سیستم بازنشستگی سوئد مورد حمله قرار گرفته است

[ad_1]

در استکهلم ، 4 فوریه.

سرما در ابتدای سال و بیماری همه گیر ویروس کرونا بهتر است. اما فعالان Tantpatrullen – “گشت زنان خوب” به زبان فرانسوی – می گویند به محض بازگشت آب و هوای خوب ، آنها همانطور که 5 سال است این کار را می کنند ، هر پنجشنبه صبح ، مقابل مجلس در استکهلم تظاهرات می کنند. اصلاح سیستم بازنشستگی.

در پایان ژانویه ، موسسه آماری سوئد (SCB) آخرین داده های خود را در مورد توسعه درآمد در این کشور منتشر کرد. برای اولین بار ، بیش از 15٪ از سوئدی ها زیر خط فقر و منابع زیر 60٪ از درآمد متوسط ​​هستند. به طور خاص ، یک گروه برجسته می شود: زنان مجرد بالای 80 سال ، که اکنون 42٪ آنها در فقر هستند.

این آمار سال 2019 را پوشش می دهد. به گفته بیرگیتا هفت سفیورد ، 70 ساله و پر انرژی ، از بنیانگذاران Tantpatrol ، از آن زمان وضعیت بهبود نیافته است. وی سیستم بازنشستگی را که به عنوان الگویی در فرانسه تاسیس شده ، مقصر می داند ، که به گفته وی کمبود بودجه و نابرابر است: “این سیستمی است که مردان با سلامتی ، تحصیلات ، حقوق بالا و قادر به کار حداقل چهل سال را ترجیح می دهد. “

“سرمایه جمع شده باید برای چندین سال تقسیم شود”

این اصلاحات به سال 1994 برمی گردد. سوئد در حال انتقال از یک سیستم پرداخت است ، وقتی شما بروید ، وقتی سطح حقوق بازنشستگی به پانزده سال بهینه سازی می شود ، به یک سیستم جهانی که در آن هر کرون حقوق یکسانی را می دهد ، می رود. سن قانونی بازنشستگی لغو شده است: از نظر تئوری ، سوئدی ها می توانند از 61 سالگی کار خود را متوقف کنند ، حتی اگر بتوانند حداقل سطح تضمین شده و مزایای مسکن خاص را فقط از 65 سالگی دریافت کنند.

“وقتی سیستم معرفی شد ، قانونگذار فکر کرد که سوئدی ها تصمیم می گیرند برای افزایش حقوق بازنشستگی و بهبود وضعیت مالی خود ، مدت بیشتری کار کنند.”، اوله Setergren ، تحلیلگر ارشد در Pensionsmyndigheten ، آژانس بازنشستگی ، توضیح می دهد. واضح است که این کار نکرد: سی سال بعد ، سوئدی ها هنوز در سن 64.5 سالگی ترک می کنند.

با این تفاوت که در این فاصله ، امید به زندگی سریعتر از حد انتظار افزایش یافته است. نتیجه: “سرمایه جمع شده باید برای چندین سال تقسیم شود”، خلاصه هاکان سواردمن ، رئیس سیاست اجتماعی Forena ، اتحادیه کارگران مالی و بیمه ، که گزارشی از توسعه حقوق بازنشستگی را منتشر می کند.

شما 55.22٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *