سندرم “فرزند امپراطور” چیست؟

[ad_1]
با آمدن بابانوئل و سه مرد خردمند ، بعضی از خانواده ها احتمالاً فکر کرده اند که آیا فرزندانشان بیش از حد اسباب بازی دارند یا نه؟ این سال 2020 ، از هر 10 پدر و مادر اسپانیایی 4 نفر بین 100 تا 200 یورو برای خرید اسباب بازی هزینه می کنند. بر اساس گزارشی از خرید اسباب بازی در اسپانیا توسط آلدی در سال جاری ، 22 درصد کمتر از 100 یورو و 17 درصد ، تا 300 یورو هزینه می کنند.

متخصصان روانشناسی جوانان و مراقبت از نوجوانان به خانواده ها در مورد خطرات زیاد دادن به بچه های کوچک در خانه هشدار می دهند و ابزارهایی را برای آینده خود محروم می کنند. جوردی رویو ، مدیر کلینیک آمالگاما 7، موجودی اختصاص داده شده به مراقبت های درمانی و آموزشی برای نوجوانان ، جوانان و خانواده های آنها ، در “La Hora de La 1” توضیح می دهد که “ما بیش از حد می دهیم. دلیل این امر این است که وقتی کریسمس تمام شود ، 90٪ آنها در گوشه قرار می گیرند. “چگونه می توانیم تعداد کمتری را داشته باشیم؟ او می پرسد.

برای این منظور ، آنها پیشنهاد می کنند که هدایا در 3 بلوک سازماندهی شوند

  • هدایای توهم (کسی که کودک از داشتن آن هیجان زده است)
  • از یادگیری ، مانند کتاب یا موسیقی
  • هدایای مفید: کفش ، لباس یا موارد مشابه

برای جلوگیری از هدایای غیرضروری برای کودکان در کریسمس چه باید کرد؟

جوردی رویو رهنمودهایی به شما می دهد تا در دام خرید هر آنچه بچه های کوچک می خواهند ، نیفتید. توصیه می شود لیستی تهیه کنید. توصیه کنید که از بداهه پردازی اعضای خانواده در هنگام خرید ، بی رویه یا نامنظم خودداری کنید. ایده آل است که پیش از موافقت با شخصی که مسئولیت کنترل هدایا را دارد توافق کنید. گاهی اوقات یکی از اعضای خانواده حاضر است پول “مستقیماً به خردسالان” بدهد. توصیه نمی شود در این حالت ، پول باید به والدین برود تا آنها راحت ترین مقصد را تعیین کنند. از وضعیت بسیار معمول خردسالانی که به آنها پول داده می شود و بنابراین ادعا می کنند که مال آنها است و بدون داشتن دستورالعمل والدین ، ​​می توانند آنچه را که می خواهند بخرند.

سندرم کودک امپریال چیست؟

اگر برای کودکان بیش از حد مستعد باشد ، می توانیم “سندرم کودک شاهنشاهی” ایجاد کنیم. به گفته رویو ، او همان “کودک تحریک پذیر و چالش برانگیز” است. که پدر و مادرش تقریباً مثل خادم هستند. این سندرم ، همچنین به عنوان شناخته می شود چالش مخالفت (ODD) در آن دسته از کودکان رخ می دهد که تحمل بسیار پایینی نسبت به کلمه “نه” از والدین خود دارند. آنها معمولاً فرزندان والدین بسیار بردباری هستند که از قدرت والدین زیادی برخوردار نیستند و حاضرند هر کاری را که کودک لازم داشته باشد انجام دهند.

به گفته متخصصان روانشناسی کودک ، کودک احساس می کند صاحب اختیار است و بنابراین آن را در مقابل بقیه خانواده در خانه اعمال می کند. بچه های کوچک به توجه همه و همه در همه زمانها نیاز دارند و آنها در مواردی که از هوی و هوس منع می شوند با عصبانیت واکنش نشان می دهند، حتی فقط چند بار وقتی دختر و پسر به طور مداوم پاداش می گیرند ، هرگونه تقویت منفی یا مثبت بر اساس رفتار آنها باطل می شود. از آنجا که آنها پاداش تضمینی دارند ، کوچولو می پذیرد که نیازی به رفتار خوب نیست. بنابراین ، کارشناسان والدین را تشویق می کنند تا از این علائم تعداد زیاد اسباب بازی ها آگاه باشند ، که به گفته کارشناسان ، در طولانی مدت باعث کودکان ناامید و خیالی نیز می شود.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *