سردرگمی جدید بین لندن و بروکسل در مورد توافق نامه پس از Brexit

[ad_1]

پوستری خصمانه برای کنترل در دریای ایرلند ، 12 فوریه در لارن ، ایرلند شمالی.

روز چهارشنبه (3 مارس) بی اعتمادی بین لندن و بروکسل پس از آنکه دولت جانسون تصمیم گرفت ، بدون هشدار و یکجانبه ، تصمیم به معرفی تعویق کنترل گمرکی پایان ماه مارس بر مواد غذایی کشاورزی بین انگلیس و ایرلند شمالی را به مدت شش ماه به تعویق انداخت ، بیشتر شد. مانور نقض پروتکل ایرلند شمالی ، بخشی از پیمان Brexit که این کنترل را ضروری می کند ، باقی ماندن ایرلند شمالی (استان انگلستان) در بازار داخلی اروپا برای مبادله کالا.

ماروش شفوویچ ، معاون رئیس کمیسیون اروپا ، در بیانیه ای گفت بروکسل بلافاصله واکنش نشان می دهد “نگرانی شدید” اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) پس از تصمیم گیری “یک طرفه” از لندن ، که شبیه به یک است “تخلف” از ترتیبات برنامه ریزی شده آقای شفچوویچ نیز یادآوری کرد “وظیفه حسن نیت” پیش بینی شده در توافق نامه پس از Brexit که لندن و بروکسل در آستانه کریسمس 2020 به دست آوردند.

سرمقاله را نیز بخوانید: واکسن ها: اشتباه اشتباه اتحادیه اروپا علیه انگلیس

“این دومین باری است که دولت انگلیس آماده نقض قوانین بین المللی می شود.”، کمیساریا ادامه داد. اولین مورد در سپتامبر سال 2020 بود ، زمانی که نخست وزیر بوریس جانسون لایحه ای را با مفاد که در حال حاضر با مفاد پروتکل ایرلند شمالی در تضاد است معرفی کرد – وی سرانجام در پایان سال 2020 برنامه خود را کنار گذاشت. در این زمینه ، کمیسیون دریغ از استفاده “درمان” آقای شفچوویچ هشدار داد که در اختیار وی هستند.

“اقدامات فنی و موقت”

تصمیم انگلیس شامل “اقدامات فنی و موقت که تا حد زیادی مکمل اقدامات موجود برای دادن فرصت بیشتر به مشاغل ، سوپرمارکت ها و شرکت های حمل و نقل برای سازگاری است” دیوید فراست ، مذاکره کننده سابق Brexit برای انگلیس ، بلافاصله پس از تماس تلفنی با یک مقام بروکسل ، به حداقل رساند. این اقدامات “موارد زیادی در معاهدات بین المللی وجود دارد” و هستند “کاملاً منطبق با [leur] قصد از [s’]منتشر خواهد شد [leurs] تعهدات تحت پروتکل [nord irlandais] “، دیپلمات ، وزیر تازه تعیین شده مسئول روابط با اتحادیه اروپا ، در بیانیه ای اضافه کرد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید بازی خطرناک بوریس جانسون در ایرلند شمالی

از زمان لازم الاجرا شدن Brexit ، 1ъъъъ در ژانویه ، مشکلات در ایرلند شمالی به وجود آمد: تأخیر در تأمین بین پادشاهی متحده و حومه ، اما همچنین افزایش نارضایتی از احزاب اتحادیه ، ایجاد زخم با معرفی مرز گمرکی با بقیه کشور. به گفته بروکسل ، مشکلات قابل پیش بینی ، زیرا مربوط به ماهیت Brexit است که توسط انگلیس انتخاب شده است. اما قضاوت شده است که دولت جانسون این مشکلات را به وجود می آورد “نامتناسب”، به نمایندگی از پروتکل ، و نگران است که آنها بی ثبات وضعیت سیاسی محلی را که هنوز شکننده است ، بیست و سه سال پس از امضای توافق نامه جمعه خوب ، بی ثبات کنند. پنجشنبه ، 4 مارس ، نگهبان گزارش داد كه LCC ، یك انجمن ایرلند شمالی كه ادعا می كند یك گروه شبه نظامی وفادار است ، به بوریس جانسون نامه نوشت تا به او اطلاع دهد كه “موقتاً” پشتیبانی از توافق صلح را تا اصلاح پروتكل پس می گیرد.

36.06٪ از این مقاله برای مطالعه باقی مانده است. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *