سنگال در چندین سال در دامنه درگیری هایی به بزرگی نامعلوم

[ad_1]

در داکار ، 5 مارس 2021

داکار ، جمعه ، 5 مارس ، صحنه های جنگ چریکی شهری بین پلیس و صدها جوان را خواستار آزادی مخالف اصلی دولت ، عثمان سونکو ، که دستگیری او تحریکات گسترده ای را در شرایط سخت زندگی ایجاد کرد ، تجربه کرد.

تنش هایی که به مدت دو روز در کشوری احساس می شود که معمولاً به عنوان جزیره ای از ثبات در آفریقای غربی دیده می شود ، بدون چشم انداز صلح و آرامش افزایش یافته است ، با حمایت از سیستم قضایی با حمایت آقای سونکو ، نامزدی که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2019 در رتبه سوم قرار گرفت و انتظار می رود یکی از اصلی ترین رقبا برای یک از سال 2024 در بازداشت پلیس باشد. حداقل چهار نفر کشته شدند.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش جمعه شب گفت “بسیار نگران” و تماس گرفت “برای جلوگیری از تشدید”در حالی که دولت سنگال گفت متاسفم “از دست دادن چهار زندگی انسان” از روز چهارشنبه و قول داد “تمام روشهای لازم برای برقراری نظم”.

همچنین بخوانید در سنگال ، ماجرای عثمان سونکو ناامیدی مردم را متبلور کرد

جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای غربی (ECOWAS) روز شنبه خشونت های اخیر در سنگال را محکوم کرد و خواستار آن شد “همه کشورها باید خویشتندار و آرام باشند”. سازمان نیز دعوت کرد “مقامات باید اقدامات لازم را برای کاهش تنش ها و تضمین آزادی تظاهرات مسالمت آمیز ، مطابق با قوانین موجود انجام دهند.”.

“سونکو رایگان! “

در منطقه مشهور مدینه ، در قلب پایتخت راکد سنگال ، گروههایی از جوانان شعار می دهند “سونکو رایگان! “ به گفته روزنامه نگاران خبرگزاری فرانسه ، با پرتاب سنگ به سمت بسیاری از افسران پلیس ، در میان ابرهای گاز اشک آور و انفجار نارنجک های خیره کننده ، مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. همین حوادث کمی نزدیکتر به Place de la Nation اتفاق افتاد. وسایل نقلیه زرهی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری مستقر بودند و دسترسی های آن مسدود شده بود.

در مبائو ، در حومه شهر ، غارتگران دیده می شوند که با دستان خود پر از کالاهای سوپرمارکت اوچان هستند ، که از این تعداد حداقل چهارده مغازه مورد حمله قرار گرفته و ده مغازه “غارت شده”، با توجه به رهبری گروه فرانسوی. گزارش ها از درگیری در شهرهای دیگر گزارش شده است.

آنتوان فلیکس عبدالله دیوم ، وزیر کشور ، گفت که از روز چهارشنبه در اعتراضات حداقل چهار نفر کشته شده است. وی در طی یک سخنرانی زنده در تلویزیون ادعا کرد که این مرگ ها در حوادثی رخ داده است “تحت جرایم سازمان یافته و قیام”، و عثمان سونکو را به داشتن متهم کرد “تماس های خشونت آمیز” و به قیام.

پنجشنبه شب ، تظاهرکنندگان به محل روزنامه حمله کردند خورشید و رادیوی RFM ، نزدیک به قدرت در نظر گرفته می شود. بسیاری از مارک های فرانسوی مورد حمله قرار گرفته اند ، فرانسه آماده حمایت از رئیس جمهور سال است. مدارس فرانسوی در این کشور و همچنین آژانس Air France تعطیل است.

بی نظمی عمومی

حضانت عثمان سونکو روز یکشنبه به پایان می رسد. به گفته وکلای وی ، وی روز دوشنبه بار دیگر به قاضی معرفی خواهد شد. آقای سونکو به طور رسمی به دلیل اخلال در نظم عمومی که به دادگاه می رفت ، بازداشت شد و در آنجا به اتهامات مربوط به تجاوز به عنف پاسخ داده شد. این حریف از اوایل ماه فوریه با شکایت یک کارمند سالن زیبایی هدف قرار گرفت و در آنجا برای تسکین کمر درد ماساژ داده خواهد شد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید سنگال: عثمان سونکو ، متهم به “تجاوز جنسی و تهدید به مرگ” ، به دادستان تحقیق می رود

به عنوان بخشی از پرونده ادعای تجاوز جنسی ، وی روز جمعه دفتر قاضی را ترک کرد بدون اینکه متهم شود ، اما با قرار ملاقات جدید در روز دوشنبه و به گفته وکلای وی در دادگاه نظم عمومی به بازداشت پلیس بازگشت. آقای سونکو موضوع a “تلاش برای تصفیه به منظور از بین بردن یک حریف سیاسی”، عبدالله طال را محکوم کرد. این معاون با شخصی ضد سیستمی ، در حال فریاد توطئه تهیه شده توسط رئیس جمهور سال برای حذف وی از انتخابات بعدی ریاست جمهوری است. آقای سال اواخر فوریه آن را انکار کرد ، اما از آن زمان تاکنون سکوت اختیار کرده است.

قطع شدن اینترنت

شبکه های اجتماعی اخلال در اینترنت را گزارش می کنند ، مانند مواردی که در برخی کشورها به ابتکار دولت ها در زمان بحران مشاهده شده است. رصدخانه تخصصی Netblocks محدودیت های موجود در شبکه های اجتماعی را تأیید کرده است و برنامه های پیام رسانی برای به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها.

مقامات پنجشنبه شب سیگنالی را از دو کانال تلویزیونی که به گفته آنها مقصر پخش هستند ، قطع کردند. “بی نهایت” تصاویر خشونت.

“مقامات سنگال باید بلافاصله دستگیری های خودسرانه مخالفان و فعالان را خاتمه دهند ، به آزادی اجتماعات مسالمت آمیز و آزادی بیان احترام بگذارند و حضور مردان مسلح به خفاش را به همراه نیروهای امنیتی روشن کنند.”عفو بین الملل پرسید. گزارشگران بدون مرز محکوم کردند آ “موج بی سابقه نقض آزادی مطبوعات در سالهای اخیر در این کشور آفریقای غربی”.

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *