرده اند به او اطلاع دهد و آنها را با نام و نام خانوادگی شناسایی کند.

پاسخ اول ، هیچ اسمی نیست

در ابتدا ، بهداشت در ده ماه دسامبر به این درخواست پاسخ داد که در آن از افشای اسامی کمیسیون خبره جلوگیری می کند. این وزارتخانه ادعا می کند که قانون شفافیت خود پیشاپیش آن را ملزم می کند که از این کارشناسان بخواهد درباره درخواست فوق الذکر برای اطلاعات نظر دهند.

هفته گذشته ، بهداشت یک بار شفافیت این اطلاعات را ارائه داد “همه تکنسین ها رضایت خود را داده اند بدون اینکه هیچ گونه مخالفتی با ارائه اطلاعات شخصی خود داشته باشند”. این وزارتخانه استدلال کرد: “بنابراین ، هدف از حق حفاظت از داده ها ، به منظور تضمین حق دسترسی مردم به داده های محافظت شده آنها ، محقق خواهد شد”.

در بیانیه خود ، وزارت دفاع از اینكه با امتناع از انتشار این اسامی ، “همیشه به دنبال تضمین حق عزت ، حریم خصوصی و تصویر از خود بوده است برخی از کارمندان دولت غیر ارشد تحت پوشش ماده 14.1.h) فرمان قانونگذاری سلطنتی 5/2015 از 30 اکتبر تصویب متن اصلاح شده قانون وضعیت پایه ای کارمندان دولت که حق تصویر از خود ، عزت در کار و کار را تضمین می کند حریم خصوصی “.

هماهنگی با جوامع خودمختار

در پاسخ سلامت شفافیت ، تهیه گزارش های فنی برای ارزیابی روند تکامل COVID-19 در هر یک از جوامع خودمختار در طی روند تنش زدایی در ماه مه و ژوئن به عهده وزارت بهداشت از طریق اداره کل بهداشت عمومی است. و بعنوان یک واحد از این اداره کل ، مرکز هماهنگی علائم و موارد اضطراری بهداشت “. “این کار با هماهنگی بخشهای بهداشتی هر یک از جوامع خودمختار انجام شده است و انجام یک تجزیه و تحلیل مشترک از وضعیت “، سلامت را توجیه می کند.

در پاسخ به CTBG Health ، همچنین اظهار داشت که “تهیه گزارشات فنی تولید شده در طی فرآیند توسط تیمی متشکل از متخصصان متشکل از تکنسین های وزارت بهداشت و تکنسین های منصوب شده توسط هر یک از انجمن های خودمختار در صلاحیت ها و کارکردهای آنها. وی همچنین تصریح کرد که “این تکنسین ها به عنوان تیمی کار می کردند که اطلاعات موجود را به اشتراک گذاشته و ارزیابی وضعیت را به طور مشترک بررسی می کردند.”

در 13 دسامبر ، سالوادور ایلا ، وزیر بهداشت ، گفت که این متخصصان “مقاماتی” هستند که حق دارند “از حریم خصوصی خود محافظت کنند”. وی در مصاحبه ای با نمایش “سالوادوس” لا سکستا افزود: “من با دادن نام مخالفتی ندارم ، اما آیا یک کارمند عمومی حق ندارد در زندگی خصوصی خود محافظت شود؟”

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *