سومالی لند در انتخابات قانونگذاری و محلی با آرامش رأی داد

[ad_1]

زنان در جریان انتخابات قانونگذاری و محلی در سومالی لند در 31 مه 2021 در دفتری در گابل ردیف کردند.

بیش از یک میلیون رأی دهنده در جمهوری خودخواننده سومالی لند روز دوشنبه (31 مه) به انتخابات قانونگذاری و محلی رای دادند ، که در آن مقامات قصد داشتند توانایی خود را برای برگزاری انتخابات دموکراتیک در شاخ بسیار ناپایدار آفریقا نشان دهند.

این منطقه جدایی طلب در شمال غربی سومالی سی سال پیش استقلال اعلام کرد ، دولت خود را دارد ، ارتش خود را دارد و ارز خود را چاپ می کند. اما سومالی لند نتوانسته است به رسمیت شناخته شود و به طور رسمی بخشی از سومالی است.

همچنین بخوانید سومالی لند ، درسهای شبح

عبدیرشید محمد علی رئیس کمیسیون انتخابات ملی به خبرنگاران گفت که مراکز رای دهی طبق برنامه ریزی شده در ساعت 18:00 (15:00 به وقت گرینویچ) بسته شد “و اینکه مردم به صلح رای دادند”، با درود “انتخابات موفق”. نتایج انتظار می رود ظرف پنج روز انجام شود.

رئیس جمهور موزه بیهی عبدی و رهبران دو حزب مخالف که در هارگیزا پایتخت رأی دادند ، خواستار انتخابات روان بودند. “سومالی لند رای به صلح می دهد. این افتخاری برای مردم ما است [et] شاخ آفریقا به عنوان یک کل “آقای موسی در حساب توییتر خود گفت.

رأی دهندگان بالای 15 سال – سن قانونی رأی دادن – برای پرکردن 82 کرسی پارلمان و از حدود 1000 نامزد 249 شورای محلی مجبور به انتخاب نزدیک به 250 نامزد بودند.

“به روشی صلح آمیز و فراگیر”

این دو انتخابات سالها عقب مانده برگزار شده است. آخرین انتخابات قانونگذاری به سال 2005 برمی گردد. این رای نمایندگی است “یک لحظه مهم برای دموکراسی در سومالی لند”گفت: یک تیم نظارت مستقل با بودجه انگلیس.

کمیسیون انتخابات تأکید کرد که تأخیر در صندوق های رای در مملکت سومالی لند اغلب وجود داشته است ، در حالی که تأکید کرد “انجام شده به روشی صلح آمیز و فراگیر ، یک مورد بسیار نادر در این منطقه ناپایدار شاخ آفریقا”.

انتخابات صاف و جهانی در سومالی لند کاملاً در تضاد با وضعیت سومالی است که در مورد اصل“یک مرد ، یک صدا” بعد از پنجاه سال

همچنین بخوانید در سومالی لند خشکسالی که هرگز پایان نمی یابد

پس از ماهها بن بست که منجر به خشونت مرگبار شد ، دولت موگادیشو و رهبران پنج کشور نیمه خودمختار سومالی توافق کردند که انتخابات را در اواخر ماه مه طی شصت روز برگزار کنند ، که در ابتدا حداکثر برای فوریه برنامه ریزی شده بود.

آنها باید از طریق یک سیستم غیرمستقیم انجام شوند که در آن نمایندگان ویژه ، با سرمایه گذاری توسط تعداد بی شماری از طوایف و اقوام ، نمایندگان پارلمان را انتخاب می کنند که خود رئیس جمهور را تعیین می کنند.

سومالی لند پس از سقوط سیاد باره خودکامه در سال 1991 استقلال خود را از سومالی اعلام کرد و در حالی که به شدت در هرج و مرج قرار گرفت ، از صلح و ثبات برخوردار بود.

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *