شووین افسر سابق پلیس به جرم قتل فلوید به 22.5 سال زندان محکوم شد

[ad_1]
درک شووین ، افسر سابق پلیس مینیاپولیس که به جرم قتل جورج فلوید ، آمریکایی آفریقایی تبار متهم شده بود ، پس از محکومیت به سه جنایت علیه وی ، در یک دادگاه تاریخی که به عنوان جنگ اسب علیه پلیس انجام شد ، به 22 سال و نیم زندان محکوم شد. وحشیگری در ایالات متحده آمریکا.

پنج قاره – شووین ، مسئول مرگ فلوید – اکنون گوش دهید

قاضی پیتر کاهیل جمله را عاقلانه خواند کمتر از 30 سال درخواست دادستانی، در جلسه ای که در دادگاه شهرستان هنپین برگزار شد ، جایی که شوین در ماه آوریل توسط هیئت منصفه قتل فلوید مقصر شناخته شد. این محکومیت گام دیگری به سوی یکی از بزرگترین موجهای اعتراضات مدنی در این قرن و پیروزی جنبش بین المللی سیاه زندگی می کند.


افرادی که حکم را در خیابانی در مینیاپولیس ، مینه سوتا جشن می گیرند. براندون بل / گتی ایماژ / خبرگزاری فرانسه

شووین به خانواده فلوید تسلیت گفت قبل از خواندن جمله وی به نزدیکان جورج فلوید در دادگاه مینیاپولیس گفت: “در آینده اطلاعاتی وجود خواهد داشت که ممکن است مورد توجه باشد و امیدوارم به نوعی به آنها آرامش خاطر دهد.”

این اولین کلماتی است که شووین پس از آنکه در دادگاه شش هفته ای بین مارس و آوریل حاضر به شهادت نشد ، در دادگاه شنید. مامور سابق تمام وقت با ماسک روی اسکله نشسته است و وقتی همه صحبت های خود را تمام می کنند ، او به جایگاه نزدیک می شود و ماسک خود را برمی دارد تا اظهارات خود را ارائه دهد.


تصویری از درک شووین قبل از شنیدن حکم او. استخر از طریق روترها

بایدن این جمله را “مناسب” می داند

از طرف خود ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، كه اندكی پس از انتشار این مجازات س askedال كرد ، مجازات شووین را “مناسب” توصیف كرد ، اگرچه وی افزود كه “از همه شرایطی كه در نظر گرفته شده است نمی داند”.

وی در گفتگو با خبرنگاران هنگام ملاقات در دفتر بیضی با اشرف غنی بایدن ، رئیس جمهور افغانستان ، گفت که طبق دستورالعمل های کیفری برای جرمی مانند فلوید ، این حکم “مناسب به نظر می رسد”.


تصویر رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در دفتر بیضی شکل. EFE / EPA / پیت مارویچ

چهره فلوید جهان را سفر کرده است و رد پای او کاخ سفید را نیز لرزاند. کمتر از دو ماه پیش و همزمان با حکم هیئت منصفه ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده قول داد که اصلاحات بیشتری را در اقدامات پلیس در این کشور آمریکای شمالی ارتقا دهد.

خشونت نژادی: یک آمریکایی آفریقایی تبار در مینیاپولیس توسط پلیس کشته شد

در تاریخ 25 مه سال 2020 ، تصویر از شووین نزدیک به نه دقیقه با زانوی خود فلوید را بی حرکت کرد و کره زمین را شوکه کرد. عملی که موجب شد اعضای هیئت منصفه وی را به قتل درجه دوم محکوم کنند ، که مجازات آن تا 40 سال زندان است. قتل در درجه سوم ، با حداکثر مجازات 25 سال و قتل در درجه دوم ، که به معنای حداکثر 10 سال زندان است. با این حال ، چون مدرکی در دست نیست ، انتظار می رفت که حکمی کمتر از 40 سال در پشت میله های زندان داشته باشد.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *